Jump to content


stevin sistem


stevan.zemun

Recommended Posts

  • Replies 706
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ijao kolega Stevo, ja tek sad vidio, pa ti si se lepo ponovio, svaka Äast, nema Å¡ta....  :thumbsup2

 

A sad, juri neki gramofon!  :crno-na-belo

 

:wave2

 

Offtopic: PS. Nisam zaboravio da treba da te ugostim, nego me fax j**e i spreda i odpozadi, Äim budem mogao, zovem! 

Link to comment
Share on other sites

Ijao kolega Stevo, ja tek sad vidio, pa ti si se lepo ponovio, svaka Äast, nema Å¡ta....  :thumbsup2

 

A sad, juri neki gramofon!  :crno-na-belo

 

:wave2

 

Offtopic: PS. Nisam zaboravio da treba da te ugostim, nego me fax j**e i spreda i odpozadi, Äim budem mogao, zovem! 

kolega Srle imo sam gramofon pre 4g i iskreno veliko mi je zezanje sa plocama

aj kad budes bio u zemunu navrati kod mene :wave2

Link to comment
Share on other sites

Stvarno u cemu je fora??? Ove kutije se mesecima nude za manje od 50% cene i niko da ih kupi??? 

 

To ni meni nije bas jasno kako da se nisu prodale jer nove kostaju 3.000 eura a covek ih daje za 1300e. Ja mislim da kad  neka hi - fi roba  predje cenu od 1.000 eura daleko teze pronalazi kupca

 

Plus ima jos jedna stvar !!!  Veliki konkurent toj kutiji Fokus 220  je Contour 1.8 mk2 koje mogu da se kupe polovne  za 700 - 800e  ili obicne 1.8 koje mogu i za nize do 600e  i tu je veliki problem za Fokus 220 od 1300e  a veruj mi nijanse su u pitanju izmedju ove 3 kutije jer sam ih sve imao

Link to comment
Share on other sites

To ni meni nije bas jasno kako da se nisu prodale jer nove kostaju 3.000 eura a covek ih daje za 1300e. Ja mislim da kad  neka hi - fi roba  predje cenu od 1.000 eura daleko teze pronalazi kupca

 

Plus ima jos jedna stvar !!!  Veliki konkurent toj kutiji Fokus 220  je Contour 1.8 mk2 koje mogu da se kupe polovne  za 700 - 800e  ili obicne 1.8 koje mogu i za nize do 600e  i tu je veliki problem za Fokus 220 od 1300e  a veruj mi nijanse su u pitanju izmedju ove 3 kutije jer sam ih sve imao

 

Da valjaju do sad bi se prodale 6 puta,ali ako im je konkurencija Contour 1.8 ili bilo koja 1.8,onda nije ni Äudo Å¡to ne mogu da se prodaju,jer 1.8 su totalni shit.

Link to comment
Share on other sites

...uostalom sto bi nekog ko slusao i voli panele zanimao DY,totalno suprotna prica.

Ontopic , Pricao sam sa Zoltanom kad je bila prezentacija i on tvrdi da ne moraju biti bas previse udaljeni od zadnjeg zida,poigraj se malo sa pozicioniranjem.Mozda nije lose i da se cujes sa njim,ostavio mi je utisak nekoga ko bi se zaista potrudio da ti pomogne nekim savetom iako si ih mozda kupio kao SH.Njegova skromnost i jednostavnost su svojevremeno bas ostavili utisak na mene,za razliku od nekih drugih nadobudnih "me myself and I" likova.Ja licno nisam jos naisao na hibrid varijantu koja mi se svidela bas skroz,doduse slusao sam samo 4 para takvih zvucnika uglavnom ML, pa i nije bas neko iskustvo.Ne znam koja je snaga tih monoblokova,predpostavljam prevelika za Quad da bi ih nekad probao.Ne zuri svakako previse sa zakljuckom dok ne isprobas sta moze da donese pozicioniranje,a nije mozda lose i da probas i neki drugi amp.Nije mozda lose i da procitas ovo http://www.diyaudio.rs/topic/3001-soltanus-elektrostatici/ ,ocigledno da su osetljivi i na amp.

Link to comment
Share on other sites

...uostalom sto bi nekog ko slusao i voli panele zanimao DY,totalno suprotna prica.

Ontopic , Pricao sam sa Zoltanom kad je bila prezentacija i on tvrdi da ne moraju biti bas previse udaljeni od zadnjeg zida,poigraj se malo sa pozicioniranjem.Mozda nije lose i da se cujes sa njim,ostavio mi je utisak nekoga ko bi se zaista potrudio da ti pomogne nekim savetom iako si ih mozda kupio kao SH.Njegova skromnost i jednostavnost su svojevremeno bas ostavili utisak na mene,za razliku od nekih drugih nadobudnih "me myself and I" likova.Ja licno nisam jos naisao na hibrid varijantu koja mi se svidela bas skroz,doduse slusao sam samo 4 para takvih zvucnika uglavnom ML, pa i nije bas neko iskustvo.Ne znam koja je snaga tih monoblokova,predpostavljam prevelika za Quad da bi ih nekad probao.Ne zuri svakako previse sa zakljuckom dok ne isprobas sta moze da donese pozicioniranje,a nije mozda lose i da probas i neki drugi amp.Nije mozda lose i da procitas ovo http://www.diyaudio.rs/topic/3001-soltanus-elektrostatici/ ,ocigledno da su osetljivi i na amp.

