Jump to content


! RHCP ! komentari


stankos

Recommended Posts

Da da, koje bio tamo neka malo prokomentarise

100000 ljudi ni dobro vece ni dovidjenja, predhodnici su bili mnogo bolji.

Moj komentar je izuztenan los nastup. Po samom pevanju moglo se zakljuciti da je pevao preko K.

Jedino basgitarista sto je malo podizao masu..

i na kraju koncerta na bini su letele i flase i case i itd...

Mozda je tu kriv i sam organizator posto je takva reklama isla svirace od 22 do 00.30.

Sva sreca bio sam tamo ali nisam platio to nezadovoljstvo

I posle svega tri sata uzasnog probijanja 5km do auto puta!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Ne ulazim u to sto se radi o Indjiji, ali ima veze. Kao poslovica videla zaba da se konj potkiva pa digla i ona nogu. Veliki je to bio poduhvat Indjije za prvi put naspram BDG ili sl.gradova koji su to radili ranije.

kazes 10 ljudi puta ulaznica puta hrana puta pice jednako mnogo!

A mozda i parking...

Link to comment
Share on other sites

Sa jedne strane RHCP su odsvirali kao profesionalci, ali sa druge strane sve je to bilo bez emocija, bez energije, ... Za moj ukus previse bljak. Sve u svemu jedan od losijih koncerata koje sam gledao u svom zivotu (a polako se blizi 40-ta).

Mislim da meni mnogo vise leze koncerti u malim salama gde izvodjac moze da uspostavi "vezu" sa publikom.

Na zalost na koncert sam stigao na kraj nastupa Kasabiana. Cuo sam mnoge komentare da su bili mnogo bolji od RHCP.

p.s. Sva sreca te sam VIP 3 karte dobio na poklon.

Link to comment
Share on other sites

Hehe :D Mislim zao mi je zbog ljudi koji iskreno vole ovu grupu. Mene su prvo ispalili za karte ali kad sam sabrao sve cimanje koje je potrebno za odlazak na takav koncet kao i pare, odustao sam. Sad mi, nazalost, nije zao.Dodushe ja sam vec bio na njihovom cuvenom koncertu na Crvenom trgu pred oko milion ljudi taj koncert je bio zaista dobar...

No, da nekima ne zagorcavam zivot. Smesno mi je sto su sada Pepersi izdali saopstenje koje je bilo na ansim TV stanicma gde kazu kako nisu znali da ce ovo biti ovoliko veliki koncert i kako bi se bolje pripremili, zatim kako je pevacu, pazi slucaja, pozlilo pa nisu mogli duze da sviraju i kako su za sve krivi organizatori(za losu organizaciju), sto i jesu. Poenta price je - RHCP nisu znali ni gde otkuda su dosli ni gde idu, niti znaju gde je Beograd a ne Indjija, -pa su verovatno mislili kako idu da sviraju nekoj stoci, tj.hteli su da odrade koncert sto su uspesno uradili...Svako nek tumaci kako hoce...

Link to comment
Share on other sites

Danas sam baÅ¡ neÅ¡to dokon, pa sam svaÅ¡ta uspeo da Äujem.

Koncert je trajao tako kratko zato Å¡to:

- je tako bilo ugovoreno (festivalski nastup),

- zato Å¡to su se preuradili,

- zato Å¡to je pevaÄu bilo loÅ¡e,

- zato Å¡to su bili ljuti na "oÄigledno mnogo veći broj ljudi od broja prodatih ulaznica",

- zato Å¡to su direktno iz NASAe obaveÅ¡teni o dolasku oluje ranga smaka sveta, te su požurili na SurÄin da je izbegnu (EXIT saopÅ¡tenje. ZnaÄi li to da je koncert mogao da proÄ‘e bez RHCPa),

- zato što ih je baš briga...

JeÅ¡ić prvo reÄe da je to sa parkingom posle koncerta najnormalnija stvar i da su znali da će tako biti. posle se predomislio pa okrivio muriju koja nije htela da kisne.

Band je poslao neko izvinjenje gde rekoše da nisu znali da će biti toliko ljudi (ako se dobro sećam upravo na njihov zahtev je povećan broj prisutnih sa prvobitnih 60 hiljada) i da su organizatori trebali da ih pripreme na to. Anyway, bar su svesni da su zabrljali.

Sve u svemu, ni jedan od aktera (izuzev dobrog dela publike) ovde nije dorastao svom poslu. Interesantna je i neutralnost i prećutkivanje koju je danas zauzeo B92 (ko ih je slušao prethodnih dana zna da se od RHCP koncerta nije moglo živeti).

