Jump to content


Technics svetilište


Milos A

Recommended Posts

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne mogu a da ne primetim...nesto cudno pise... Hitachi   :crno-na-belo

Ћути не издај. Хитачи за декове 5 комада и два Хитачи грамофона од којих је један Ñа тангецијалном ручицом.

 

"Што ми тешко"!

 

Ðли 1210........ :bounce

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Technics je car. Trebalo je da ga na zid uramim, ali shvatim onda da nemam na cemu da slusam ploce. Eto toliko postovanje zasluzio je od mene.       

 ' Ñи пробао Ñа поÑтером   :roll: ?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Miloše,

 

Moj komentar o Technics gramofonu moraÅ¡ sagledati malo objektivnije. Kada neÅ¡to komentariÅ¡em trudim se da to uradim na osnovu nekog svog iskustva a i iskustva drugih koji su dobronamjerni i objektivni.Ne moraÅ¡ se slagati ali se potrudi da razumijeÅ¡ razloge drugaÄijeg miÅ¡ljenja. Nigdje ne piÅ¡e da sam ja obavezno u pravu ali ni ti.Ako se svi slože da je Technics najbolji bezuslovno, Äemu ovaj forum, sve je reÄeno i da idemo da radimo neÅ¡to drugu i korisno ;-) .

         Osnovna razlika u mom i tvom pristupu gramofonu je Å¡to ja želim da koristim gramofon koji ima neki audiofilski pedigre bez obzira na marku, da je drveni , sa subÅ¡asijom , belt drive, sa mogućnošću mijenjanja ruÄke ( mada to i nije prioritet) po mogućnosti i da je lijep po mom shvatanju ljepote ( nekome bi možda bio ružan) sa gramofonskom glavom razumnog odnosa cijena/kvalitet. Takodje želim i da ga dogradjujem i zvuÄno unapredjujem. Ja ne želim nikog ubjeÄ‘ivati ili mu objaÅ¡njavati ( jer smatram da većina zna o Äemu se radi iako možda smatra da je to preuveliÄano)  zaÅ¡to smatram da je prednost imati subÅ¡asiju , drvenu kutiju i remen kao i ruÄku koja je dizajnirana u startu da Å¡to bolje i neutralnije odradi svoj posao.  S obzirom da imam dosta godina u svijetu muzike i uredjaja, moram ti reći da velika većina ljubitelja ploÄa koje sam poznavao ili razgovarao sa njima su bili sliÄnog miÅ¡ljenja  a i imali su gramofone tog dizajna. Koliko se sjećam samo jedan moj poznanik je imao ovaj Technics i to zato Å¡to se bavio dj poslom i kad ga je batalio ostavio je ploÄe  i gramofon da ga podsjećaju na dobra vremena (drugi je prodao). Volim minimalizam kod svih uredjaja jer je to najbolji naÄin da zvuk ostane Å¡to vjerniji i da u cijenu uredjaja udju samo neophodne i kvalitetne  komponente. Ne želim da plaćam stvari koje ne koristim (pitch kontrola), nisu Englezi blesavi Å¡to rangiraju uredjaje po cijeni , ili koje utiÄu na zvuk svojim postojanjem (tonske kontrole kod pojaÄala, itd).

         Kad pominjemo efektivnu težinu glava, osamdesetih mi je dopala Å¡aka nova Ortofon OM-Pro  Concorde za smijeÅ¡ne pare ( nije bila jeftina), bila je namjenjena za DJ i radila je u oba smjera , poÅ¡to sam volio da eksperimentiÅ¡em stavio sam je na gramofon da isprobam i Å¡okirao se kad sam proÄitao da se težina na tegiću namjeÅ¡ta na 5g , poslije moje (mislim da je bila) Ortofon MC10 koja je radila na 1,2 g  i to sam pedantno Å¡telovao sa vagicom i test ploÄom ovo je bilo kao da me neko oÅ¡amario. Ona je imala svoju namjenu ali ne za kućno sluÅ¡anje već za DJ posao.Ovo me natjeralo da pogledam sta sad nudi Ortofon pa sam posao na njihov sajt http://ortofon-dj.com/dj/products/dj-cartridges-selector , sada glave imaju gaznu silu od 3 do 4 grama, poslije tridest godina napredak od 1 grama kazuje sve kome su namjenjene.