poz kolega

zvuk soltanusa je jedna nova dimenzija zvuka za mene,slusao sam u 4audiju martin logane vantage zvucnike i samo mogu da kazem da bi ih ovi soltanusi pregazili zvucno a vantage kosta 6.000e

vec ima par dana kako sam nabavio nov cd plejer i zvucnike i vec sam se naviko na zvuk soltanusa

a sto se tice izvora zvuka mogu samo da napisem da cujem neke nove zvuke za cdeova koje pre nisam cuo

neverovatno koliko detalja sad cujem..i to sto cujem kako je izrazitije i detaljnije, npr zvuk cinele.

zice sa gitare,gudacki instrumenti ..i sami glasovi izvodjaca su dobili boju,ton,dubinu prava 3d slika

:listen alal vera za SOLTANUS acoustic....jedino je problem sto mi soba ima 14kv i nervira me sto

zvucnici moraju da se ukljucuju u struju ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

konacno sam naso u odlicnom stanju mikro liniju od panasonika,  model  PANASONIC sc pm 25

 

ovu mikro liniju sam dobio na poklon ne tako davne 2002g i posedovo sam je 2 god dok nisam otkrio svet hi fia

 

nakon toga sam liniju menjo za tehniksovo pojacalo i bla bla bla

 

i pre 3 god me je uhvatila zelja ponovo da posedujem moj prvi hi fi uredjaj :faceheartspost-29040-0-38007900-1366228092_thumb.j

 

po mom skromnom misljenju ovo je najlepsa linija koju je napravila firma panasonic,najveci

 

fazon kod ove linije je sto ima BI amp izlaze i moze da potera i neke pristojne zvucnike koji idu na

 

stalke....kad se skupim sa euricima kupujem od monitor audija  bronz ili silver zvucnik koji ide na stalke

 

da bi linija imala konkretnije drustvo :)                                                                         post-29040-0-38007900-1366228092_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

sutra ili prekosutra ubacujem slike :order  

Ja imam lepsu ...sc- pm22

:P

E, nikad mi nije padalo na pamet da povezem neke druge zvucnike na taj bi-amp , kako mislis da povezes zvucnike , sa 2 kabla posto na njoj ima izlaz za bass jedinicu  preko chincheva i , izlaz za visoke preko zabica, bar je tako na pm22?

Link to comment
Share on other sites

Ja imam lepsu ...sc- pm22

:P

E, nikad mi nije padalo na pamet da povezem neke druge zvucnike na taj bi-amp , kako mislis da povezes zvucnike , sa 2 kabla posto na njoj ima izlaz za bass jedinicu  preko chincheva i , izlaz za visoke preko zabica, bar je tako na pm22?

 

 

kolega imas extra liniju :) nebi verovo kako se fino cuje na nekim boljim zvucnicima

 

imas plus i minus oznake na izlazima na liniji  za visokotonac i bas  nemozes pogresiti :)  

Link to comment
Share on other sites

Technics je lepsi povlacim se... nego odomo u off skroz... izvinjavam se autoru teme , samo jos jedno pitanje: kod mene na pm22 taj biamp sistem, skretnice nema u kutijama, verovatno su u samoj mini liniji, neznam da li je to i kod tebe slucaj na 25, ako jeste kako onde znati koji zvucnici se mogu povezati, mislim na otpor i ostale tehnikalije koje mogu da naprave cirkus?

Link to comment
Share on other sites

Imam i Technics-a, to mi je prva hifa...sledeca ce bit' bolja,nadam se ;)

 

@ Maxa, pa skini uputstvo i procitaj.

Nisi razumeo,imam uputstvo , nego skretnica je u liniji (verovatno), i kad bi povezao druge zvucnike koji vec imaju u sebi skretnicu, znaci imamo u igri 2 skretnice., jedna preko duge. Na sta tu treba obratiti paznju i da li je uopste moguce povezati drugi zvucnik ?

Link to comment
Share on other sites

Technics je lepsi povlacim se... nego odomo u off skroz... izvinjavam se autoru teme , samo jos jedno pitanje: kod mene na pm22 taj biamp sistem, skretnice nema u kutijama, verovatno su u samoj mini liniji, neznam da li je to i kod tebe slucaj na 25, ako jeste kako onde znati koji zvucnici se mogu povezati, mislim na otpor i ostale tehnikalije koje mogu da naprave cirkus?

 

na samoj liniji imas izlaze koji su jasno obelezeni..pise lov i high

 

izlazi high svraju samo ko visoki ,a low izlazi imaju izlaz bukvalno ko sab vufer....na moju liniju sam kacio sve zvucnike od 4 , 6 ,8 oma i nista joij nije falilo

 

na liniju mogu da se nakace 2 satelita i pasivni sabvufer..itd linija ima mnogo lepih mogucnosti

 

a kad se na linuju spoji cd plejer ,mogo joj se pojaca izlazni signal :listen

Link to comment
Share on other sites

na samoj liniji imas izlaze koji su jasno obelezeni..pise lov i high

 

izlazi high svraju samo ko visoki ,a low izlazi imaju izlaz bukvalno ko sab vufer....na moju liniju sam kacio sve zvucnike od 4 , 6 ,8 oma i nista joij nije falilo

 

na liniju mogu da se nakace 2 satelita i pasivni sabvufer..itd linija ima mnogo lepih mogucnosti

 

a kad se na linuju spoji cd plejer ,mogo joj se pojaca izlazni signal :listen

To se trazi, a preko AUX sam probao komp, radi extra!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...