Jump to content


Sansui AU-D33, servis (i osvježavanje?)


Gorfili

Recommended Posts

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pre poručivanja, ja bih to izvadio i testirao. Kupi onaj jeftini tester kineski. Dobar je za svašta kad već čačkaš po spravama. Ima i jeftinijih, ja koristim ovaj. Meri i velike elektrolitske kondenzatore i induktivitete. Samo se mora paziti da kondenzator bude ispražnjen pre merenja inače može da strada.

https://www.ebay.com/itm/305197795773

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nixie said:

Ma uzmi kod Chips gate nemoj bacati pare.

Pa dođe nešto malo jeftinije, a čeka se skoro mjesec... Nema Nec, svi su zamjenski singapure... Nec se zadnji put pojavio u Holandiji na ebay-u, ali sad ga nema nigdje... A nešto sumnjam da među ovim zamjenskim ima puno razlike...

 

7 minutes ago, Nixie said:

Ali ja rekoh proveri prvo, zameni im mesta.

Uradio sam to, zato sam siguran da je kolo problem.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Gorfili said:

Mislim da ću poručiti ovdje: UPA68HA Price - UPA68HA in stock - Buy UPA68HA on Utsource.net

5kom - 4 dolara, ali poštarina 20e. Doduše ekspres, tipa DHL/FedEx, čeka se par dana..

Da istražim sjutra imaju li taj tester za kondenzatore, to je korisna stvarčica. Hvala Nixie!

Ni slucajno ne narucuj sa utsource. Skemcina :) Fejk stize, nekad te i cimaju da se cena promenila pa da doplatis, i opet sobijes fake. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je ono poslednje za Kvazimodo dugo putovalo zbog štrajka pošte. A pre toga sam dobijao za 2 nedelje. Nego ja nisam siguran da su fetovi neispravni. Otišao bi izlazni napon ko zna gde da tu u ulaznom dif.  paru nešto nije u redu, i uključila bi se zaštita.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, brijac said:

Ni slucajno ne narucuj sa utsource. Skemcina :) Fejk stize, nekad te i cimaju da se cena promenila pa da doplatis, i opet sobijes fake. 

Ok. Hvala!

2 minutes ago, Nixie said:

Ako je DC offset mali i može se podešavati trimerom, ti fetovi su ispravni. Ako su to ti fetovi, jer na onoj šemi ne piše oznaka tog kola.

Jedini su integralci sa 7 pinova, mora da su ti na koje misliš. Međutim, dva puta sam ih mijenjao sa izlaza na izlaz i provjereno radi onaj na kome je ispravan. Radi normalno, ne pregrijava se ni jedan ni drugi izlaz. Klipuje malo ranije, ali kontam zato što je impedanca 4oma na mojim test zvučnicima, a ovaj amp je predviđen za 8..

Kad ga sredim i promjenim elektrolite podešavaću ga... Inače je u potpuno fabričkom stanju, nikad čačkan i popravljan. Očistio sam ono ljepilo ispod velikih kondenzatora..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...