        Da se razumijemo , da nemam gramofon i da mi prijatelj pokloni Technics 1210 gramofon vjerovatno bih ga koristio sa zadovoljstvom ali ga nikad ne bih kupio da mi bude glavni izvor zvuka u muziÄkom stubu.

Link to comment
Share on other sites

Miloše,

 

Moj komentar o Technics gramofonu moraÅ¡ sagledati malo objektivnije. Kada neÅ¡to komentariÅ¡em trudim se da to uradim na osnovu nekog svog iskustva a i iskustva drugih koji su dobronamjerni i objektivni.Ne moraÅ¡ se slagati ali se potrudi da razumijeÅ¡ razloge drugaÄijeg miÅ¡ljenja. Nigdje ne piÅ¡e da sam ja obavezno u pravu ali ni ti.Ako se svi slože da je Technics najbolji bezuslovno, Äemu ovaj forum, sve je reÄeno i da idemo da radimo neÅ¡to drugu i korisno ;-) 

....

        Da se razumijemo , da nemam gramofon i da mi prijatelj pokloni Technics 1210 gramofon vjerovatno bih ga koristio sa zadovoljstvom ali ga nikad ne bih kupio da mi bude glavni izvor zvuka u muziÄkom stubu.

 

Ja sam tvoj post dobro proÄitao i mislim da je apsolutno neobjektivan, a u tom tonu nastavljaÅ¡ i dalje. SviÄ‘a mi se, moji prijatelji znaju bolje, imao sam gramofon Äasna reÄ. Postavi ti lepo fotografiju gde su na istoj polici 1210 vs lastiÅ¡, predstavi sistem, predstavi publiku u prostoriji, muziÄki materijal, pa onda iznesi ocene i zakljuÄke. Ovako je sve rekla-kazala. 

 

I kakve veze ima koje gramofone imaju tvoji prijatelji, ako sluÅ¡aju žice, klocne i Brothers in Arms? Svi moji prijatelji koji imaju gramofon (dobro, osim Å uce i Usera) imaju 1210, bukvalno svi. Anubis ga ne sluÅ¡a ali ga ima. SaÅ¡a iz Leile pre neki dan ulovio Mk2 u NiÅ¡u - glanc, nepuÅ¡tan, svira kao anÄ‘eo. Moji prijatelji imaju hiljade ploÄa, vrte im se gramofoni 24/7, i to se deÅ¡ava ne pre dvadeset godina nego danas. I ne mislimo da je Golf dvojka svetinja  :)

Link to comment
Share on other sites

 Svojim komentarom tipa "ako sluÅ¡aju žice, klocne i Brothers in Arms?" si sve rekao o svom muziÄkom ukusu a ni ostatak teksta ti nije da ga reklamiraÅ¡. kao primjer  ponaÅ¡anja na forumu. NiÅ¡ta nisi naveo osim Å¡to si pokazao želju za svadjom i prepucavanjem, to ti je vjerovatno u naravi. Usput si potkaÄio i nabrojao kolege forumaÅ¡e ni krive ni dužne, i Pink Farmu  gleda 1000000 gledalaca pa kako njima dokazati da je bolje i korisnije da potroÅ¡e vrijeme uz Discovery ili History kanal  :thumbsup2 . Moja želja je bila da razgovaramo a ne da se prepucavamo, da te ne bi opet banovali evo priznajem pokajniÄki da si u pravu i da je Technics 1210 najbolji na svijetu  :loveface .

 

Više se neću oglašavati na ovu temu, odoh da slušam žice, klocne i Brothers in Arms :listen

Link to comment
Share on other sites

Anubis... ako može nastavak, mene liÄno interesuju imena tih "audiofila"  :cool:, ...

 

Ma dovoljan je i Anubis. Baš bih voleo da vidim tvoj sistem, siguran sam da je bolji od Anubisovog, pošto ga stavljaš pod navodnike. Ja to ne bih smeo...

