Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Muse - The Resistance

muse-resistance-album-art-300x295.jpg

:wave2

Kakav je taj novi? Sve mi se neÅ¡to ne sluÅ¡a kad sam video kako su se povili pred izdavaÄima. Svi snimci na YouTube su u jednom trenutku bili skinuti, bend ćuti i marketira rad na novom albumu. BTW, nije mi jasno kako upravljaÄi tih izdavaÄkih kuća mogu biti tako glupavi - ne shvataju da je snimak koncerta dobrog benda na Jubitu oblik besplatne promocije. Ovako samo iritiraju i ja svakako za sad ne planiram da kupim ovaj album, bez obzira na kvalitet. Dakle, pitam da li preporuÄujeÅ¡ da se presluÅ¡a? Ima li neÅ¡to novo?

Link to comment
Share on other sites

Kakav je taj novi? Sve mi se neÅ¡to ne sluÅ¡a kad sam video kako su se povili pred izdavaÄima. Svi snimci na YouTube su u jednom trenutku bili skinuti, bend ćuti i marketira rad na novom albumu. BTW, nije mi jasno kako upravljaÄi tih izdavaÄkih kuća mogu biti tako glupavi - ne shvataju da je snimak koncerta dobrog benda na Jubitu oblik besplatne promocije. Ovako samo iritiraju i ja svakako za sad ne planiram da kupim ovaj album, bez obzira na kvalitet. Dakle, pitam da li preporuÄujeÅ¡ da se presluÅ¡a? Ima li neÅ¡to novo?

Na prvo slusanje (mp3 svucen sa neta) ceo album je nekako "over the top". Grandiozan, raskosan, mega produciran sto se zvuka tice. Sadrzajno me podseca na Queen, na neku rok operu. Svaka stvar ima grand piano, gudace, ksilofon, osma stvar se zavrsava klarinet solom :wave2

Bend se razvija u smeru koji bar ja nisam ocekivao - sto je pozitivno. Uspeli su da me iznenade. Cini mi se da The Resistance zahteva koncentraciju i posvecenost od prve do jedanaeste stvari da bi se svario i ocenio na pravi nacin

Ako postavis stvari na taj nacin da ovo izvode samo tri coveka onda je ovaj album pravo remek delo. Ako je u pitanju Pro Tools layering i tracking onda nam prodaju veliku laz.

za mene je neocekivano - sto znaci da cu ga sigurno intezivno slusati dok ga ne skapiram

Link to comment
Share on other sites

....................Ako postavis stvari na taj nacin da ovo izvode samo tri coveka onda je ovaj album pravo remek delo. Ako je u pitanju Pro Tools layering i tracking onda nam prodaju veliku laz. ..................

O kakvoj lazi se radi? Sta znaci ProTools layering? Da li je to novi izraz za obicno visekanalno snimanje?

Link to comment
Share on other sites

JuÄeraÅ¡nja opÅ¡ta fiziÄka slabost i vezanost za kuću uÄinili su da se na miru posvetim vinilima.

Nisam slušao We Are The Pigs, već:

The Detroit Cobras - Original Recordings 1995 - 1997, Munster Records 2008.

fff8261b2e.jpg

Kompilacija pesama sa prva tri out of print singla + devet ranije neobjavljenih snimaka prve (verovatno najbolje) postave benda.

Album je pored standardnog cd i lp formata (sa viÅ¡e nego informativnim omotom, gde se može saznati Äitava priÄa o nastanku i prvim danima benda plus ilustrovano fotografijama i faktografskim podacima za sve singlove iz ovog perioda) objavljen i u luksuznom paketu od 6x7", koji na žalost nemam.

Kvalitet snimaka slabiji nego kod kasnijih radova, ali poseduju neposrednost i izvesnu nevinost, koja Äini da se u albumu istinski uživa.

Obzirom da su pesme poreÄ‘ane hronoloÅ¡kim redom, dragoceno je pratiti kako Rachel Nagy za kratko vreme, od poÄetnika pevaÄa (siÅ¡la sa Å¡ipke i dohvatila se mikrofona) izrasta u jednog od najuzbudljivijih i nejerotiÄnijih interpretatora danaÅ¡njice.

Ne stoji badava na njihovom sajtu sledeće:

How this white woman who sings like a black woman wound up singing like a black woman in a white band is kind of an accident ....

