Jump to content


Moj nisko budzetni sistem


HighFidelity

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

To bi bilo to sto se tice slika, a sada malo o zvuku :D ...

Komponente:

Pojacalo: marantz PM550DC

Deck: marantz SD230

Tuner: marantz ST440L

Gramofon: marantz tt221

Zvucnica: Ortofon 510mk II , sada

Zvucnica: Ortofon X3-MC , nekada

CD plejer: Denon DCD610

Zvucnuci: Heybrook HB1

Celokupan sistem ima osobinu mekog zvuka.Sistem je jako muzikalan zahvaljujuci zvucnicima, koji zvuce pomalo resko.Zvucnici su tako projektovani da visoki tonovi dolaze pomalo do izrazaja i zatvarju bas.Sto na prevelikim glasnocama smeta usima.U drugoj prostoriji sam slusao sistem, to svuci mnogo bolje.Tada ova mana, oko visokih tonova i basova se gubi.Uporedjivao sam heybrook hb1 sa drugim zvucnicima koje su bolji po zvuku i losiji, i heybrok hb1 su najmuzikalnije male kutije koje sam cuo.To ne znaci da su bolji od svih drugih koje sam slusao, naprotiv, samo sam reko da su najmuzikalnije koje sam cuo.Zasto mislim da su jako muzikalne, zato sto imam utisak da se cuje i najmanji detalj instrumenata u odnosu na druge kutije koje sam uporedjivao sa njima.

Pojacalo zvuci dosta meko, ni jednog trenutka ne gubi kontrolu nad basom, srednjim i visokim.U poredjenju sa kombinacijom magnum mf125 i musical fidelity the preamp II ( znam da je ovo visestruko skuplja kombinacija ), normalno da marantz PM550DC gubi u startu, ali i ako je losiji po zvuku, i dalje ima meksi zvuk, sto mi je bilo pomalo neverovatno.Sve to nekako sladunjavo zvuci, po meri.3D slika je malo isturena ka slusaocu, po sirini zvuci odlicno, ali ponekad imam utisak da je po dubini bubanj prilepljen blizu do pevaca.Kada sam povezivao mission 737 renesance i sa warefadele ( neznam tacnu oznaku ), dobio sam na dubini.Ali isto tako, kada bi na heybrook HB1 prikacio neko ostrije pojacalo dobio bih opet na dubini sa ovim kutijama.Npr. sa Pioneer A119 i Sansui a 505 dobijam na dubini u prostoriji.U oba ova pojacala je ugradjeno isto integrisano kolo koliko se secam.Sto me navodi na pomisao da oko 3d zvuka PM 550DC i HB1 i nije najbolja kombinacija.

Cd plejer je takodje mek po zvuku, u odnosu na predhodnika koji sam imao, sadasnji Denon dcd610 je daleko bolji.U odnosu na stari plejer koji sam imao, ima dublji bas, daleko bolju 3D sliku i cuju se detalji koje ranije nisam cuo.

Gramofon, spada bas bas u najnizu klasu.Ali i pored toga sa Ortofon X3-MC to je zvucalo daleko bolje od zvuka koji imam sa cd plejera.Nazalost, X3-MC je vremenom odsvirala svoje, te sam zimus morao da kupim Ortofon 510Mk II.Ortofon 510MK II ne zvuci ni priblizno kao X3-MC pa sam razocaran u sadasnji zvuk.Ne zvuci ni 510 lose, ali kada se predje sa konja na magarca, nije to to.Sa novom zvucnicom nedostaje bas i prostornost.Dok je X3-MC zvucala besprekorno i bez mana za mene.Velika sirina i dubina, jako dubok i cist bas,dinamicno.Utvrdio sam jos jednu stvar, bez obzira koliko je gramofon jeftin, dobra zvucnica resava brdo problema.U ovom slucaju PM550DC,HB1 i X3-MC su odlicna kombinacija sto se tice 3d zvuka, muzikalnosti, meko i fino, jako prijatno za slusanje.Nista ne strci i ne bode usi.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam skontao i sam, Denon tu jeste najveca kanta :ruganje ...Kupio ga na pijaci za 25 eura dok sam bio srednja skola, pre oko 4 godine.I jos uvek radi bez problema, nisam imao potrebu do sada da pojacavam znagu lasera da bi citao sve diskove.Znaci radi besprekorno...

Dok studiram mogu samo da mastam o nekom boljem plejeru :ruganje

Inace, dok sam bio srednjoskolac i izlazio u provod u Zajecaru u jednoj diskoteci je bio CD84, ja sam poludeo kad sam video da je gazda izbacio taj cd plejer.Razgovarao sam sa njim i covek kaze da je ubacio u svoj hi fi sistem jos bolji marantzov plejer, a ovaj posto je mator, dobar je i za diskoteku u slucaju da zataji komp...Ostalo je na tome da se naknadno dogovorim sa njim da kupim taj cd plejer i tako je i ostalo, nazalost.

