Jump to content


KONAÄŒNO Pioneer CT-93 u kolekciji


Retro-Man

Recommended Posts

Evo drago moje druÅ¡tvo KONAÄŒNO jedan dugo željeni i sanjani Dek u mojoj kolekciji,neÄu troÅ¡iti rijeÄi jer svi o njemu već sve znate a slike Äe reÄi svoje jedino nisam znao koliko je teÅ¡ko slikati klavir lak ureÄ‘aje jer kako god pokuÅ¡am uvijek se u njemu reflektira svijetlost i stvari u prostoriji,ludilo.Nakamichi ZX-7 koji sam nedavno kupio je stvarno ZVIJER ali ovaj Pioneer CT-93 je Lijepotica koja radi kao zvijer.

108ra.jpg

109mf.jpg

110mj.jpg

111hk.jpg

112ya.jpg

113zz.jpg

114l.jpg

115a.jpg
Link to comment
Share on other sites

Врх, али Ñтварно. Прелеп. ЧеÑтитам и у здрављу да га гланцаш и Ñлушаш ако ти није жао. :bounce

Link to comment
Share on other sites

DeÄki VELIKO hvala, Å¡ta da vam kažem a slike već nisu rekle ah da PrekoBare pita kako zvući,zvuk je zaista fenomenalan i ovo je prvi dek na kojem sam ukljućio HX-Pro i Dolby S i to na ovom deku ne kvari zaista niÅ¡ta,odnos signal Å¡um je straÅ¡an a ovisno o tipu kasete i rezultati su od jako dobri (normal) do stvarno izvrsni na cromu a pogotovo na metalu,nemam osijeÄaj uskraćenosti za bilo koji dio spektra,zvuÄna slika je netaknuta kao i raspored izvoÄ‘aÄa,kao Å¡to sam veÄ rekao ZX-7 mi je straÅ¡an DEK,radi zaista jako,jako dobro i samo njegovo podeÅ¡avanje kasete za snimanje izaziva strahopoÅ¡tovanje ali ovaj CT-93 je sasvim druga prića,dek je zaista prekrasan i u mint stanju ( hvala Nenadu na iskrenosti vezano za stanje Deka) sa dozom komocije koja uveliko olakÅ¡ava pretraživanje materijala na kaseti i ono najvažnije je da to sve skuoa rezultira izuzetnim zvuÄnim rezultatom za Å¡to je uostalom i stvoren a već prvim taktovima snimljenog materijala postalo mi je jasno zaÅ¡to je tako cijenjen meÄ‘u pravim dekoljupcima.

ovaj mijesec sam PRETERAO i ako ne zvršim u ludari onda neću nikada-Nakamischi ZX-7 i RX-202 pa Thorens PC-650 i yamaha KX-670 te Pioneer CT-93.

Thorens je priÄa za sebe i trenutno je uradu pa Äu slike postaviti kronoloÅ¡ki

41793428.jpg

18611908.jpg

18379646.jpg

20628484.jpg

Gomila stare masti koja je koÄila mehaniku i ponekad je pogonski zupÄanik ostajau u praznom hodu jer nema nikekve opruge nego Äista inercija kod promijene smijera zupÄenika koja pdreÄ‘uje mod rada

( motanje lijevo-desno )

51562616.jpg

Dek je sav u karticama Å¡to uvelike olakÅ¡ava održavanje i vidi se poÄetak mukotrpnog Äišćenja glavne ploÄe od naslaga prljavÅ¡tine.

97862033.jpg

80174010.jpg

77077983.jpg

Poliranje zamajca i svih dostupnih dijelova te sastavljanje.

60377913.jpg

46743183.jpg

42136867.jpg

ŽupÄanici su u odliÄnom stanju ,sve je podmazano sa silikonskom maÅ¡Äu.

53217800.jpg

Mehanika sklopljena,nastavak slijedi...

94950352.jpg
Link to comment
Share on other sites

PrekoBare kod mene su dekovi u grupama po desetak komada spojeni u struju i barem jednom tjedno ih ukljućim da odvrte traku do kraja,onda okrenem traku i slijedeći put svira druga strana no unatoÄ tomu svako malo imam posla i to najviÅ¡e sa Technicsima koji imaju onaj glupi remenćić za podizanje mehanizma,kad on zakaže onda moram pola mehanike rastaviti kako bih doÅ¡ao do njega ali barem mi nikada nije dosadno.

Uh 1 Maj,što kaže PrekoBare prošao ovaj zaista ludi April a u ovom mjesecu neću kupiti ni jedan dek osim ako naiđe koji dobar Sony,Teac,Onkyo,JVC,Denon,Aiwa,Akai,Technics,Nakamichi,Alpina,Alpage,Kenwood,Pioneer... :bounce:bounce

Link to comment
Share on other sites

Uh 1 Maj,što kaže PrekoBare prošao ovaj zaista ludi April a u ovom mjesecu neću kupiti ni jedan dek osim ako naiđe koji dobar Sony,Teac,Onkyo,JVC,Denon,Aiwa,Akai,Technics,Nakamichi,Alpina,Alpage,Kenwood,Pioneer... :D:bounce

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju nemam ti ama baÅ¡ niÅ¡ta reći ,sve si rekao i sve znamo,mnogi nas Äudno gledaju i znam Å¡to misle ( osim kad im se ukoći vilica od zvuka sa kasete iz pravog stroja ) ali baÅ¡ me briga,meni su dekovi živa stvorenje i žao mi je Å¡to si tek sada mogu pruÅ¡titi takve sprave jer u vrijeme 80' mogao sam ih samo sanjati,no bolje ikad nego nikad i joÅ¡ neÅ¡to,puno je lakÅ¡e kada znam da nisam sam i da postoje ljudi kao na ovom forumu koji znaju Å¡to znaći pravi stroj za istinskog ljubitelja dekova,

HVALA VAM SVIMA ŠTO STE UVIJEK PODRŠKA I POMOČ U OVOM MOM LUDILU ZVANOM DEKOMANIJA.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...