 

 http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/3611-upoznajte-anubisa/?hl=%20upoznajte%20%20anubisa

Link to comment
Share on other sites

Ma dovoljan je i Anubis. Baš bih voleo da vidim tvoj sistem, siguran sam da je bolji od Anubisovog, pošto ga stavljaš pod navodnike. Ja to ne bih smeo... http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/3611-upoznajte-anubisa/?hl= upoznajte anubisa
To je već tvoj problem a ne moj, btw audiofila Äini znanje a ne cijena sistema, ali ti to sa svojih +1000 postova sigurno znaÅ¡ ;-). Dakle sada imamo Anubisa, Wolanda, MiloÅ¡a...
Link to comment
Share on other sites

 

 Svi moji prijatelji koji imaju gramofon (dobro, osim Å uce i Usera) imaju 1210, bukvalno svi. Anubis ga ne sluÅ¡a ali ga ima.

I ne mislimo da je Golf dvojka svetinja   :)

 

Onda znaci da ti i ja nismo prijatelji? Ok.

Anubis (izmedju ostalog po vokaciji i DJ) ima 1210 ali slusa kod kuce belt drive. Zasto?

 

Golf 2? Odlicna komparacija.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Dakle sada imamo Wolanda, Miloša...

 

I Woland i Milos su vise nego OK ljudi.

Obojicu licno poznajem.

Sa Milosem sam do skora bio i prijatelj ili sam bar ja tako mislio...

 

btw, nemamo Woland-a, khm, khm... kazi Wolande ljudino!  :D

Link to comment
Share on other sites

Anubis (izmedju ostalog po vokaciji i DJ) ima 1210 ali slusa kod kuce belt drive. Zasto?

 

Å ta me briga zaÅ¡to. ÄŒovek je hard-core gramofondžija, ima moj apsolutni respect, može da sluÅ¡a Å¡ta hoće. U onom nacifranom prostoru i sistemu sa profesor-Baltazar hornama i ludi-nauÄnik cevaÅ¡ima, Kuzma dobro leži.

 

Uostalom, bolje korektan belt-drive nego Kenwoodova (loÅ¡a) kopija 1210  :order

 

Sa Milosem sam do skora bio i prijatelj ili sam bar ja tako mislio...

 

WTF??? Ko je mastermind ovog sinhronizovanog napada? Prvo Kuja, pa neki Monitor i Traumatolog, pa Nindža, sada Sonic. Osećam se kao u onom filmu 300  :)

Link to comment
Share on other sites

1. Šta me briga zašto. Čovek je hard-core gramofondžija, ima moj apsolutni respect...

 

2. Uostalom, bolje korektan belt-drive nego Kenwoodova (loÅ¡a) kopija 1210   :order

 

 

3. WTF??? Ko je mastermind ovog sinhronizovanog napada? Prvo Kuja, pa neki Monitor i Traumatolog, pa Nindža, sada Sonic. Osećam se kao u onom filmu 300   :)

 

 

1. ÄŒiji respect?

 

2. Jeste samo sto je taj Kenwood napravljen 10 godina ranije od 1210 i za razliku od 1210 i one kao rucke, ima Fidelity Research rucku. 'Si cuo za Fidelity Research? Nisi? E jbg...   :D

 

3. Ja te napao nisam, rekao si da SVI tvoji prijatelji, bukvalno svi, imaju 1210 pa se malo strecnuh...  Ucinilo mi se nesto, sorry. Nije vazno. 

Link to comment
Share on other sites

1. ÄŒiji respect?

 

2. Jeste samo sto je taj Kenwood napravljen 10 godina ranije od 1210 i za razliku od 1210 i one kao rucke, ima Fidelity Research rucku. 'Si cuo za Fidelity Research? Nisi? E jbg...   :D

 

3. Ja te napao nisam, rekao si da SVI tvoji prujatelji, bukvalno svi, imaju 1210 pa se malo strecnuh...  Ucinilo mi se nesto, sorry. Nije vazno. 

 

1. Ne razumem

 

2. 10 godina pre trideset godina? Jel' ima trubu  :D

 

3. Prijatelji mog gramofona su i moji prijatelji. Rigorozno, znam, ali Å¡ta da radim - takva su pravila  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...