Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Kad smo veÄ kod Nakamichija evo jedan stari model 600 koje je sinoÄ stigao kod mene, uzeo sam ga neispravnog i kad sam ga otvorio djelovi mehanike su ispali van, sreÄom uspio sam ga složiti, radi i snima jeko dobro, nažalost fali mu jedna navlaka za dugme od outputa i ima par ograbotina ali poÅ¡to je popriliÄno rijedak poslužit Äe za kolekciju dok se ne pojavi neki bolje oÄuvan.

post-15891-0-49780500-1304279727_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Bravo svaka Äast na prinovi sve pohvale...

Nego gledajući uopÅ¡teno ove naÅ¡e kućne ljubimce, pitam se sa Äime bi bilo dobro da se ispoliraju ovi naÅ¡i kućni ljubimci? Elem poÅ¡to imam neke rasturene, probao sam da plastiÄno dugme od rec. volume-na ispoliram sa pastom za kola koja u sebi ima zaÅ¡titni vosak znaÄi polir pasta sa voskom za kola i mogu da vam kažem da su rezultati dobri. Probao sam i displey i vratanca i tu su bili dobri rezultati, meÄ‘utim kod metalnih delova e tu nisam baÅ¡ bio zadovoljan mislio sam na prednju ploÄu. Å tampa je doÅ¡la do izražaja (rec, forward...) bilo je Äisto bela boja.

Moje pitanje i/ili pomoć:

1. Koju pastu bi trebalo da se nabavi i gde?

2. Da li neko zna kako da se ova pasta koju posedujem može da se razblaži (da bude retka)?

Svaki savet ili pomoć su dobro došli, hvala unapred.

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nedavno pazario Pronto u Merkatoru, a nakon sto sam na pakovanju uocio oznaku da je podoban za drvo (namestaj), staklo, metal i posebno je potencirana primena za ciscenje kompjuterske opreme i Hi-Fi uredjaja. Sve to na pakovanju pise iskljucivo na italijanskom jeziku, a boca je svetlo plave boje.

Uz ovaj preparat i nekoliko kvalitetnih "magicnih" krpa (takodje italijanske proizvodnje), uspeo sam da povratim sjaj mojim mezimcima, obzirom da su bili u mraku i bez mene vise meseci. Primetio sam bas na metalnim povrsinama, koje su na mojim uredjajima od crnog cesljanog aluminijuma, najveci ucinak cudesnog i univerzalnog Pronto-a.

:heat Al' sam se zaleteo u tipkanju, jos ce neko pomisliti da imam neki deal sa "porodicnom" kompanijom SC Johnson. :nono

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Mislim i da pasta za poliranje može dobro da odradi mada bi trebalo odabrati onu pravu...

A da izvinjavam se pokretaÄu teme, mada mislim da ima tu neÄega zajedniÄkog sredstva za Äišćenje + ljubimci...

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

I ja koristim godinama sve oblike Pronta i razne polir paste, ako ureÄ‘aj nema baÅ¡ neke veÄe ogrebotinu poslije tretmana izgledaju preporoÄ‘eni, možda ovo nije interesantno za ovu temu ali neka Admin slobodno premijesti ako ima veÄ sliÄno jer bilo bi interesantno razmijeniti iskustva o vraÄanju u život ovih naÅ¡ih staraca. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Za poliranje displeja i drugih mesta od plastike gde bi trebalo da se "sija" preporucio bih da uzmete one za poliranje mobilnih telefona. Istina one su u malim bocicama ( manje i od onih za paste za zube ) i nisu nesto ni jeftine al su za takve stvari odlicne, naravno ako displej nije bas ono zarezan, ali kod onih sitnih cini odlicne rezultate. I uz tu pastu koristiti finu krpicu od plisa ili slicno..

Link to comment
Share on other sites

Kao Å¡to sam napisao u predhodnom postu koristio sam polir pastu sa voskom za kola oduÅ¡evio sam se kako je dobro ispalo plastiÄno dugme od pot. za volume kao i na vratancima i diplej-u od deka, ti delovi su od rasturenih ureÄ‘aja. Mada mi se nije dopalo kako je ispala prednja ploÄa od deka i ovaj deo sam imao od rasturenog deka mada moram da priznam da su slova dobro ispala doÅ¡la su do svog izražaja Äisto bela, evo slike od paste.

post-11425-0-21132600-1304442757_thumb.j

ReÄe mi žena da imamo u kući pronto mada moja ambalaža nije kao na slici od kolege uzvarb, evo slike koju ja posedujem.

post-11425-0-32838100-1304442767_thumb.j

Å to se tiÄe polir paste za mob. telefone ona je mnogo skupa mislim da je oko 600,00din. a ima je malo u tubi. RazmiÅ¡ljam da li je moguće da se ova pasta koju posedujem razblaži da bude retka. Da li neko ima podatak ili je već razblaživao ovako neÅ¡to, mislim da bi se to moglo da odradi razblaživanje? Ne znam možda greÅ¡im al avaj vredi pokuÅ¡ati.

Pokušaću sa prontom da vidim rezultate...

POZDRAV :wave2

Link to comment
Share on other sites

Da li neko ima podatak ili je već razblaživao ovako nešto, mislim da bi se to moglo da odradi razblaživanje? Ne znam možda grešim al avaj vredi pokušati.

Пробај обичним уљем за јело!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa kasnije kada se pojacalo dobro ugreje, baci jaje ili dva. :bounce

Ма неће у питању је дек кол'ко Ñам Ја Ñхватио. Ðишта га не кошта да проба Ñа малом количином паÑте и уља. :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ма неће у питању је дек кол'ко Ñам Ја Ñхватио. Ðишта га не кошта да проба Ñа малом количином паÑте и уља. :thumbsup2

:wave2

kod aiwe adf 990 mogu i krompirici da se prze :banana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...