Jump to content


David i Golijat


Silver Surfer

Recommended Posts

  • 1 month later...

Probaj "just for fun" neku naimovu preporuku ako si u prilici Royd ,Epos 14,Rega ela,Linn,Ruark,Dynaudio ,JPW,Neat dok ne docekas ljubimce nazad.Linn Sare imas u blizini(Svilajnac),mogu ti poslati kontakt na PP-tamo ti je prakticno ceo moj stari sistem(naravno, nista nije na prodaju,rekoh "just for fun"),samo pazi da sednes stabilno i da stolica ima naslon obavezno. :smile:

Link to comment
Share on other sites

koji su sad zvucnjaci

Trenutno koristim Dynaudio Contour 1.8.... nisam ljubitelj istih... rade na Roksanu od 120w a po specifikaciji bi trebalo nesto do 250W, 'ebes takav zvucnik koji trazi toliko snage a jedva ima 15-ak kila.. od zvuka ima samo bass ogroman ali ne i dobar.. a detalji :blah.. kao sto kaze Panta "plastika fantastika".

Treba neko vreme da se zaboravi JBL zvuk pa ce verovatno i Dynaudio biti dobar ali sumnjam. Ko je slusao neko vreme L-100 ili neki 4311, 12... zna o cemu pricam.

Malo sam preterao ali.... sustina je to... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Možda neki ovakav, ako se meni neuklopi... :facehearts

Moze, moze... :thumbsup2

Salu na stranu, JBL L-100 ili 4311... itd, imaju specificnu "skretnicu" ako tako mogu da se nazovu dva kondenzatora i dva L-pad-a... samim tim i jako specifican zvuk koji se meni izuzetno dopada.. razlog prodaje nije zamena i prelazak na nesto drugo... samo trenutno ne posedovanje sistema!

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Trenutno koristim Dynaudio Contour 1.8.... nisam ljubitelj istih... rade na Roksanu od 120w a po specifikaciji bi trebalo nesto do 250W, 'ebes takav zvucnik koji trazi toliko snage a jedva ima 15-ak kila..

Jedan forumas koristi taj model dynaudio.Kaze da ih odlicno pogoni Naim Nait 1 sa svojih monstrumskih 18w . Snaga je nebitna ako je pojacalo kvalitetno,ko jos u kuci slusa vise od 10w,al pravih.

Link to comment
Share on other sites

Jedan forumas koristi taj model dynaudio.Kaze da ih odlicno pogoni Naim Nait 1 sa svojih monstrumskih 18w . Snaga je nebitna ako je pojacalo kvalitetno,ko jos u kuci slusa vise od 10w,al pravih.

Probao sam sa XS-om... i nije dobro, XS je dosta mekan...

Glavna zamerka mi je nedovoljno jasni srednji.. doduse, sa Exposure 3010 je bilo najbolje ali su srednji konstantno dosta "uski"... mozda samo nije moj ukus?

Link to comment
Share on other sites

Komentarisao sam u vezi snage.Covek sad ima 92/90 i sa time slusa i prezadovoljan je,a to je bogami vec 30w,"zestoka" cifra za kucno slusanje.

Sto se tice srednjih,to moze da bude cak i do novog naima,ali i medjusobne interakcije.Taj novi naim je pravljen da radi sa zvucnicima izuzetno svetlog zvuka koje on dovede na svoje mesto.Drugar koji ima 112/150/flatcap se obicno odusevi kad dodje kod mene transparencijom i visinom slike,kaze da su srednji mnogo bolji i instrumenti jasniji,a i cela stereo slika je bolja nego sa njegovim naimom PMC gb1.Meni se licno ne svidja bog zna kako taj komplet iako mu ga je preporucio hifi choice,za te pare trebalo bi to mnogo,mnogo bolje.Verujem da bi neat bio mnogo bolji partner,njima treba takav protivpozarni aparat.Dinaudio(manji model) sam slusao i lepo mi radi sa naimom.

Interesantno jedan High-end pre/pow (282/200)komplet je zvucao dugacije,pomalo napadno u srednjim i visokim (a pritom nedovoljno jasno) dok nisam prikopcao hicap koji je znacajno popravio stvari(smirio tenziju izrazdvajao instrumente kako treba,napravio "vazduh" oko cinela kad se slusa jazz...), nisam kupio iako je cena bila jako povoljna,a tih 7 dana predomisljanja cu zapamtiti dobro, prodavac je izuzetno korektan komplet je na KP.Pre svega odustadoh zbog dodatnih troskova na napajanja i neizvesnosti kako ce na kraju sve da ispadne.Nakon svega zakljucio sam da za mene stari naim bolje radi,ni po cemu posebnompo boljem "uvlacenju" u muziku,barem kad us moji zvucnici u pitanju i tip muzike koju slusam.

Malo ti ukradoh temu,sorry.Vrati onaj JBL ako ti je stvarao uzivanciju i ulacio u muziku dok slusas to je jedino bitno. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Videcu posle odmora... sve iz pocetka! :thumbsup2

:cheers

mmmma lepo ti procunjaj nesto na okolinu D500/D700/Tannoy,lepo su ti rekli vec neki ljudi iz zahebancije :D..u toj seriji DC deo ide dosta visoko,ima dosta stofa za srednje,ili ako ti se zalomi kasika D900,ili neki Zu Druid...vratis lepo 3010,ima dosta drajva i za problematicne kutije,mlakonju "XS" sto ima samo pocetno slovo ciji bedz nosi,lepo udomis nekom kom taj zvuk vise odgovara i voila :D

..ili nadjes sebi Epos 14 i uparis sa Naim-om,ali neki veci izlaz iz CB/Olive serije B)

Link to comment
Share on other sites

Fabricki servisiran komplet 72/hicap/nap250 je i dalje jeftiniji od XS,podsetim ja s vremena na vreme al' niko ne slusa...Za nov takav komplet treba dodati jedan punto.Jos mi neko posle kaze da uterujem pare naimu. Mozda,al' samo servisnom odeljenju.Epos 14 je napravljen uz i za nap250,inace jedan pun pogodak za naim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...