Jump to content


Šta se gleda?


accuphase

Recommended Posts

Postoji drugaÄije, postoji alternativa. Postoji duhovito, interesantno, moralno, relevantno, ali jok na Pajrat beju nego u starom dobrom bioskopu. Zato - umesto daljinca, uzmite dragu za ruku i pravac na 7 veliÄanstvenih:

 

"Jubilarni, deseti Festival evropskog dugometražnog dokumentarnog filma "7 veliÄanstvenih" biće održan od 30. januara do 5. februara u Sava Centru.

 

Sedam odabranih za ovu godinu su "Levijatan", "Svet nije naÅ¡", "Moja mama, moje tate i ja", "Kuća radija", "Svakodnevna pobuna", "Moje stvari" i "Veze vere". 

 
Pozivajući gledaoce da se pridruže proslavi "desetog omaža kreativnom dokumentarcu", Miler je ocenio da je tokom prethodne decenije "beogradska publika bila viÅ¡e nego verna festivalu '7 veliÄanstvenih' kao jednostavno najbolja od svih koje ovaj putujući posmatraÄ dokumentaraca poznaje". 
 
"Duhovno i materijalno, Äinjenice i razmiÅ¡ljanja, mnogo narativnih slojeva, liÄne interpretacije filtrirane kroz kreativni temperament, poezija i proza. Dokumentarni film je umetniÄka forma. ZnaÄajna umetnost koja ostaje u naÅ¡im mislima i srcima", poruÄio je Miler..."
 
http://www.youtube.com/watch?v=UNhZ_lg1MgY
 
Sedam veÄeri, sedam sjanih filmova. Da je viÅ¡e ne bi valjalo - ovo je dovoljan food for soul do sledeće godine. ViÅ¡e na B92 i 7 veliÄanstvenih. Vidimo se  :thumbsup2
Link to comment
Share on other sites

Da nastavimo sa preporukama u sliÄnom maniru kao MiloÅ¡, preporuÄujem kratki metar, film Nemanje Vojinovića ''Dr Protić, realnosti odjebi'' koji je osvojio nagradu Filmskog udruženja Srbije "Jovan Aćin" na Beogradskom festivalu dokumentarnog i kratkometražnog filma 2011. godine.

 

 

InaÄe, sve epizode Dr protića možete pogledati na zvaniÄnom sajtu:

 

http://www.drprotic.info

Link to comment
Share on other sites

Dva ipo sata dugaÄak trejler za treći deo.  :roll:

 

MV5BMTAyMjQ3OTAxMzNeQTJeQWpwZ15BbWU4MDU0

 

Ipak jedva Äekam nastavak, nekako volem te ideje revolta protiv Kapitola, Imperije, Mordora, faÅ¡ista, Matrixa, Rimljana itd...
 

PovlaÄim to za Imperiju :oops: , Darth Vader je badass i trebalo je da skrÅ¡i Luka i trule pobunjenike! Empire strikes back! Kakav slogan za barjak! B)

Link to comment
Share on other sites

Eh, da, poznata faca.

 

Sinoć završio Luthera, to sam imao komplet 3 sezone, skandinavce još skupljam pa sam odložio dok ne kompletiram. Dobar je Luther, malo je bolesna serija, još kad englezi snime boleštinu onda, mislim...

 

BTW, pojavio se novi Coen brothers Å¡to ga bezuspeÅ¡no tražismo. Vidim da je snimak onako... ja ću saÄekati bolji, ne verujem da ćeÅ¡ ti izdržati :) .

Link to comment
Share on other sites

um, gledaću i ja luthera, samo malo da se oduvam od tog nasilja. a skandinavce imam, ne znam kako bih mogla da ti ih 'popnem', nije mi upload jaÄa strana interneta. pojavio se film, al' se Äeka titl. ;-) pravo da ti kažem, imam Äak utisak da će da me smori. bilo mi je važno da odgledam 'her', to me baÅ¡ uhvatio neizdrž.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: VidiÅ¡, ja sam bio prijatno iznenaÄ‘en poÄetkom sezone a, bogami, i sad sam. Nisam bio euforiÄan ni kad smo bili na vrhu tabele jedno vreme jer sam znao da su, realno, Å¡anse za titulu ravne Äudu a to se ne dogaÄ‘a u ovako jakom prvenstvu.
4. mesto ko bombona, sasvim dobar rezultat mada je veća stvar Å¡to igraju odliÄan fudbal, mene to baÅ¡ raduje. InaÄe, ova sezona je verovatno najbolja od svih koje sam gledao otkad pratim fudbal.

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2356777/

Ne znam da li je neko ovde spomenuo ali meni se Äini da ova serija pokazuje VELIKI potencijal. Ja odgledah prve dve epizode u jednom dahu. 

 

 

Slazem se.Bice od nje neshto.Neobichna serija.

 

 

Ja Äekam da se malo "zapati"...Ne volim da Äekam sledeće epizode...Do tada

MV5BMjExMTEzODkyN15BMl5BanBnXkFtZTcwNTU4

sve isto...

@MRMOT hahaha, pritajeno gledaš i onda samo odvališ da završavaš.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...