The Daytonas - Don't Look Now But It's The Daytonas, Corduroy Records, year ?

69pam8.jpg

U podnaslovu: Hangin' Ten Cool Surf And Hot Rod Songs From Swinging Sweeden! je sve reÄeno.

Sjajni kalifornijski surf, odsviran od strane Šveđana i objavljen na australijskoj etiketi.

Tav Falco's Panther Burns - Live at Subsonic France 15 10 2001, Speed records / Lola Product (Fr.) - LP # LP008, 2002.

230d521841.jpg

Live album fenomenalne ekipe, sastavljen od kovera, objavljen u ograniÄenom tiražu u 500 primeraka i prodavan iskljuÄivo na turneji.

a1. Raunch (Bill Justis, Sydney Manker)

a2. Blind Man (Ame Peyton)

a3. I'm on this rocket (Marvin Moore)

a4. Sway (N.Gimbel, P.Rosas Rodriguez)

a5. Oooeee Baby (Jerry Reed) 


b1. She's the one that got it! (Allen L.Wingate)

b2. I can't hardly stand it (Feathers, Chastain, Huffman) 

b3. Dateless Night (Cordell Miller)

b4. Brazil (A.E.Baroso, S.K.Russel)

b5. Mala Femina (Toto)

Sve pesme propuÅ¡tene kroz divlji r'n'roll/blues senzibilitet Falcoa i ekipe - 'ajde ostalo, ali treba Äuti kako zvuÄe leprÅ¡avi klasici poput Sway, ili Brazil...maestralno!!!

Da dodam joÅ¡ i da primerak ploÄe koji je kod mene, zahvaljujući drugaru, ima posvetu samog autora.

Edit: Na B92 sajtu dostupan je snimak koncerta Tav Falco & Panther Burns iz Doma omladine (29. 11. 2002.), bilo kao stream, bilo za download.

http://www.b92.net/galerija/doc/tav/index.php

Link to comment
Share on other sites

Obrade extremno poznatih stvari, ali mi je bas leglo.

Vintage Cafe – Lounge And Jazz Blends

CD1:

01. Dual Sessions – Black Coffee

02. Karen Souza – Creep

03. Urselle – Purple Rain

04. Eve St. John – Space Cowboy

05. Sarah Menescal – Don’t Speak

06. Urban Love + Aneka – Beast Of Burden

07. Jamie Lancaster – Boys Don’t Cry

08. Michelle Simonal – With Or Without You

09. James Farrelli – In The Air Tonight

10. Stereo Dub – Luna De Alegrias

11. Ituana – Waiting In Vain

12. Tango Tripping Project – El Exilio Del Tango

13. Urselle – I Will Try

14. George White Group – Gypsy Woman (She Is Homeless)

CD2:

01. The Cooltrane Quartet – Should I Stay Or Should I Go

02. 48th. St. Collective – Sweet Dreams (Are Made Of This)

03. Corcovado Frequency – Connect

04. Ituana – You Can’t Always Get What You Want

05. Dinah Eastwood – Hungry Like The Wolf

06. Sao Vicente – Ishtar

07. Karen Souza – Do You Really Want To Hurt Me

08. The Cooltrane Quartet – Like A Virgin

09. Groove Da Praia – Is This Love

10. Jazzystics Feat. Karen Souza – Personal Jesus

11. The Cooltrane Quartet – Wonderwall

12. Stella Starlight Trio – Don’t You (Forget About Me)

13. Anakelly – November Rain

14. Oman Chali – Andalusi Mood

post-135-128510893444_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

OBELEZI SVE

a1. Raunch (Bill Justis, Sydney Manker)

a2. Blind Man (Ame Peyton)

a3. I'm on this rocket (Marvin Moore)

a4. Sway (N.Gimbel, P.Rosas Rodriguez)

a5. Oooeee Baby (Jerry Reed)

b1. She's the one that got it! (Allen L.Wingate)

b2. I can't hardly stand it (Feathers, Chastain, Huffman)

b3. Dateless Night (Cordell Miller)

b4. Brazil (A.E.Baroso, S.K.Russel)

b5. Mala Femina (Toto)

jbt, sta treba da se desi kada "obelezim sve". Ja prob`o a nista se nije desilo. Da li bi to trebao da bude link ka nekoj mjuzi? :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...