Jump to content


Music Fidelity ms2i mišljenje?


Narog

Recommended Posts

Poštovani članovi zanima me vaše mišljenje o ovom ampu.

Nisam baš u prilici da ga slusam..

Kakva su iskustva,inače bi bili upareni sa Monitor audio gs20,sa v90 dac,PC audio..

Da li je to dobra kombinacija,da li imaju bassa ili treba sub..,kakvi su vokali i klavir, gitara..

U cirka 30mk2 sobi,slußam, jazz, classicu i ponekad rock'n'roll..

Da li je to muzikano pojačalo..

Hvala na odgovorima..

Link to comment
Share on other sites

Imam nešto i compact diskova,to ponekad zavrtim na Blue Ray playeru,.
Nego u zadnje vrijeme mi se mota gramafon, prijatelj mi je odselio u US,pa mi ostavio 300 LP i 100 cdj.
A gramon sam bacio tamo negdje 98,99.
I nemam na čemu slusati,i sada se pitam da li meni treba za gnjavaža,prašnjave ploče,glave,igle,stoboskopi,ručke,žice,magneti.
Slična gnjavaža na koju sam zaboravio,ali znatiželja mi neda mira..
Znaci treba mi u budućnosti phono preamp I neki solidan gram.
Ne neki krs,odron..Audio tehnika ili Proj ect..
E onda igranka može da započne..
A imam strimer pali i sviraj..
Toliko pitanje a tako malo novaca..

Link to comment
Share on other sites

Za Musical Fidelity ne bih mogao ništa da kažem, ali verujem da je neko od kolega imao iskustva.

Što se tiče gramofona, iskreno podržavam nabavku, jer po mom mišljenju nema pravog audiofilskog hobija bez dobre, stare vrteške :)

Da je komplikacija - jeste... ali je i veliko uživanje!

Za razliku od digitalije, gde će i budget uređaji lepo da sviraju, kod gramofona nažalost nije tako. Da bi gramofon zvučao jednako dobro ili bolje od digitalnih izvora, mora da bude kvalitetan... a to znači da mora i da se pristojno plati. 

Da nemam gramofon, verovatno bih gledao neki koji je konstruisao i napravio g-din Igor Gligorov, evo sajta https://soulines.com/10-turntables, imao sam priluku da čujem Kubrick DCX i tt42, oba zvuče jako, jako dobro. Mislim  da Igor sada pravi i svoju ručku... Uz to ti trebaju glava i phono preamp. Ali, to je prava stvar. Mnogo znači kada je konstruktor tu u lokalu. Pored toga, Igor je veoma pristojan čovek i pravi je profesionalac.

Za manje pare gledao bih nešto ovako  https://4audio.rs/shop/roksan-attessa-turntable/ . Roksan je čuvena engleska firma koja je poznata po dobrim gramofonima, a Attessa im je novi model, koji je sa relativno pristupačnom cenom, naročito ako se uzme u obzir da ima ugrađen phono preamp, ručku i glavu - sve ide u kompletu za tu cenu. Veoma lepo svira, a možeš da odeš i poslušaš kod distributera, prijatno ćeš da se iznenadiš sigurno. Ima uni-pivot ručku... 

Nadam se da sam malo pomogao :)

Uzdravlje! :cheers

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ajd da ne uvredimo čoveka, ali rekao bih da roksan i soulines izlaze iz njegove sfere interesovanja, ako razumete šta hoću da kažem 😀 negde je i napomenuo da bi mu audio technica ili project bili puna kapa...

 

što se tiče mf pojačala, možda će i biti ok sa monitor audio zvučnicima...

Link to comment
Share on other sites

Pa slusam na Caspianu Mk2 muziku,ali taj model ima dosta godina...i dao je sve..
Zelio bi promjene..
Treba refreš,a nemam majstora koji je ozbiljan,to bi koštalo nekiih 500 e.sa orginal dijelovima,i... garancijom
A Pro ject,A.T,ili Rega planar novi uređaji,entry level..

