Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Hvala puno svima na savjetima i objaÅ¡njenjima, sutra putujem za hrvatsku. KonaÄno proÅ¡lo devet mjeseci. Sada tri mjeseca pauze kod kuÄe pa onda opet nazad u njemaÄku.

Otvoriću deck sljedeÄi tjedankada malo odmorim i kad budem imao malo viÅ¡e živaca kako se kaže. Ima toga pun kofer da se pregleda i detaljno isproba. Tako d neÄe nedostajati ni slika ni kojekakvih mojih za vas možda banalnih pitanja.

Ukratko da kažem, priuÅ¡tio sam si 10-tak deckova, dva ekvilajzera, tri dat recordera, dsta kazeta za deckove i dat-recordere Å¡to novih Å¡to rabljenih i jedno ljepo malo pojaÄalce. (zaboravih dodati i 50-tak ploÄa)

Stoga dakle tamo negdje od kraja iduÄeg (moram posvetitimalo vremena ženi i djeci) tjedna Äemo poÄeti sa otvaranjem i sa postovima.

................................
Link to comment
Share on other sites

Nije rostilj ali posle visegodisnje potrage i vadjenja masti od strane ZoranBG - evo i ja da se upisem u spisak vlasnika Teac Z6000.

Dugogodisnje cekanje se isplatilo jer je dek stigao iz ruku prvog vlasnika sa kompletnom dokumentacijom i priborom , gornja ploca - neostecena nikad nista na njemu nije stajalo , boi je mazen i pazen i zvao ga je Djole :) . Normalno palo je probno snimanje- nikakve zamerke - istopio sam se kao grudva snega na avgustovskom ( Beogradskom ) suncu . Kao i uvek uvek nesto pokvari pricu - tipicne TEAC 6000 zahebancije - pot za sluske i pitch ne rade. Da li cu ovo sredjivati - ne znam , zao mi je da rasturam dek kad vec ovako lepo radi bez neke preke potrebe.

DSC_1664.jpg

Teac Z 5000 i 6000 jedan pored drugog

DSC_1650.jpg

I sad treba spavati jer treba da se nacrtam u Hagu u 7sabajle. Bem ti zivot , ko sad da spava :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Kao i uvek uvek nesto pokvari pricu - tipicne TEAC 6000 zahebancije - pot za sluske i pitch ne rade. Da li cu ovo sredjivati - ne znam , zao mi je da rasturam dek kad vec ovako lepo radi bez neke preke potrebe.

Ја бих то раÑтурио о'ма. :order

Bem ti zivot , ko sad da spava :plakanje

Ваљда деца, почела нова школÑка година.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ја бих то раÑтурио о'ма. :order

Ваљда деца, почела нова школÑка година.

:wave2

Bi i ja da me ne hvata neko strahopostovanje prema uredjaju - ovo je prvi koji viri van stalaze.

Mala zanimljivost - dek je kupljen 1985 po ceni od 5850 Hfl ( Hfl je bio oko 10 % slabiji od DM u to vreme).

Link to comment
Share on other sites

Alex Äestitam iskreno i od srca, imam sreÄu da dijelim životni prostor sa takvim macanom, Äesto se pitam Å¡to Äe mi sve ostalo kad je Teac Z-6000 sposoban ispuniti sve želje jednog dekofila, no Å¡to mogu kad volim i Nak ZX-7, ASC-2001, Studer A-721, Revox B-710, Pioneer CT-93, Akai GXC-570DII uh neÄu viÅ¡e nabrajati da se neki kojeg ne spomenem ne naljuti. :klanjanje:thumbsup2:cheers

Link to comment
Share on other sites

Alex, prevarantu jedan... kada ti kazem da sam nabavio neki novi dek, ti meni "Sta, jos te nije proslo...?". Izgleda da si zarazen dozivotno smile.png Sve cestitke cheers.gif

Pitch kontrolu samo odspoji od stampane ploce (jedan konektor) ukoliko to nije vec uradjeno.

Ima jedna mala razlika - ti si resio da udomis svaki dek koji je ikada proizveden :razz: dok sam ja manje vise orijentisan na samo par primeraka - ustvari jos jedan - Luxman K03, 04 ili 05, i tu bi se negde zavrsila prica za mene.

Iskreno , kada sam nabavio 5000 vise nisam bio u potrazi za 6000. Pre neki dan sam morao nesto da cekam na poslu i iz dosade krenuh da prebiram oglase i natrcah na 6000. Dok sam ga trazio nisam ga mogao naci i kada sam digao ruke nadjoh ga.

Link to comment
Share on other sites

Nije rostilj ali posle visegodisnje potrage i vadjenja masti od strane ZoranBG - evo i ja da se upisem u spisak vlasnika Teac Z6000.

Dugogodisnje cekanje se isplatilo jer je dek stigao iz ruku prvog vlasnika sa kompletnom dokumentacijom i priborom , gornja ploca - neostecena nikad nista na njemu nije stajalo , boi je mazen i pazen i zvao ga je Djole :) . Normalno palo je probno snimanje- nikakve zamerke - istopio sam se kao grudva snega na avgustovskom ( Beogradskom ) suncu . Kao i uvek uvek nesto pokvari pricu - tipicne TEAC 6000 zahebancije - pot za sluske i pitch ne rade. Da li cu ovo sredjivati - ne znam , zao mi je da rasturam dek kad vec ovako lepo radi bez neke preke potrebe.

DSC_1664.jpg

Teac Z 5000 i 6000 jedan pored drugog

DSC_1650.jpg

I sad treba spavati jer treba da se nacrtam u Hagu u 7sabajle. Bem ti zivot , ko sad da spava :plakanje

U Äovjek kad vidi ovo skoro da je ljubomorn i zavidan, ali kad su takve maÅ¡ine u pravim rukama nda neka te služe, služe.......do besvjesti.

Kapa do poda kolega. :eek

Link to comment
Share on other sites

Ima jedna mala razlika - ti si resio da udomis svaki dek koji je ikada proizveden :razz: dok sam ja manje vise orijentisan na samo par primeraka - ustvari jos jedan - Luxman K03, 04 ili 05, i tu bi se negde zavrsila prica za mene.

Iskreno , kada sam nabavio 5000 vise nisam bio u potrazi za 6000. Pre neki dan sam morao nesto da cekam na poslu i iz dosade krenuh da prebiram oglase i natrcah na 6000. Dok sam ga trazio nisam ga mogao naci i kada sam digao ruke nadjoh ga.

Sve Äestitke Alex, dugo i lepo da te služi :cheers

Zanima me, kako to Äudo svira u odnosu na ZX-7 ?

Pozdrav :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...