Jump to content


System by Paja (Pt. II)


Infidel

Recommended Posts

Obzirom da sam od poslednje opisane "konfiguracije" izmenio (bez preterivanja!) gomilu komponenti,

viewtopic.php?f=22&t=2148

a sistem je "stabilan" vec mesecima, evo i aktuelne liste:

CD transport Audiolab 8000CDM/II (E-serija)

dig. IC 1: BNC-BNC 1.8m Audioquest VSD-5 (75Ohm)

dig. IC 2: IES 1.8m Supra DAC - Neutrik (110Ohm)

DAC Audiolab 8000DAC/II (E-serija)

IC Audioquest Lapis X3 0.5m ili Audioquest King Cobra 1.0m

Preamp Audiolab 8000C (B-serija)

IC Audioquest King Cobra 1.0m

Power amp Audiolab 8000P (pre-Tag, D-serija)

Speaker cable Audioquest Gibraltar (bi-wiring)

Speakers Heybrook Sextet B (w. stands)

Tuner Onkyo Integra T-4670 (+2 x FM loga)

DVD recorder Samsung DVD-HR773

Timer Pioneer DT-570

Verovatno ce u narednom periodu biti promena u pojacalima... Izvor i zv. kutije, kao i tuner ostaju do daljeg :hdphones

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

U medjuvremenu, pretpojacalo zamenjeno pretpojacalom Camtech VorVerstarker i kupljen BR player LG BD-370.

Pri kraju je i formiranje "pomocnog" HiFi-ja u "tazbini" - treba jos tuner da pristigne:

CD Kenwood DP-7040, gramofon Thorens TD-280, dek Sony TCK-561S, pojacalo Rotel RA-931, zvucnici Heybrook Prima.

Par fotografija:

gvz1.th.jpggvz2.th.jpggvz3.th.jpggvz4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Imamo isti gramafon :klanjanje , mada je moj ipak lepsi.. :nono

Zar ne mozes da napravis neku policu i stalkove za zvucnike. Ovako na drvenoj komodi ne deluje mi da moze bas da svira kako treba..

Vidim da si i ti ljubitelj satelitske TV :klanjanje..

:klanjanje

Sistem ne stoji na toj "komodi", samo je postavljeno za slikanje - raspored je ipak malo drugaciji :klanjanje

"Taj" sat risiver nije u funkciji - preslo se na digitalni davno...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

CD transport Audiolab 8000CDM/II (E-serija)

DAC Audiolab 8000DAC/II (E-serija)

Preamp Camtech VorVerstarker (F-serija)

Power amp Audiolab 8000P (pre-Tag, D-serija)

Speakers Heybrook Sextet B (w. stands)

Evo par davno obecanih slika - samo "core" komponente, (proban) alternativni razmestaj (sa pozajmljenom policom :( ).

post-8459-084748500 1289647138_thumb.jpg

post-8459-020508400 1289647173_thumb.jpg

post-8459-010181900 1289647191_thumb.jpg

post-8459-006023400 1289647251_thumb.jpg

post-8459-062185500 1289647270_thumb.jpg

post-8459-087036000 1289647288_thumb.jpg

post-8459-068628500 1289647306_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Camtech je, pojednostavljeno, Audiolab-ov brand (90-ih godina) za nemacko trziste. Konkretno, ovo pretpojacalo je Audiolab 8000Q sa nekom dodatim "detaljima"...

Ja, ja, natürlich!

Danke!

I ti riboni na Heybrooku su mi interesantni.Moraću se zaputiti na jug, u toplije krajeve, da ih poslušam.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Kod Heybrooka, kakava je disperzija visokotonca? Jel’ uzak sweet spot?

Horizontalna sasvim dovoljna

I ti riboni na Heybrooku su mi interesantni.Moraću se zaputiti na jug, u toplije krajeve, da ih poslušam.

:wave2

Dobrodosao!