Link to comment
Share on other sites

Zadovoljstvo je stvar subjektivnog karaktera u svako ga razlicito dozivljava. Ali kad se izvuce neki prosek, ako je to uopste moguce, citavsi kritike sa svih foruma (b92 i sl.) ljudi su ugl.razocarani...

Nebitno je da dalje sirim polemiku, ja samo znam da su RHCP u Moskvi svirali 2h30min i da je bilo milion ljudi, da je organizacija bila sjajna i da su se cak obracali na ruskom...

Pored svega navedenog, poenta cele kunjave je da li je 1h15 min svirke dovoljno za toliko cimanja,a to svako ponaosob najbolje zna...

Link to comment
Share on other sites

Šta me briga da li će da mi se obrati na srpskom,platio sam da slušam muziku RHCP.

Koncert je odraÄ‘en dobro, stvarno su usvirani,ozvuÄenje je dobro ali slabo za moj ukus.

Oni su svoj deo posla odradili a to Å¡to je organizator omanuo to je druga priÄa..

I dalje Äekam da Äujem bolji nastup od Billy Idol-a,za sada mi je to najbolje Å¡to sam Äuo.

Link to comment
Share on other sites

Šta me briga da li će da mi se obrati na srpskom,platio sam da slušam muziku RHCP.

Koncert je odraÄ‘en dobro, stvarno su usvirani,ozvuÄenje je dobro ali slabo za moj ukus.

Oni su svoj deo posla odradili a to Å¡to je organizator omanuo to je druga priÄa..

I dalje Äekam da Äujem bolji nastup od Billy Idol-a,za sada mi je to najbolje Å¡to sam Äuo.

Link to comment
Share on other sites

Uz sva s..... koja su pratila echo festival Sonic Youth su odrzali sjajan koncert,a sta tek reci za Kraftwerk,a oba su bila u zadnjih 10 godina. Aaaa,manji koncerti,Blues Explosion npr-savrseno.Ama ima ljudi svasta nesto,samo vi lepo iskljucite TV i radio(pogotovo one sa brojevima)i "ocistite" se malo,evo ide (mini doduse) jazz festival....

Link to comment
Share on other sites

jos ste i dobro prosli. slusao sam ih u Pesti pre jedno 10 godina, u nekom prostoru koji podseca na nas Tasmajdan. bilo je poluprazno, ozvucenje ocaj, bend u raspadu, i svirali su ne vise od 45 minuta. nakon 45 minuta mucenja, odgmizali su sa scene i to je bilo sve.

ova visemesecna histerija me je stoga prilicno iznenadila, ali nisam iznenadjen nastupom. svima sam pokusavao da skrenem paznju kako je to bend traljavih muzicara koji se jedva skrpi za pola sata svirke, ali eto, i od toga su uspeli da naprave dogadjaj svetskih razmera. svaka cast za marketing. no, s ovakvom publikom bez kriterijuma, koja ne zna sta su organizacioni i bilo kakvi standardi, to i nije tako tesko.

Link to comment
Share on other sites

Fenomenalan jam kao intro i furiozan pocetak sa Cant Stop i Dani California.Onda toplo-hladno,pa serija hitova koje rulja lako prepoznaje i encore Give It away.

Zvuk fenomenalan(stotinak metara od bine ,po sredini),izbor pesama bas i nije po mom ukusu.O duzini koncerta smo svi znali bar nekoliko nedelja ranije,bar oni koji koriste comp.

I onda kompletan fijasko sa organizacijom na kraju sto je povod za masovno pljuvanje i jos masovnije ukljucenje RHCP hatera koji su eto imali ulaznice ali znali su oni...traljavi muzicari...kojima se omakne 100000 u Srbiji,milionce u Rusiji i Hide Parku i kojekude braco istinski audiofili.

Unapred se radujem pljuvacini po Stenesima od onih koji nece biti na certu,a imali su karte,ali su znali...

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam imao kartu. :)

I mislim da ce na Stonesima biti dobro. Broj posetilaca na koncertima nije bas najpouzdanije merilo kvaliteta nekog benda. Da ne nabrajam sad primere. Velika poseta na koncertu samo znaci da su popularni. A popularni mogu biti i sa uvlakackom muzikom za siroke narodne mase. Ne kazem da je to ovde slucaj, mozda neko voli te njihove nove albume.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...