Jump to content

Photo

Technics

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
374 odgovora u ovoj temi

#41 komsija

komsija

Member

• Članovi
  • Pip
  • 278 Poruka:

Poruka napisana 25 мај 2009 - 19:14

Nemojte generalizovati stvari oko uredjaja. Ako pominjete marku, pomenite i model. Ne sumnjam da je ponosni
vlasnik ne zadovoljan zvukom svog risivera iz 70tih ali gore pomenuto pojacalo SU VX 920 svira bolje od npr.
Onkya a 809, Hk 665 ili Yamahe A 900 i stoji rame uz rame sa Pionirom A 717 ili Marentzom PM 84 i ne govorim
napamet jer sam sve te uredjaje svojevremeno imao i koristio. Veliki problem kod starih uredjaja je to sto
su se mnogi radili u serijama prema kojima su se radili i zvucnici pa takva pojacala "biraju kutije" a to nije
strano ni novim generacijama pojacala

Install flash.

#42 komsija

komsija

Member

• Članovi
  • Pip
  • 278 Poruka:

Poruka napisana 25 мај 2009 - 19:20

Izvinjavam se, covek je pomenuo techniksa iz 90tih kad bas i nisu bili nesto ( ali mi nisu jasne 4 (cetiri generacije)
vlasnika za petnajstak godina) ?

#43 vule80

vule80

Member

• Članovi
  • Pip
  • 337 Poruka:

Poruka napisana 26 мај 2009 - 18:28

Nemojte generalizovati stvari oko uredjaja. Ako pominjete marku, pomenite i model. Ne sumnjam da je ponosni
vlasnik ne zadovoljan zvukom svog risivera iz 70tih ali gore pomenuto pojacalo SU VX 920 svira bolje od npr.
Onkya a 809, Hk 665 ili Yamahe A 900 i stoji rame uz rame sa Pionirom A 717 ili Marentzom PM 84 i ne govorim
napamet jer sam sve te uredjaje svojevremeno imao i koristio. Veliki problem kod starih uredjaja je to sto
su se mnogi radili u serijama prema kojima su se radili i zvucnici pa takva pojacala "biraju kutije" a to nije
strano ni novim generacijama pojacala

Tachno tako,definitivno ne moze da se generalizuje da je komplet firma krsh,ja kazem bacio sam pare za par tehniksa od kojih je par bilo av resiver i to su bile takve kante da je to neverovatno,ako bash nekog bude interesovalo mozda cu moci da se setim i tachnih oznaka,jedan od njih,posledinji,je bio sa-dx850 ,a njega sam nakon svega prethodnog uzeo jer sam se vodio brojevima(shto veci broj to bolje-budala)i bio je mozda ne najgori ali ne znam sad tachno koliko losh,bitno da nije bio dobar,u ferbuaru sam ga platio 250e a u martu sam ga prodao za 130,eto jednog primera.
Ima dobrih technicsa ali ja ga nikad ne bi nashao sam,to je sigurno. Ima ih milion,otkud ja znam koji je koji..

#44 golfaja

golfaja

Member

• Članovi
  • Pip
  • 182 Poruka:

Poruka napisana 26 мај 2009 - 18:59

i ja sam prosao "Technics skolu" koja mora malo i da kosta. Pre oko dve godine se zalepio na nekadasnju veliku zelju Technics kombinacije pretpojacala i snagasa sa velikim vu metrima ( se-a900mk2). Mozda i nije bilo bas katastrofa, ali kada me je prosla hipnoza izleteo je iz kuce naglavacke...a kad se setim koliko me je samo ljudi zvalo za njega, mogao sam ih prodati 20 komada :D
Slazem se da ima vrlo dobrih vintage primeraka iz kasnih 70-tih, ali novije plastikanere sa "svi" stk kolima ne bih nikome preporucio...niti lepo radi, niti su lako popravljivi.
Kupe ljudi lepo na oko, a onda kasnije shvate da im nesto sa zvukom nije u redu...

...nemojte ljudi Technics-a... :cheers

#45 Munze

Munze

Junior member

• Članovi
  • 71 Poruka:

Poruka napisana 26 мај 2009 - 19:07

koriste ga 4 generacije u kuci, (kao dokaz dobrog dizajna) od 5 do 94 godina.

a vlasnik je prvi i jedini

nisam rekao samo lose, dobar je za mp3 varijantu, za male pare. bez pretenzija.

konfekcija. takva mu je cena, takva i namena.

