Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Zanimljiv dekić, posebno sa mehaniÄke strane, zainteresovao sam se da nabavim i isprobam joÅ¡ neki Hitachi jer mi se svidja generalno kako je zamiÅ¡ljen.

Pozdrav,

Sandro.

Можеш да дођеш да видиш. Руке на леђа :crno-na-belo

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sandro,

bas sam uzivao citajuci :) Cestitam na kupovini.

Ja sam se malo ponovio, ali nisam stigao da pisem:

post-9475-0-54956100-1308736917_thumb.jp

Slika je sa neta, ali se radi o primerku koji je kod mene. Bivsi top model Aiwa-e, AD-3800. Mora da se sredi... gumice itd. Inace, malo jednostavnija u opcijama i mnogo jednostavnija u elektronici od AD-F990 koja je, zbog konfora, prilicno natrpana. AD-3800 od zanimljivosti ima autokalibraciju i auto(ili manuelnu) demagnetizaciju.

Drugi dek je stigao potpuno neocekivano. Masno placen iako neispravan, pa cu da vidim sa majstorom sta moze da se uradi:

post-9475-0-63501100-1308737009_thumb.jp

Inace mrcina samo takva, unutra potpuno uradjen preko kartica koje se ukljucuju u magistrale itd. Diskretni izlazi, mikroreleji umesto 4066 itd.

Evo i linka:

http://www.thevintag...04/TCD3004.html

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima :)

Taj Tandberg zaista izgleda fascinantno, posebno su lepe bocne stranice od klirita.

Slusao sam juce, prvi put ozbiljnije od kada sam ga kupio, Akai GX-C570D. Masina mnooogo lepo svira: prostornost, detalji, mek bas i odlicni srednji. Daleko bolje od vecine starih dekova i, recimo, Akai GX-C740D.

Moram priznati da to uopste nisam ocekivao.

Zao mi je sto nisam imao zivaca da sredim GX-C760D pa da ga uporedim sa 570. Elektronika im je veoma slicna, a mehanizam identican.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na to da te "baÅ¡ oće sa iÅ¡Äeprkavanjem dekova", poÅ¡tovani Äika Zorane... preporuÄujem ti potražiÅ¡ ovu "zverÄicu", zvanu JVC td-sd1 !!!

td-sd1.jpg

ReÄ je o "poslednjem pravom" JVC-deku(iz sredine 90-ih), kojem mnogi verujem s pravom, tepaju Äuvenom sintagmom "otrov se pakuje u malim flaÅ¡icama"...

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se pohvalim, ovih dana su mi stigle dve nove igracke:

1. Philips FC870 troglavi dek, neki kazu nabolji Philipsov dek, malo sam se igrao sa njim i prijatno sam iznenaÄ‘en, snimci su odliÄni, Äak i sa Maxell UR normal kasetom.

2. Sony EV-S9000E, HI-FI video rekorder, nije dek ali ću ga koristiti iskljuÄivo kao audio snimaÄ, probao sam ga sa nekom starom HI8 kasetom i snimak je fenomenalan.

Evo i fotografije (užasna je-slikano mobilnim na brzinu)

post-10494-0-35189500-1308811659_thumb.j

Zaboravio sam da pomenem i Akai GXC-760D, koji sam kupio pre dva meseca, nisam ga fotografisao, on zaslužuje poseban foto session.

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡tovani Zorane, JVC Super Digifine Series je vrhunski stereo-set midi-formata(iz 1996-te) u Gold finiÅ¡u, prodavan i na EU tržiÅ¡tu, nije samo za japansko, po njihovom dobrom starom obiÄaju !!!

Sastoji se od sledećih komponenti:

fm/am tuner model fx-sd1GD

fx-sd1.jpg

cd-player model xl-sd1GD

xl-sd1.jpg

cassette-deck model td-sd1GD

td-sd1.jpg

integrated amplifier model ax-sd1GD

ax-sd1.jpg

te "pripadujućih" zv. kutija modela sx-sd1

JVC_SX-SD1.jpg

Kaet-dek td-sd1GD je pravo "malo remek delo", dimenzija 360(Å¡)x129(v)x330(d) te težine od Äitavih 8,6 kg !!!

Poseduje sve "kao da je pravi"... tri motora, direct drive za capsan, dual capstan, 3 head system(amorphous rec/play), bias&level cal sa oscilatorima, Äak i soptsveni daljinac, sa svim komandama...

Integrisani pojaÄivaÄ ima "samo" 2x35w ali i težinu od 13,6 kg, uz poprilÄnu potroÅ¡nju, verovatno radi u a-klasi do odreÄ‘ene snage !!!

Uz to je "zaÄinjen" diskretnim phono mm&mc stepenom, dva zasebna trafoa, Äetiri velika kondenzatora, dva hladnjaka...

