Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Za dek do 200e!

Imam u nemačkoj ponudu za model Aiwa AD-F880, prodavac kaže da je urađen servis (novi kaiš, kritične tačke mehanizma za transport kaiša su podmazane originalnom mašću, zamenjeni su kaiševi i lamele, brzina proverena.Funkcija snimanja i podešavanja glave su provereni.Glave i osovine demagnetizovane.

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Za dek do 200e!
Imam u nemačkoj ponudu za model Aiwa AD-F880, prodavac kaže da je urađen servis (novi kaiš, kritične tačke mehanizma za transport kaiša su podmazane originalnom mašću, zamenjeni su kaiševi i lamele, brzina proverena.Funkcija snimanja i podešavanja glave su provereni.Glave i osovine demagnetizovane.
 
 
1.thumb.jpg.1f187d9d2471312855e8bb589062891a.jpg
2.thumb.jpg.15ce8325d1a1387d00e37c8f47903347.jpg
3.thumb.jpg.fdc0e927acf7eaff50966d9d6489953f.jpg
4.thumb.jpg.ff8ae214e0cefb0c388c175f06ecc5a3.jpg
5.thumb.jpg.1478cd4a30304673cda7770f2c14d7de.jpg
Ако је тако онда га пазари.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Aiwa AD-F350 je i meni zvučala vrlo, vrlo pristojno, iznenađujuće dobro za dek koji je bio skoro bazičan u ponudi.

Nekako mi se čini da su Aiwa-e 800 ili 880 i sl. precenjene danas. Preporučio bih neku Yamaha-u, dvoglavu ili troglavu, eno lepe KX670 na oglasima ali uvek treba biti oprezan i videti u kakvom je stanju. Yamaha je, inače,čistijeg zvuka, Aiwa malo mekša. Obe tanje na basu.

Kod ove gornje na slici, moram da primetim, roleri mi se ne čine u dobrom stanju. Možda je samo zbog blica, ali na levom vidim tragove starenja gume, dok mi se desni čini sjajan. Ako je tako, to je savršen recept za dobar ručak za dek, gde je na meniju nova traka, koju će on rado sažvakati.

Link to comment
Share on other sites

A evo i jednog strašnog deka, kojeg sam nabavio pre oko godinu dana i tek pre mesec stigao da ga probam:

Nije nešto lep, dugmići monotono okrugli, estetski mi se više dopadaju starije verzije... ali zvuk mu je fenomenalan, nije ni čudo što je bio ocenjen u najvišoj kategoriji u Stereoplay iako nije imao nebesku cenu.

Njegov stariji brat CT-S820S je bio na oglasima, ne znam da li je još uvek, prodavac je tražio 300 EUR.

CTS830S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ролери су одлични осим што су штрокави и мислим да тај који је радио на њему бар је то могао да одради!

Оно што је добро је да завртњеви за подешавање глава нису пипани тј. окретани!

Link to comment
Share on other sites

On 27. 10. 2023. at 13:44, ZoranBG said:

Preporučio bih neku Yamaha-u, dvoglavu

Takodje se pridruzujem preporuci, cak imam par komada KX-260 i KX-380, vrlo mala razlika izmedju njih, uglavnom te dvoglave yamahe idu odlicne GF-37/GF-40 glave, koje nikog ne ostavljaju ravnodusnim. Neke bolje snimaju, neke malo manje..  Konkretno ova KX-380 ima Auto Tape Tuning, koji nije u zaostatku u odnosu na druge proizvodjace. ali takodje ima i manuelni bias.. Iz nekog meni nepoznatog razloga taj KX-380 pravi lepse snimke od KX-670 koga takodje posedujem. KX-260 je za nijansu prostiji ali i on ima prednosti, za razliku od KX-380 njegov mehanizam je sa dva motora, tako da jedan remen manje i brze radi premotavanje. Oba deka imaju plasticni zamajac ali cak i pored toga uspevaju da imaju jako nizak Wow & Flutter (zavijanje i podrhtavanje) negde ispod 0.05% sto je i originalna fabricka deklaracija.

U svakom slucaju kod nas se mogu probrati na oglasima, po jako povoljnim cenama. Takodje su lagani za odrzavanje.

Link to comment
Share on other sites

Uzeću u obzir sve predloge za odabir deka sa 3 glave ili eventualnu varijantu dobrog modela sa 2 glave.

Pošto bih ubacio i jedan dupli dek, da li je dobra varijanta modela AIWE AD-WX929 ili AD-WX999?

AD-WX929 je imao drugar pre 20-tak godina i koliko se sećam pravio je dobre snimke za jedan dupli dek, ovaj drugi model nisam viđao po našim oglasima a može preko da se nađe.........da li je neko imao iskustva sa tim modelom?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ukoliko je dek u dobrom stanju, niste pogresili. Imao sam i njega i stariju bracu CT-S920S i CT-95. 

CT-S820S je odlican dek, sa vrlo solidnom i trajnom mehanikom. Nije bas najlaksi za odrzavanje, ali mu servis relativno retko treba. Pre par godina nabavio sam jedan sa sitnijim neispravnostima od vrlo ljubaznog clana foruma.

U odnosu na Aiwa-u koja Vam je nudjena, CT-S820S je daleko, daleko ozbiljniji uredjaj.

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

17 minutes ago, ZoranBG said:

Ukoliko je dek u dobrom stanju, niste pogresili. Imao sam i njega i stariju bracu CT-S920S i CT-95. 

