Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Pre par dana, sam pozajmio originale, od mog dobrog prijatelja, pa... poslušao lagano i natenane !!!

The Police (Box set) 2 cd/Universal

51FKW4KryGL._SS500_.jpg

Voodoo Child: The Jimi Hendrix Collection (Box set) 2cd/Universal ali u Digipack-u

41WZ069664L._SS500_.jpg

CD-ovi, su inaÄe kupljeni na http://www.amazon.co.uk po zaista povoljnoj ceni od 10 gbp...

Ono Å¡to je zanimljivo, a ja sam oÄekivao upravo suprotno, jeste sledeće...

naime na mojim Kef Reference zv. kutijama se "The Police" Äuje tanko/mlitavo/anemiÄno, skoro pa Å¡uplje... jeste da Sting ima specifiÄan i zanimljiv glas, jeste da pesme imaju dobar tekst, ali nekako...

S druge strane "The Jimi Hendrix Collection" svira zastrašujuće dobro, tim pre jer je drugi disk LIVE ...

Ako smem sebi da dozvolm, toliku dozu slobode... pa svira toliko dobro, da vam se na momente uÄini, da u sobi zamiriÅ¡e... znate već Å¡ta !!!

Eto...

Link to comment
Share on other sites

S druge strane "The Jimi Hendrix Collection" svira zastrašujuće dobro, tim pre jer je drugi disk LIVE ...

Ako smem sebi da dozvolm, toliku dozu slobode... pa svira toliko dobro, da vam se na momente uÄini, da u sobi zamiriÅ¡e... znate već Å¡ta !!!

Možda spaljen trafo na ovom Marshall-u, gore levo? :wave2

Val%20Wilmer%20albert%20hall%20hendrix.%20Marked.jpg

Respect za Hendrix Live album :D , a i ti si našao da slušaš Jimi-ja i Stinga jedno za drugim, ccc...

Link to comment
Share on other sites

naime na mojim Kef Reference zv. kutijama se "The Police" Äuje tanko/mlitavo/anemiÄno, skoro pa Å¡uplje... jeste da Sting ima specifiÄan i zanimljiv glas, jeste da pesme imaju dobar tekst, ali nekako...

Police su bili odliÄan bend i muzici se malo Å¡ta može zameriti ali produkcija je vazda bila loÅ¡a a to važi i za Stingove solo albume, odnosno barem prva 2 koje volim.

Link to comment
Share on other sites

BuÄnih sat vremena uz vinilne singlove:

Jack of Heart - All Grey / Tell Me Lyres, Nasty Product 2006.

NP21b.jpg

Hot Machines - 2, Dusty Medical Records 2006.

hotmachines.jpg

Demon's Claws - Fucked On Ketamine / Always Be My Friend, Rob's House, 2008.

2vce4c0.jpg

Turpentine Brothers - Get Your Mind Off Me / Not Your Fashion, Alien Snatch Records 2006.

Turpentine-Brothers.jpg

The Hipshakes - I Don't Know /Want You Around, Slovenly Recordings 2007.

702-67-thumb-sm.gif

Carbonas Euro Tour EP, Douchemaster Records 2008.

eurotourcarbona.jpg

Coachwhips / Intelligence - Split 7", Omnibus Records 2005.

110060_t.jpg

Smirenje uz prelepi album Sare Von How Long Has This Been Going On?

51FtPHyd8GL._SL500_AA240_.jpg

Obzirom da mi net veÄeras leti i RS blagonaklono gleda na moje upite, na kraju flac ovog jebaÄkog dub albuma: Baba Zula & Mad Professor - Psychebelly Dance Music

51DR6JT9kQL._SL500_AA280_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Totalno blesavo. Baba i Profesor, i uz to ludi. I jedan i drugi.

To je prvo Å¡to sam Äuo, pre par godina, zainteresovan opisom: Oriental Dub: oriental music, bellydance, reggae, electronic music... i joÅ¡ Å¡to Å¡ta.

Ispostavilo se da opis uopšte nije preteran.

Å teta Å¡to je zahvaljujući traljavoj organizaciji (BELEF/Univerzijada) malo ljudi doÅ¡lo proÅ¡le godine na njihov koncert - imalo se Å¡ta Äuti i videti - o p a s a n n a s t u p!

PreporuÄujem i Duble Oryantal

belly_double.jpg

Ako ti treba flac ova dva albuma - javljaj!

http://www.babazula.com/roots/

Gleda se (i sluša naravno): Make It Funky! It's All Began in New Orleans, 2005.

makeitfunkydvd.jpg

New Orleans's culture is a rich and varied amalgam of multiple influences from around the world, and it is here that African, Caribbean, and rhythm & blues meet to form the infectious sounds of Southern funk music. This documentary explores what funk music means to a wealth of luminaries and proponents, including Keith Richards--who extolls the virtues of all things New Orleans--Bonnie Raitt, Earl Palmer, Snooks Eaglin, Allen Toussaint, Irma Thomas, and the Neville Brothers. Live concert footage is combined with engaging interviews, and archive footage that features Professor Longhair and Fats Domino. The climactic, explosive concert, held in New Orleans on April 27, 2004, features a lineup of over 80 artists playing a range of styles, including jazz, brass band, blues, and the music of Mardi Gras "Indians." In another of the program's highlights, Keith Richards covers Fats Domino's "I'm Ready," accompanied by Earl Palmer and Walter "Wolfman" Washington.

http://www.sonypictures.com/homevideo/makeitfunky!/

http://www.imdb.com/title/tt0482543/

Skida se (i zbog Baba Zule, Äija jedna od plesaÄica/pevaÄica krasi omot) dokumentarac Fatiha Akina iz 2005.-te Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul

i380371_crosing.jpg

Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul is a 2005 film/documentary directed by Fatih Akın. The film is a journey through the music scene in modern Istanbul, Turkey as well as portraying its cultural life.

It features German musician Alexander Hacke (member of Einstürzende Neubauten) as the narrator. Hacke and Akın travelled around Istanbul with a mobile recording studio and a microphone, assembling an inspired portrait of Turkish music — from arabesque to indie rock and rap.

Link to comment
Share on other sites

PreporuÄujem i Duble Oryantal

belly_double.jpg

Ako ti treba flac ova dva albuma - javljaj!

Ovaj prvi imam flac, fakat. Drugi cu potraziti pa cemo videti rezultat.

Imam, priznajem, problem sa muzikom u poslednje vreme, i to na taj nacin da sam toliko popunio zalihe da vise nemam kontrolu sta sam slusao pre, recimo, dva dana i imena izvodjaca i albuma su mi naoko nepoznata do trenutka dok ne krene muzika. Kako sam ipak uocio da je to problem, krenuo sam ka resavanju istog: plejliste se sada strogo razvrstavaju po datumima i slusa se tako. Trijaza odvaja ono sto treba sacuvati, a restlove na shift delete. Posle toga, plajliste se svode po mesecima. Vise ne skupljam kao hrcak. Hiperprodukcija (u ovom slucaju - hiperkonzumacija) ume da bude kontraproduktivna. Izvin'te za off, ovo sa Baba Zula turkish dub-om nema nikakve veze, Zula je ostao u plejlisti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...