Link to comment
Share on other sites

Inace, sve sto vidite u ovom sistemu je moj otac kupio novo.Samo sam ja uzeo tog polovnog denona i novi ortofon 510mk II.

Pojacalo je uzeto '84 god, jedino sto je crklo za sve to vreme je jedan osigurac.A zadnjih godina retko kad je gasen, jedino sada odmara posto smo buraz i ja van Zajecara.

A kasetofon je jako malo radio, i verovatno posledica malog snimanja metal kaseta dovela je do situacije da taster za metal kasete ne radi.Mislim da su sitne cestice prasine napunile kontakte i jednostavno jedva da snima levi kanal.Sto me strasno nervira sto sa ocem nisam uspeo da sredim to, a pregledali celokupnu elektroniku...Tako da neznamo kojom mukom da ga mucimo...

Link to comment
Share on other sites

Pa vidi, nisu CD 74 i 84 bas tako skupe komponente, njihova vrednost se krece od 100 do 150 EUR, a odlicno bi se uklopili, to sto ti imas su uredjaji iz njihove generacije. Jedina razlika izmedju 74 i 84 je u tome sto potonji ima daljinski. I, sto je najvaznije: za tu lovu - odlican zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Pa vidi, nisu CD 74 i 84 bas tako skupe komponente, njihova vrednost se krece od 100 do 150 EUR, a odlicno bi se uklopili, to sto ti imas su uredjaji iz njihove generacije. Jedina razlika izmedju 74 i 84 je u tome sto potonji ima daljinski. I, sto je najvaznije: za tu lovu - odlican zvuk.
Link to comment
Share on other sites

Posto ste me tako lepo naveli na zlo, poceo sam da razmisljam o nekim promenama. :wave2

Video sam neke komentare ovde o marantz cd 74 i cd 84.Sve detalje koje znate bi pomogli oko zvuka.

Takodje mi je proslo kroz glavu da nabacim marantz cd94 i denon dcd 1560.Svaki komentar bi pomogao oko uzeg izbora...

Sa marantzom cd94 mislim da mnogo daleko letim.Sta mislite o takvoj ideji.Svestan sam da je ipak cd94, po ocevim komentarima, nekada bila opasna zverka.Ili je to samo njegov utisak, posto svako zvuk dozivljava na razlicit nacin.Mislim da je marantz cd94 bio nekada nov oko 800 funte.

Gore sam napisao kako zvuci moj sistem, pa se nadam da reci tamo napisane pomazu oko utiska o zvuku.Tako da mozda i to pomogne u savetovanju.

Svaki savet i komentar bi dobro dosao od drugara ovde na forumu. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Posto ste me tako lepo naveli na zlo, poceo sam da razmisljam o nekim promenama. :wave2

Video sam neke komentare ovde o marantz cd 74 i cd 84.Sve detalje koje znate bi pomogli oko zvuka.

Takodje mi je proslo kroz glavu da nabacim marantz cd94 i denon dcd 1560.Svaki komentar bi pomogao oko uzeg izbora...

Sa marantzom cd94 mislim da mnogo daleko letim.Sta mislite o takvoj ideji.Svestan sam da je ipak cd94, po ocevim komentarima, nekada bila opasna zverka.Ili je to samo njegov utisak, posto svako zvuk dozivljava na razlicit nacin.Mislim da je marantz cd94 bio nekada nov oko 800 funte.

Gore sam napisao kako zvuci moj sistem, pa se nadam da reci tamo napisane pomazu oko utiska o zvuku.Tako da mozda i to pomogne u savetovanju.

Svaki savet i komentar bi dobro dosao od drugara ovde na forumu. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Sa marantzom cd94 mislim da mnogo daleko letim.Sta mislite o takvoj ideji.Svestan sam da je ipak cd94, po ocevim komentarima, nekada bila opasna zverka.Ili je to samo njegov utisak, posto svako zvuk dozivljava na razlicit nacin.Mislim da je marantz cd94 bio nekada nov oko 800 funte.
Link to comment
Share on other sites

Za marantza cd94 na nemaÄkom ebay se traži 799 evra, Å¡to znaÄi da bi se u halooglasima vrteo blizu tisućice. A Å¡to opet znaÄi da bi morao da menjaÅ¡ ime sistema. Sa cd plejerom od blizu 1.000e to nije nisko budžetni sistem :wave2

Za cd84 cena je 99e, Å¡to bi ti se, smatram, bolje uklopilo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...