Jump to content


Sony WF-1000XM5


siskons

Recommended Posts

 To su bluetooth sluske. Bubice, ako ti je lakse. 
Ма не битно, битно је одакле долази сигнал, имао сам сличан проблем....

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока


Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam to. Sad mi je kasno da se igram. Inace muziku strimujem preko Tidala, ali imam i neke flac-ove pa cemo videti. Fora je u tome sto imam i sluske reda velicine 50e koje daleko bolju dinamiku daju od Sony. Prostor, vokali i detalji su odlicni na Sony, ali mi ne trebaju sluske za takvo koriscenje, vec za teretanu/bajs, a tada slusam muziku koja treba da ima jak kick. Uglavnom rock/hard rock/metal/punk/dance/rap. Sony kao kanta svira tu muziku i ubedjen sam da to tako ne treba.

Link to comment
Share on other sites

Te Sony slušalice kidaju kako zvuče. Ja sam ih probao u Cirihu pre 3 meseca u jednoj radnji.

Ili je nešto do samog setup na telefonu, ili su falš ili su neispravne.

Probaj na drugom uređaju da ih povežeš, pročitaj malo uputstvo...imaš i ovde link pa pogledaj.

https://helpguide.sony.net/mdr/2963/v1/en/contents/TP1000781983.html#:~:text=The following 2 sound quality,the stable connection (default).

Link to comment
Share on other sites

Probaj sa promenom ear tipsa i polozajem u usima. Najbitnije je da nadjes odgovarajucu velicinu.
Ali svakako ne ocekuj neki prenaglaseni bas. Mozes da probas i da se igras sa EQ ali mislim da ovaj model earbudsa nije za tu namenu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Airtipsove ocekujem ovih dana, silikonske. Default su sundjerasti, najmanji su mi skoro pa taman, ostali su preveliki sa moju usnu supljinu. Probao sam sve moguce vezano za codece, eq, app itd. Nema napretka. Opet naglasavam da sam probao nekoliko drugih slusalica i sve su imale daleko daleko izrazeniji bas cak i na flat podesavanjima u odnosu na max sony kroz "fabricki" app. Postavio sam temu cisto da vidim dal neko ima identicne, pa da ih probam ili ponesem svoje da on proba. Prosto ne verujem da tako treba da zvuce kako ove moje zvuce, i da znam dal da ih reklamiram il da ih prodajem. Ako ovako treba da rade ne trebaju mi.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dragan Penev said:

Te Sony slušalice kidaju kako zvuče. Ja sam ih probao u Cirihu pre 3 meseca u jednoj radnji.

Ili je nešto do samog setup na telefonu, ili su falš ili su neispravne.

Probaj na drugom uređaju da ih povežeš, pročitaj malo uputstvo...imaš i ovde link pa pogledaj.

https://helpguide.sony.net/mdr/2963/v1/en/contents/TP1000781983.html#:~:text=The following 2 sound quality,the stable connection (default).

Na osnovu sadasnjeg zvuka moj zakljucak je da su neispravne ili falš.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Delija said:

Podesavanje u aplikaciji / ekvilajzer?

Probano. Doda basa ali nedovoljno. Najlakse bih opisao zvuk kao iz nekih studio monitor zvucnika, sve je precizno i dobro ali nema kick. A meni ne treba to, treba mi disko, da bubnja. Ne ocekujem hifi od bubica, vec podrsku za treninge

Link to comment
Share on other sites

Обзиром да слушалице коштају сигурно и више од 200€ интересантно би било да сазнамо кол' ко су плаћене?!

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Probano. Doda basa ali nedovoljno. Najlakse bih opisao zvuk kao iz nekih studio monitor zvucnika, sve je precizno i dobro ali nema kick. A meni ne treba to, treba mi disko, da bubnja. Ne ocekujem hifi od bubica, vec podrsku za treninge

Imam xm1 i xm3, to je isti sound signature kao taj koji opisujes. Ponosni si vlasnik earbusa sa ‘audiofilskim’ basom. Uzivaj :)

Kao poslednja opcija probaj da iskljucis sve DSP obrade u appu i stavi prioritet na kvalitet reprodukcije a ne na povezanost. Ali iskreno mislim da ti samo nije legao karakter slusalica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, giZ_Mo said:

Обзиром да слушалице коштају сигурно и више од 200€ интересантно би било да сазнамо кол' ко су плаћене?!

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

235eur. Nisam reto da kupim sluske za manje nego sto je neka trzisna cena, tipa 50e, pa da se cudim. Soundpeats air 4 pro sam platio 6400din, i one mi mnogo vise "leze" za ono gde ih ja koristim. Mada anc ne radi ni na jednima dobro uz kosilicu za travu 😀

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dragan Penev said:

Ja sam probao te sluške u Cirihu. Zvuk je bio odličan. Probao sa iphone mada ne verujem da bi lošije zvučalo sa bilo kog drugog uređaja.

Da li na osnovu serijskog broja na kutiji možeš da probaš da nađeš da li su falš ili ne?

Jedino sto sam uspeo na osnovu serijskog je da se registrujem na Sony sajtu, tako da je sigurno njihov, osim ako ih nema vise 😀

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Delija said:

Jel probao neko drugi?

Za jak bas moraju 100% da dihtuju - mozda se ne "gadjaju" sa tvojim usima.

Vrlo moguce, cekam te third party pads pa cu probati, ali ovo nije zvuk koji ocekujem od buds sluski.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...