Vidim da dosta govore o Music Fidelity I Monitor audio kao dobroj sinergijii.
Zanimaju mene i vintage gramofoni Tehnics,Dual,Thorens ali u dobrom stanju svakako..
Tu se može tek experimentirat za različitim glavama,phono preamp,ili ožičenjem..

Link to comment
Share on other sites

Hvala na ispravci, ne smatram se uopšte poznavaocem njihovog "opusa", vodio sam se informacijama koje postoje na Roksan web stranici gde se ne pominje MKII serija koja je, barem bi se reklo po nalepnici na pozadini uređaja, neka budževina ili "naknadna pamet" kreirana da ispravi brljotine uočene na originalnoj seriji (ili da se uštede neke pare):

Timeline | Our History | Roksan

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Zexx said:

(ili da se uštede neke pare):

Verovatno je ovo, jer ja imam mk1 iz 2000. sa BHC Elko, i nije bilo razloga za promenom, zvuk je sjajan. Verovatno je to bio početak saradnje sa Samwha, jer su kasnije u skoro sve uređaje ugrađivali njihove delove.

Ali, da ne skrenemo sa teme, Musical Fidelity je skoro jedini britanski brend koji nisam imao prilike da čujem, tako da pokretaču teme nisam od koristi 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Narog said:

Pa slusam na Caspianu Mk2 muziku,ali taj model ima dosta godina...i dao je sve..
Zelio bi promjene..
 

ne mislim da ti je musical fidelity neka velika promena, ili da ćeš tu dobiti neku veliku razliku ( možda i  nikakvu)...

 

ili da probaš lampe ili da batališ promenu radi promene...to gde si mislio da se krećeš ti je šetnja u krug...

 

što se tiče gramofona, meni nijedan at ne bi bio zanimljiv...imam project t1, ali imam utisak da je kod njega sve podređeno nekoj uštedi što se reflektuje raznoraznim sitnim problemima koji nerviraju...možda je kod skupljih modela to manje izraženo, ali generalno bar meni ne ulivaju previše poverenja...možda radije pojuri neki vintage od pouzdanog prodavca...

Link to comment
Share on other sites

Da znam za hibridna pojačala i tube amp..
Znam da ih spominju u vezi Monitor Audio zvučnike..
Baš sam gledao jedan tube preamp koji se puno reklamira i hvali Bellari pa 555,
Da li to što mijenja na zvuku,za 200 $..?
Ako bio neki Tehnics kupio,treba biti u dobrom stanju svakako,i sređen,ipak su to stari uređaji..
Vidim Rega planar P1 je best buy??
Imate li iskustva sa ovim komponentama??pa555-side.jpgRega-Planar-1-Black-1024x1024.jpg

Link to comment
Share on other sites

Roxan Caspian nemam majstora koji bi ga trenutno pogledao,ali nema veze.
Kada se sredi to pojačalo radi još 20 godina bez problema..
Za lampe i hibride, nemam baš volje ni interesa,..
Zato sam kupio novog Music Fidelity ms2i,na akciji sa 1100 e,pa na 743 sniženje,na 100 rata i hajfaj uživaj..
Pojačalo je toliko močno,potentno,muzikalno..
Za slušanje muzike basa ima, kontrabasa u jazzu, akustične instrumenti su prirodni..
Mogu reći da sam oduševljen u kombinaciji sa sa Dac v90,fino to radi za malo para puno muzike,a sa MA gs 20 odlično se sljubljuje..još da imam prostora za poigrati se pozicijom..

Link to comment
Share on other sites

E sad me muči novi problem, nikada kraja, prijatelj mi je donio 300 LP, jazza,rocka, classice..od
Seli u USA,jbg grehota baciti,a nemam gramafon..
Eto pitanje da li da idem na stare Duale,Tehnike,Pionire,Micro Seiki koji se meni sviđaju,ali polovno i ne znam u kakvom su tehničkom stanju ... direct drive, automatic, strobe light,..
Ili da kupim novu Regu, Pro ject,ili Audio tehnika....eh jbg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...