Jump to content


Technics svetilište


Milos A

Recommended Posts

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na fotografiji se jasno vidi datum proizvodnje gramofona  4. mart 2010.

 

OÄigledno da vlasnik, predpostavljam Nemac, nije bio zadovoljan originalnim kablom pa je stavio kvalitetniji.

http://www.hifi-forum.de/bild/technics-sl-1200-mk5-mit-technics-high-fidelity-audio-cord_123593.html

 

 

 

Kabusa je pisala da su na gramofonima proizvedenim posle 2009. ugrađivani RCA kablovi sa većim kapacitetom.

http://www.kabusa.com/frameset.htm?/

Link to comment
Share on other sites

sl12ic.jpg

 

 

ss12ic2.jpg

 

 

Osim ova dva RCA kabla Technics je ugraÄ‘ivao jos dva ( ukupno 4 razliÄita RCA kabla ) u svoje gramofone. Predpostavljam da je to zavisilo od godiÅ¡ta i dobavljaÄa.

 

Starost Technics gramofona ( osim nalepnice na kućiÅ¡tu - ako je neko nije odlepio ) može se utvrditi i preko boje Å¡tampane ploÄe.

U proizvodni je bilo ukupno tri. Stariji modeli imaju tamno braon ploÄu ( 80. godiÅ¡te )

 

Technics_Mod-Bearing_Install_01.jpg

 

Primerak starije generacije

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Bez komentara...

Pic.. mu materina !Sa sve hty cipelama gazi po kutijama,gad pokvareni!Sram i stid da ga bude.Ja u magacin nagazim ponekad na prsutu,na paket pomorandzi redovno sjedim,ali 1210 morali bi u magacin da se izuvaju a sa bijelim rukavicama od najfinijeg pamuka bi se radilo.Morali su da propanu.Sasa da je put CG krenuo zna bi ti ma i ja...takav glas bi dopro i do nas..ovako...?U tehnomarket su ga imali te godine i zadnji je zavrsio u HN kako mi tada tece prodavacica u PG.Zaboravio sam sad cijenu...Tehnomarket je propao i zatvoren odavno.

Link to comment
Share on other sites

Ti poslednji primerci po našim radnjama su bili oko 450eur, kod nas u Srbiji, protivrednost u dinarima.

 

Sećam se kao juÄe planine Tehniksa 1210 usred danaÅ¡nje samiÅ¡ke Rodić kod Airport sitija. Nije moglo da se proÄ‘e od kutija, izmeÄ‘u kasa i pulta za informacije. KoÅ¡tali su 450 evra u dinarima. PriÄali smo - eto, ne mogu da ih se ratosiljaju, ko joÅ¡ sluÅ¡a ploÄe, pašće im cena joÅ¡  :nono

 

Å to ih nisam sve kupio, do poslednjeg??? ÄŒuvao bi ih joÅ¡ desetak godina, a onda bih napravio sopstvenu aukcijsku kuću. "Prodaje se viÅ¡e Tehniksa 1210 poslednje generacije, neotpakovani"  :spavanje

 

Osim u Rodiću bili su i u Extreme prodavnici igrica za Segu i Soni u DeÄanskoj, 10-tak komada. 

Link to comment
Share on other sites

...i u Elektroniki radnjama, pre nego su ih zatvorili.

 

Poslednji koji sam video je bio u velikom Rodiću u NS kraj autoputa za BG. Dugo je stajao izložen sve dok se u jednoj od tema na ovom forumu nije spomeulo da tamo ima još jedan. Nestao je sutradan. Ako se dobro sećam, neko se ovde hvalio da ga je uzeo.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da su se ljudi "probudili" i poÄeli da veliÄaju 1210 tek kada je Panasonic objavio da prestaje da ga viÅ¡e proizvodi.

Jednostavno se zvao - Technics 1210 Industry standard (DJ)

 

Niko ga pre toga nije ozbiljno hteo... osim DJ-eva koji su ga koristili na neki drugi naÄin - kao oruÄ‘e za rad.

 

 

 

Prvi put sam video 1200 mk2  u kombinaciji sa Ortofon pro ( silver ) glavom davne 1987. i od tada ga smatram vrlo kvalitetnim gramofonom.

Nikada mi i nije padao na pamet neki drugi, skuplji, bolji...   

Link to comment
Share on other sites

DVS je jedina nada da nešto bude od ponovne proizvodnje Technicsa, tako da ne bi bio oštar prema korisnicima tih sistema.

 

The popularity of DVS systems and software will start to wane

Programs like Serato Scratch and Traktor Scratch came about because DJs wanted to use their existing Technics to control MP3s. The next development was control CDs so you could use your DVS software and system with standard DJ CD players.

But as control vinyl/Technics become rarer and rarer, and all you’re left with is scratch software being controlled by CDJs, you’re getting very close to controllerism. Especially if the CD players start being used to drive controller software (see below). Don’t be surprised to see new, integrated versions of this software soon, and eventually an end to the Traktor/Traktor Scratch and Serato Scratch/Serato ITCH divide. Virtual DJ are already there.

Link to comment
Share on other sites

DA MISLIM NA SP-10.

 

OdliÄan je ali mi nekako ne izgleda kompaktno kao 1200 / 1210.

 

У томе и јеÑте драж, Ñамо што СП 10 није баш толико бољи од 1210.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...