NiÅ¡ta manje nije vredan pažnje ni cd-player xl-sd1DG, "oplemenjen" Äuvenim K2 digitalnim filterima, koje JVC koristi u masteringu svojih Äuvenih xrcd-ova !!!

Link to comment
Share on other sites

@Scepo

Hvala, samo da ta dekovska legenda proradi :)

@Accu, gde iskopas te slike? Za taj JVC nikada nisam cuo!

Za Tandberga se mora reci da je retka zverka.Imati taj dek je zaista privilegija.Zelim ti da ga osposobis sto pre i napravis jedan super-test sa Nakamichi-jem 700 i Akai-jem 570,pod nazivom test dekovskih legendi.A i nekako prilice po dizajnu(velicini) da se stave jedan pored drugog.Svojevremeno je Tandberg po ceni bio odmah iza Nakamichi-ja 1000 zxl,700zxl i 700zxe.Iz price sam cuo da je svojevremeno bio da se kupi kod nas u predstavnistvu(informaciju ipak treba proveriti).

JVC td-sd 1 je prakticno naslednik nama znanog modela tdv-1050 samo spakovan u manje dimenzije i prakticno zadnji JVC dekovski samuraj.Imam ga u JVC katalogu.Kod nas ga nikad nisam video na oglasima,niti sam cuo da ga iko ima kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Za Tandberga se mora reci da je retka zverka.Imati taj dek je zaista privilegija.Zelim ti da ga osposobis sto pre i napravis jedan super-test sa Nakamichi-jem 700 i Akai-jem 570,pod nazivom test dekovskih legendi.A i nekako prilice po dizajnu(velicini) da se stave jedan pored drugog.Svojevremeno je Tandberg po ceni bio odmah iza Nakamichi-ja 1000 zxl,700zxl i 700zxe.Iz price sam cuo da je svojevremeno bio da se kupi kod nas u predstavnistvu(informaciju ipak treba proveriti).

JVC td-sd 1 je prakticno naslednik nama znanog modela tdv-1050 samo spakovan u manje dimenzije i prakticno zadnji JVC dekovski samuraj.Imam ga u JVC katalogu.Kod nas ga nikad nisam video na oglasima,niti sam cuo da ga iko ima kod nas.

Tim pre, ako je tako... taman da Äika Zoki prvi stavi svoje "recenzentske Å¡ape" na JVC td-sd1GD !!!

Link to comment
Share on other sites

Za Tandberga se mora reci da je retka zverka.Imati taj dek je zaista privilegija.Zelim ti da ga osposobis sto pre i napravis jedan super-test sa Nakamichi-jem 700 i Akai-jem 570,pod nazivom test dekovskih legendi.A i nekako prilice po dizajnu(velicini) da se stave jedan pored drugog.Svojevremeno je Tandberg po ceni bio odmah iza Nakamichi-ja 1000 zxl,700zxl i 700zxe.Iz price sam cuo da je svojevremeno bio da se kupi kod nas u predstavnistvu(informaciju ipak treba proveriti).

JVC td-sd 1 je prakticno naslednik nama znanog modela tdv-1050 samo spakovan u manje dimenzije i prakticno zadnji JVC dekovski samuraj.Imam ga u JVC katalogu.Kod nas ga nikad nisam video na oglasima,niti sam cuo da ga iko ima kod nas.

Tandberg koji je Zoki nabavio je bio u ponudi kod nas, u vreme kada se proizvodio. Mislim da je to bilo polovinom osamdesetih proÅ¡log veka (Šćepo, vidi se da mlada garda :thumbsup2 ). Radnja je bila Äuveni MuziÄki magazin na Tarazijama, prva kuća posle hotela Balkan. I ne samo da je bio da se kupi taj dek, već je Äak bio izložen u radnji zajedno sa dosta drugih Tandberg komponenti. Nažalost, tamo nije bilo predviÄ‘eno sluÅ¡anje ureÄ‘aja, već samo gledanje ... i pipanje ... ako vas strogi prodavac ne primeti.

U isto vreme je usred Knez Mihailove, u opet Äuvenoj Fontani, Revox prodavao svoje komade, a bilo je joÅ¡ nekih dobrih firmi ...

Link to comment
Share on other sites

Ja se secam kako sam dolazio u tu radnjicu da gledam i balavim pred Tandberg dekovima. Cene su bile neke grozomorne. Mislim da je jedan od izlozenih bio TCD910. A sve se to nalazilo u zadnjem delu radnje, prvo je valjda bilo u podrumu, pa su onda podigli na nivo prizemlja, pozadi.

A Fontana... kakav je bio onaj Revox stub, govorio sam sebi da kada bih to imao, ne bi mi trebalo nista drugo. A tek B215 dek :facehearts ... Zato ih sada imam nekoliko :)

Secam se da je Revox bio u prvoj prostoriji Fontane, levo. Dok su iza izloga bile serije Fisher muzickih sistema, radiokasetofona, vokmena itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...