CT-S820S je odlican dek, sa vrlo solidnom i trajnom mehanikom. Nije bas najlaksi za odrzavanje, ali mu servis relativno retko treba. Pre par godina nabavio sam jedan sa sitnijim neispravnostima od vrlo ljubaznog clana foruma.

U odnosu na Aiwa-u koja Vam je nudjena, CT-S820S je daleko, daleko ozbiljniji uredjaj.

 

16 minutes ago, giZ_Mo said:

Одличан дек, ниси погрешио emoji482.png

 

Link to comment
Share on other sites

Evo jednog izuzetno zanimljivog, retkog i malo poznatog deka: Teac R-999X.

Imao sam nekoliko autorevers troglavih dekova, npr. Pioneer CT-9R, CT-90R, Teac R-919X, Akai GX-R99, Nakamichi RX-505, kao i Dragona.

Nekako mi se cini da, pored RX-505 (koji, ipak nije klasican autorevers dek), Teac R-999X je ozbiljan pokusaj da se napravi konkurencija Dragonu. Nazalost, proizvodio se samo od 1984-86. godine, uz visoku cenu od 2.400 DEM.

Ovaj dek, slicno Dragonu i Teac-u R-919X ima sve sto troglavi dek treba da ima: monitoring u realnom vremenu, kao i manuelnu kalibraciju svakog kanala, u smislu osetljivosti i biasa, uz pomoc internog oscilatora.

Mehanika ima cak pet motora (!!!) od kojih su 4 sa direktnim pogonom (DD), dok je peti za opsluzivanje mehanike, plus jos jedan (sesti!) za izvlacenje/uvlacenje fijoke sa komandama.

Neki deo resenja je preuzet od cuvene Z serije i to modela 6000 i 7000: DD motori za zamajce su isti kao na pomenutoj seriji, a takodje postoje i posebni bias oscilatori (nisam imao vremena da skinem shemu, ali trebalo bi da budu za svaki kanal posebno plus glavu za brisanje).

Ocigledno je ova masina pravljena kao vrlo, vrlo ozbiljan uredjaj. Ne znam zbog cega nije bio duze u proizvodnji niti da li je dobar kao Dragon - znacu kada mu otklonim neke nedostatke koji su se razvili tokom godina.

Uglavnom, R-999X je u mom vlasnistvu, nakon toliko cekanja.

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, giZ_Mo said:

Морам и Ја да се похвалим, најзад ми је је стиг'о из далеког Јапана Pioneer CT-A9.

На жалост предња плоча је црне боје 🤣

Биће о њему у слици и речи.

Sjajan dek, imao sam ga u srebrnoj boji, prelep, jos sa onim pikovima sa 50 segmenata...

Kasnije su izbacili DD motor i specijalni za premotavanje sa Ref. Master mehanizma i stavili obicne.

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, ZoranBG said:

Sjajan dek, imao sam ga u srebrnoj boji, prelep, jos sa onim pikovima sa 50 segmenata...

Дек је само просечан и ниша више, осим изгледа. 

Куповина од косооког је била везана јер од истог продавца је пазарен и Pioneer CT-A1 мада тек треба да стигне....кроз силне државе мора да прође.

Иначе косооки када продају уређаје поседују оригиналну амбалажу!

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, ZoranBG said:

...što, naravno, uopšte nije tačno. Obrnuo si teze, CT-A1 je... samo prosečan. 
 

Таман посла да сам обрнуо тезе, оба дека су само лепи и ништа више. 

У односу на Teac Z-7000 су играчке.

Он ми је следећи на реду, опет од косооких!

Link to comment
Share on other sites

ZoranBG čestitam na kupovini Teac R999X :) Redak dek da se nadje kod nas.Taj dek je testiran u Nemačkom časopisu HiFi Vision i bio je ocenjen isto kao Revox B 215,a bolje je bio ocenjen od Denon Drm44,Nad 6300,Aiwa Excelia Xk 009...Dragon i Cr7 su bili jedini bolje ocenjeni,ali su zato bili i dosta skuplji od Teac-a R999X.U rangu cene je bio sa Teac Z 5000 koji je koštao 2450 dm.

 

Link to comment
Share on other sites

On 2. 12. 2023. at 5:21, safet said:

a šta je razlika izmedju ct-a9 i ct-a 9x ?

IMG_0454.JPG

9xx.jpg

CT-A9 je srebrne boje,a CT-A9X je crne boje.U pojedinim katalozima su bili jedan pored drugog tako predstavljeni.Prvo se pojavio CT-A9,a potom X varijanta.Kataloška cena CT-A 9 je bila 2300 dm.Imao sam 1990 godine CT-A 9X,nije imao drvene stranice,kao što ih i nema u mnogim Pioneer katalozima.Video sam da postoji i CT-A9D.U to vreme sam,kao klinac bio oduševljen sa tim dekom (CT-A 9 X).Mnogo mi se vizuelno svidja opcija da kad se stavi kaseta,on sam automatski zatvori vrata.Tu opciju ima i Aiwa Xk-s 9000.Estetski je meni CT-A9X jedan od najlepših dekova koje sam imao i video u životu.Zanimljivo da je još tad imao opciju Auto BLE koju su zadržali do god su pravili dekove uz kasnije izmene i dodatak XD. Jedna od specifikacija za svaku pohvalu je Wow and flutter je odličnih 0,018 ,što spada u jedan od najboljih rezultata.U tom segmentu koliko znam je samo Revox H 1 bolji.Pioneer CT-A9/CT-A9X koristi Ribbon Sendust glave koje je Pioneer tad posebno hvalio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...