Jump to content


Zvucnicki kablovi za "niske"


gvlada

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Ali je poluprovodnik. Možda milimikronski sloj oksida daje poseban šmek zvuku? :)

Mogao bi Pera451 u sledećoj sesiji da testira oksidisane vs neoksidisanih kablova. Zanima me koliki bi trebao da bude sloj oksida, da bi se primetila razlika?

Link to comment
Share on other sites

Ali sta ako....... :facehearts

Ne kazem da Rattle nije ok ali Nauk je bolji za LF. Mozda bi Reference odradio posao. Imam utisak da kad bih kupio Kimber za LF onda bi logicno bilo da to uradim i za HF, a to je dosta novca.

Generalno zvuk je odlican i zadovoljan sam. Ipak, pitam se moze li vise sa kablovima jer za sada ne mogu da menjam nista drugo.

Link to comment
Share on other sites

Nikk von adsl, znaci poredis me sa likom kojeg glumi Manda....

Pa u HiFi je svaki naredni korak, osim ako se ne kreces od samog dna lestvice, manji u odnosu na ulozeni novac.

Svestan sam ja da moj sistem ne bi prosvirao bolje sa bi wire 8TC kablom vec kad bih isti novac ulozio u npr bolje zvucnike ili DAC.

Kontraverzni Nikk je Nauk zamenio AudioQuestom, kaze bolje nego Nauk.

Sticem misljenje da je najbolji kabl na planeti (a kosta samo 250din/m) upravo Nauk :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Ma to je samo bila sala sa Mandom, slucajno sam se setio njega i BMW VS Mercedes. Ja na tvom mestu nista ne bih dirao, a ti kako resis. Znas sta mi je zanimljivo u tvom neckanju? To sto se pitas da li da zadrziz Nauk i Oehlbach ili da kupis Kimber. Kao da je to tek onako slicno. Tipa, imas Golfa i pitas se da li da ga vozim jos ili da kupim Ferrari. :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Znam sta ces reci, Nauk kosta na 100m 250-300din/m a ovaj Kimber je oko 60e/m ali za par. Doduse nasao sam polovan maltene upola cene, neterminisan. Ipak, bolji je od Nauka, te ga mogu toplo preporuciti ako neko zeli da ga nabavi. Skuplji jeste ali daje dosta jasniji, transparentniji zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Sve ima svoje, da je Kimber best na svetu svi bi samo to kupovali. Uz Marantz se slaze a i uz Monitor Audio. Za svoju cenu Nauk je izvanredan kabl i dao je neuporedivo bolji bass od Rattle npr ali bih ga preporucio samo za bi-wire kombinaciju, nikako single. Nauk i Silver su odlicna kombinacija gde se na HF nalazi samo visokotonac bez nekog mid/bass drivera a LF sadrzi mid/bass varijantu.

Link to comment
Share on other sites

Da :wave28) heh, kupio sam ih zato sto sam hteo da se licno uverim u to a i povoljno sam ih nasao. E, sad cisto sumnjam da cu ikada kupiti zvucnike tog ranga da im ovi kablovi budu usko grlo. Ako bi se to desilo onda mi novi kablovi nece biti problem 8)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...