#46 stolex

stolex

Junior member

• Članovi
  • 91 Poruka:

Poruka napisana 26 мај 2009 - 22:38

a kako crkavaju ta 'svi" kola, od cega?
i de imaju da se nadju i kako mogu se poprave?
ja imam technics-a su-v550, kupio sam ga pre mesec dana. za sad radi ok da kucnem u drvo i da ga ne ureknem... :cheers kako vam se cini taj model i jel kvarljiv?
ja sam trenutno sa njim prezadovoljan, oduvek sam zeleo da imam technics-a vise nego ista ne znam zasto ali mi je prirastao za srce jos prvi put kad sam ga video i cuo. :D

#47 Melvin

Melvin

Member

• Članovi
  • Pip
  • 306 Poruka:

Poruka napisana 26 мај 2009 - 23:12

ja sam trenutno sa njim prezadovoljan, oduvek sam zeleo da imam technics-a vise nego ista ne znam zasto ali mi je prirastao za srce jos prvi put kad sam ga video i cuo. :D

Onda uzivaj prijatelju u muzici i ne brini o svi kolima :cheers
H/K + JBL

#48 vule80

vule80

Member

• Članovi
  • Pip
  • 337 Poruka:

Poruka napisana 26 мај 2009 - 23:17

a kako crkavaju ta 'svi" kola, od cega?
i de imaju da se nadju i kako mogu se poprave?
ja imam technics-a su-v550, kupio sam ga pre mesec dana. za sad radi ok da kucnem u drvo i da ga ne ureknem... :D kako vam se cini taj model i jel kvarljiv?

SVI kola crkavaju od pregrejavanja koliko sam ja to dobro shvatio,dakle kad ga odshrafish za neku zurku,a popravka zna da bude skuplja od samog uredjaja ako sam i to dobro shvatio,a mozesh da ga popravish kad ti se osmehne sreca,meni su sve to tako objasnili :cheers Nishta ne tvrdim i daj boze da nije tako.
Mozda mi je to objasnjavao chovek koji ne podnosi technicsa,poshto vidim da ih ima podosta koji hejtuju ovu firmu,mozda si i ti ubo neshto da valja,technics su-vx920 je stvarno dobra mashina,ali sam bio tvrdoglav i nashao komad...

#49 stolex

stolex

Junior member

• Članovi
  • 91 Poruka:

Poruka napisana 27 мај 2009 - 10:02

auuuuuuuuu
znaci kad crkne bolje ga je baciti i kupiti drugo pojacalo nego juriti to kolo za njega. pa zar nema nigde servis u bg-u koje to popravlja?
jeste da volim da slusam malo jace muziku kad sam sam uglovanom na 3, 4 mada i to je bas bas jako za moju sobu. ali kad budem pravio neku zurkicu definitivno cu da namestim neke ventilatore da duvaju u njega da ga dodatno hlade, nadam se da ce mu to pomoci da se ne pregreje i ne crkne... :cheers
salim se ja malo nemam ja ni uslova bas da ga odvrcem, najvise ga slusam na 1, 2.
pa jel zna mozda neko koliko sati otprilike moze da radi na 4, 5 (sto je kad bi ja pravio neku zurku ili kad bi bila neka proslava, slava itd. sasvim dovoljna jacina i onako nemam dovoljno jake zvuncike da bi ga odvrnuo do max :D ) ili kad se odvrne do max?

#50 Petar frenky

Petar frenky

Member

• Članovi
  • Pip
  • 647 Poruka:

Poruka napisana 27 мај 2009 - 10:48

Sve do polovine nebi trebalo da postoji bojaznost od pregrejavanja... :D e sad tu dosta vodi ulogu odnos impedance pojacala i zvucnika...

#51 Tutti

Tutti

Indoctrinator

• Članovi
  • Pip
  • 914 Poruka:

Poruka napisana 27 мај 2009 - 10:50

Sve do polovine nebi trebalo da postoji bojaznost od pregrejavanja... :D e sad tu dosta vodi ulogu odnos impedance pojacala i zvucnika...