Sto volim dobre kutije uza zid videti,cudo jedno,jos i kompresione.Jako lepa UK kombinacija.Cestitam.Al' bi legao jedan crni lp12 sa silver Ittokom,na jednom zidnom Targetu,uh,uh...

P.S.Kablovi naca5,ili nesto slicno?

Kao sto Delija rece, bas reflex (2 kom) je sa donje strane kutija. Zv. kabl je Audioquest Gibraltar (u bi-wire konfiguraciji).

Link to comment
Share on other sites

Ne videh nigde otvore za bas reflex,a i video sam da su uza zid pa mi se duplo svidelo.Enivej deluje kao dobro sklopljen sistem svakako.Audiolab sam slusao,zadnji put kod Pere-lepo radi,mocno pre svega,dovoljno da oduva 99.9998% japanaca.Sto se gramofona tice setih se dobar bi bio i "Tetejac" (TT2),ne znam samo da li ga je bilo u crnoj boji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moze se reci da se posle dosta promena konacno "iskristalisala" definitivna varijanta sistema "A", sa kojom "ulazim" u 2011-u:

CD transport Audiolab 8000CDM/II (E-serija)

dig. IC: BNC-BNC 1.8m Audioquest VSD-5 (75Ohm)

DAC Audiolab 8000DAC/II (E-serija)

IC Audioquest Viper 1.0m

Preamp Camtech VorVerstarker (Audiolab 8000Q) (F-serija)

IC Audioquest Viper 1.0m

Power amp Audiolab 8000P (pre-Tag, D-serija)

Speaker cable Audioquest Gibraltar 2x2.5m (bi-wiring konfiguracija)

Speakers Heybrook Sextet (w. stands)

Tuner Onkyo Integra T-4670 (+2 x FM loga)

DVD recorder Samsung DVD-HR773

BR player LG BD-370

Timer Pioneer DT-570

Nadam se da ce i "B" sistem u najkracem roku biti "kompletiran".

Link to comment
Share on other sites

Ne videh nigde otvore za bas reflex,a i video sam da su uza zid pa mi se duplo svidelo.Enivej deluje kao dobro sklopljen sistem svakako.Audiolab sam slusao,zadnji put kod Pere-lepo radi,mocno pre svega,dovoljno da oduva 99.9998% japanaca.Sto se gramofona tice setih se dobar bi bio i "Tetejac" (TT2),ne znam samo da li ga je bilo u crnoj boji.

Aha, kako da ne. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Aha, kako da ne. :rolleyes:

Tako je meni zvucalo sa dobro poznatim materijalom koji sam tad slusao,i iskustvo je licno,ne znam da li si i ti pomenuti sistem cuo ili komentarises napamet.Sa druge strane ja jos nisam uspeo da cujem japanca da radi po mom ukusu,osim Accuphase (sa British made zvucnicima) i jos jednog lampasa.Doduse o ukusima ne vredi raspravljati,svako ima pravo na svoj.

Link to comment
Share on other sites

Hajde ako te ne mrzi, kazi sta ti se svidelo kod Audiolaba, a sta zameras Japancima? Pitam ozbiljno, jer me zanima tvoje misljenje, bez padanja u vatru :rolleyes:

Da li prvenstveno mislis na mogucu agresivnost kod Japanaca i „pitkiju“ reprodukciju kod Engleza?

Volim da slusam muziku pre svega uzivo,ako je bez ozvucenja tako je najbolje.Hifi ostavljam daleko iza toga.Kod (vecine) japanaca nisam cuo taj prirodan zvuk akusticnih instrumenata, eto to je uglavnom to sto mi se ne svidja.Za utehu je da retko to cujem i kod uredjaja koji nisu japanski,a vode se pod visokom klasom uredjaja.

