Jump to content


David i Golijat


Silver Surfer

Recommended Posts

  • 1 month later...

Eeeeee drustvance! Danas je udomljen JBL L90... prvi utisak je :bounce !!!!!

Special thanks to:: Prophet, Panta, Sonic...

ÄŒesttitam :cheers

Kao stoje stvari, teško se izlazi iz JBL Kluba, da osnujemo i mi autonomnu pokrajinu za poÄetak :razz: , verujem da po brojnosti mnogo nezaostajemo za "on(aim)om republikom, pa vremenom, ko zna... :bacanje

Link to comment
Share on other sites

Roksan...

...nekoliko meseci unazad sam slusao tri pojacala, Roksan Kandy 1, Exposure 3010 i Naim XS sa izvorima Exposure 2010 i Roksan Kandy.. i dva tri razlicita IC i zvucnicka kabla. Tesko mi je da ih uporedim u par recenica ali pokusacu.

Odprilike cenovni rang odredjuje i redosled kvaliteta... mana je sto sam ih slusao samo na JBL-L100 i Dynaudio Contour 1.8...

Exposure i Naim dele prvo mesto sa svim svojim medjusobnim prednostima i manama... (o njima nekom drugom prilikom)

Roksan je na trecem mestu..

Konstrukciono Roksan je vredan paznje, mos-fet na izlazu, trafo 500 VA i kako kaze Zeon (zamenio mu je pot), uradjen je po Cresendo semi. U odnosu na Naim i Expo, `Roksan ima zvucno najprijatniji bass i cini mi se da svira dublje??? Mana su mu srednji i visoki koji znaju da zazvuce ponekad tvrdo i manje detaljno ali u odnosu na Expo i Naim. Snage ima vise nego dovoljno, deklarisan 2x115w....

Za sad se najbolje pokazao na JBL-u L90, prosto me je iznenadio... mada zakljucak je da svira za svoju cenu (mislim da je 2007. u UK kostao oko 500-600 gbp) koja je malo nelogicna na nasem trzistu... moj zakljucak, u odnosu na ulozen novac, odlican amp.

Nadam se da sam malko pomogao... :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...