Zavisi kakva je temperatura u sobi :cheers
"Careful with That Axe, Eugene"

#52 Petar frenky

Petar frenky

Member

• Članovi
  • Pip
  • 647 Poruka:

Poruka napisana 27 мај 2009 - 10:55

:D :cheers :D :D

#53 rottking

rottking

Member

• Članovi
  • Pip
  • 717 Poruka:

Poruka napisana 27 мај 2009 - 16:43

ako ce malo da pomogne

nekoliko godina zaredom u jednom kavicu na moru
svirao je technics 700 mk3 napravljen krajem devedesetih
kafic je radio stalno,pojacalo se mislim nije gasilo
ne vjerujem da je isao na popravku
sto se tice glasnoce oko 12 je bilo dovoljno za taj bolje reci sank nego kafic
znaci problema sa ventilacijom nije bilo

igrom slucaja imao sam isto pojacalo,dovoljno mi je bilo oko 9 da bude potenciometar za velicinu sobe

sto se tice zurki mislim da ti je glavno ovo
nedaj nikome kod uredaja.
kralj je zato sto je najpravedniji

#54 rottking

rottking

Member

• Članovi
  • Pip
  • 717 Poruka:

Poruka napisana 27 мај 2009 - 17:33

mislim da kod onih koji ne vole technics
taj prezir nije toliko izrazen na same uredaje
koliko na one koji su ih kupovali i njima se mnogo falili.
kralj je zato sto je najpravedniji

#55 vule80

vule80

Member

• Članovi
  • Pip
  • 337 Poruka:

Poruka napisana 28 мај 2009 - 10:43

mislim da kod onih koji ne vole technics
taj prezir nije toliko izrazen na same uredaje
koliko na one koji su ih kupovali i njima se mnogo falili.

Moze biti,mooze biti :D

#56 accuphase

accuphase

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 5490 Poruka:

Poruka napisana 28 мај 2009 - 11:32

Za razbijanje svih iluzija o "neozbiljnoj firmi TECHNICS" pogledati ovo :
-preamp http://audio-heritage.jp/TECHNICS/amp/su-a2.html
-power amp http://audio-heritage.jp/TECHNICS/amp/se-a1.html
Sve za žireve, Žireve ni za šta.

#57 vlada24

vlada24

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1325 Poruka:

Poruka napisana 28 мај 2009 - 11:51

70-ih je Technics bio relativno ozbiljan igrač, a posle toga - nemam šta da dodam ozzy-jevom komentaru na prethodnoj stranici.
Challenge your preconceptions, or they will challenge you.

#58 O z Z y

O z Z y

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 6483 Poruka:

Poruka napisana 28 мај 2009 - 12:06

Za razbijanje svih iluzija o "neozbiljnoj firmi TECHNICS" pogledati ovo :
-preamp http://audio-heritage.jp/TECHNICS/amp/su-a2.html
-power amp http://audio-heritage.jp/TECHNICS/amp/se-a1.html

Pa to samo i možemo, da gledamo slike pošto te uređaje nit je ko video nit je ko čuo. Osmišljeni su da impresioniraju sa stranica kataloga i brošura i u tome su očigledno uspešni čak i 30 godina kasnije ali to je nažalost sve.

PC > M2Tech Evo [PH] > Naim DAC > Exposure XXV > PMC LB1 Signature
PRODAJEM DISKOVE : 
http://ozzy.comuf.com//CD.htm
I'm as mad as hell and I'm not going to take this anymore !!!

#59 komsija

komsija

Member

• Članovi
  • Pip
  • 278 Poruka:

Poruka napisana 28 мај 2009 - 14:24

Samo par reci o SVI kolima: to je jedna vrsta STK koju techniks koristi pod svojim oznakama i nije jedini, npr:
kenwood 880, 990,1100 koji koji imaju slicna kola, opet sa svojim fabrickim oznakama a jedini problem je sto
posle 10/15 godina fabrika prestaje sa proizvodnjom delova za starije modele a niko ne pravi zamene, mada
je to skup tranzistora zalivenih u jednom kucistu.

Sto se tice samih kola, oni su kvalitetni i dugotrajni a techniksa ubija ono sto i druga pojacala:
kacenje ne odgovarajucih i ne ispravnih zvucnika(ne odgovarajuca omaza)
ne odgovarajuci napon struje/slaba struja
stavljanje ukrasnih krpica saksija i ostalih gluposti na pojacalo (ja sam jednom na trenutak stavio tacnu sa soljicama
za kafu i setio se tek kad je zasmrdeo lak na trafou)
Ako se drzite ovih osnovnih principa pojacalo moze danima da svira bez brige da ce mu se nesto desiti

#60 Gox co.

Gox co.

Audiofil

• Članovi
  • PipPip
  • 1739 Poruka:

Poruka napisana 28 мај 2009 - 14:44

SVI kolo osim klasicnog pojacivackog kola u sebi ima i logiku za zastitno kolo i zbog toga je specificno i drugacije od klasicnih STK kola.

Marantz CD63 (ali prvi model,kao CD100),Denon DCD-1560,Squeezebox Classic,Crimson CS630 Amp + Crimson Preamp CS610,JBL 4311B

AV impuls