Audiolab sam cuo u vrlo specificnom testu sa tri totalno razlicite numere rock Alise Cooper,D.Fagen jazzy funk sa mnogo duvaca i klasikom.Dobro se snasao u svemu.Ta pitkost koju si spomenuo cesto zadrzi ljude kod mene mnogo duze nego sto su planirali,zove se prirodan zvuk.Audiolab smo slusali dosta glasno,i pored toga nijednog momenta nije zvucao neprijatno.Zvuk je bio uglavnom prirodan,slican koncertnom sa mozda malo vise agresije i dinamike nego sto je tamo ima,ali to je zbog digitalnog izvora,sa gramofonom bi bilo jos bolje.Kad instrumenti zvuce kao u prirodi mozes provesti satima u srednje glasnom slusanju(na nivou prirodne glasnoce instrumenta ili malo glasnije).Nedavno sam bio na Jazz festivalu i odslusao po tri koncerta za vece bez najmanjeg opterecenja,e tome treba teziti i kod kuce..Kod poznanika sam nedavno slusao jedan sansui/dinaudio sistem sa sony es cd-om i bilo mi je vrlo neprijatno nakon nekog vremena,iako je sistem u prvom momentu zvucao sasvim ok.Ne znam da li je agresija ta koja me dovela u lose raspolozenje,bilo je toga,ali mislim pre svega potpuna konfuzija medju instrumentima.Jednostavno nisam mogao razlikovati koji instrument u kom momentu svira,kad ih je vise cuo bi se jedan povezan ton,a vokali su bili vrlo losi.Nisam prijatelju rekao sta mislim,ne volim da pametujem on je zadovoljan kako se cuje s obzirom da ga nije previse kostao sistem i uradio je refresh pojacala moj komentar bi bio suvisan.Poslusao sam nedavno Yamaha komplet sa PMC u 4audio,slicna prica- u prvom momentu utvrdis da je sound ok,ima dosta basa, visokih sto bi se reklo gruva... i onda cujes kako zvuci klavir,vokal.Jednostavno nisam imao losu nameru,trazio sam da mi se pusti Diana Krall mislio sam to ce da svira dobro sa svim-glas je bio jako lose reprodukovan sa sibilantima ,cinele su zvucale metalno,neprirodno bez onog odjeka kojeg cujes u prirodi.Inace cuo sam pre toga jedan naim sa pmc-om i zvucao je sasvim drugacije,pa mislim da nije do zvucnika.Ne umem bas previse da opisem zvuk recima,ali razume se na sta mislim.

Mozda imam previse ocekivanja od sistema nize ili srednje klase,ali sam cuo i jeftine engleske ampove,mozda sam se navikao na bolje,mozda idem previse na koncerte,pa sa tim poredim hifi iako cesto cujem kao argument da to ne treba traziti kod kuce i da je to ne moguce,slazem se ne moze biti isto,ali moze barem da lici.

Ne bih dalje kidnapovao temu,izvinjavam se "domacinu".

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Update, sistem "A", na pocetku 2012-e:

CD player TAG McLaren CD20R

dig. IC: BNC-BNC 1.8m Audioquest VSD-5 (75Ohm)

DAC TAG McLaren DAC20

IC Audioquest Viper 1.0m

Gramofonska baza Manticore Mantra

Rucka Origin Live RB250

Zvucnica Goldring 1010 (pozajmljena, privremeno resenje)

Phono preamp Moth 30 RIAA

IC phono-pre neki yarbo, kao privremeno resenje

Preamp Camtech VorVerstarker (Audiolab 8000Q) (F-serija)

IC Audioquest Viper 1.0m

Power amp TAG McLaren 100P

Speaker cable Audioquest Gibraltar 2x2.5m (bi-wiring konfiguracija)

Speakers Heybrook Sextet (w. stands)

Tuner Sansui TU-217

IC Audioquest ITA-1/1 5.0m

DVD recorder Samsung DVD-HR773

BR player LG BD-370

Timer Pioneer DT-570

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...