Jump to content


DIY srebrni interkonekt by Timme


Zare

Recommended Posts

Pre nekog vremena sam resio da probam srebrni interkonekt u svom sistemu. Posto su mi razne varijante fabrickih kablova bile preskupe narucio sam od naseg clana sa foruma Timme-a kabal koji on vec dugo "proizvodi".

Radi se o srebrnoj zici sa teflonskom izolacijom. Kabal se sastoji od 2 zice medjusobno upredene, preko njih je postavljen sirm i buzir. Kabal je usmeren. Chincevi su Neutrik NYS373 i deluju vrlo kvalitetno.

Kabal nisam mogao odmah po prikljucivanju da slusam (nisam imao vremena a i svirao je prilicno mutno) pa sam ga ostavio da se usvira nekoliko sati. Kada sam se vratio sacekalo me je prilicno iznenadjene. Zvuk je bio toliko brz, cist, precizan, sa neuporedivo vise detalja nego ranije. Bas izvanredno definisan i jos dublji, srednji neutralni, glas, violine, gitare...kakve do sada nisam cuo na svom sistemu. Iznenadilo me sa kakvom lakocom reprodukuje bilo koju vrstu muzike. Scena je dublja i izuzetno mirna. Visoki sa gomilom detalja, precizni sa puno vazduha. Nigde nema ni traga one ostrine srebra o kojoj sam slusao price.

Jednostavno neverovatno dobar kabal za svoju cenu.

Uporedjivao sam ga sa Van den Hulom D102mk3 i DIY pletenim od bakarne zice u teflonu. VdH je glatko izgubio da nisam mogao da verujem. Bas nigde VdH nije bio bolji od srebra. Ovaj pleteni je nesto bolje prosao ali ni on nije mogao da se takmici sa srebrom.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Sliku nemam mada prakticno nema sta da se vidi. Konektori i crni buzir debljine 5-6 mm. Ovo je slika konektora skinuta negde sa neta.

Cena je za 80 cm duzinu bila 31-32 evra.

Da ne ostavljam Timme-ov broj telefona najbolje da mu posaljes privatnu poruku.

post-79-128510510231_thumb.jpg

post-79-128510510231_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Slazem se da su skupi i da cena utrosenog materijala ne prelazi 1 $.Ali ako uzmemo u obzir da ovo nije prevara,u to sam se licno uverio i da luksuznija Wbt kopija kosta 30 e po komadu znaci set 120 e,onda cena od 50 e i nije tako mnogo.Za mene Bullet Plug najprijatnije iznenadjenje i najveci napredak u kvalitetu zvuka za 50 e u celoj mojoj hi fi karijeri koja je duza od 15 god.

Preporucena dilerska cena je 40 $,a dilerska marza je sigurno polovina cene ako ne i vise.

Link to comment
Share on other sites

@ Anubis

Za mi je sto imam usko grlo u sistemu kada je balansirana veza u pitanju a to je kljucna komponenta preamp.Imao sam ranije veoma pozitivna iskustva sa balansiranom vezom ali na zalost sa pogresnim komponentama.Sada se ne usudjujem da zamenim izvanredni preamp.Aragon 24k nekim drugim jer mi je sistem skoro kompletan i u fazi zavrsnog poliranja zvuka.Ceka se sledeca plata za zvucnicke kablove Diy od srebra i onda prestajem da osluskujem sistem i prepustam se samom aktu uzivanja u muzici.Moram da napomenem da Eichmann konekcija uspesno imitira Xlr vezu.

Prihvatam poziv za slusanje zanimljivih sistema i ujedno koristim priliku i da uputim poziv.

Link to comment
Share on other sites

Chinch je najgori moguci konektor koje je mogao da se nadje u audio industriji. DIN konektori su tata za njih. Ovaj Bullet je odlican jer na elegantan nacin resava pitanje kapacitivnosti RCA konektora. To je i glavni razlog razlike u zvuku kablova.

Link to comment
Share on other sites

Dobro si povezao, tu gde je bela traka, na tom kraju je sirm spojen sa minus zicom kabla a sa druge strane je sirm slobodan. Po "teoriji usmerenih kablova" tako se spaja. Mada ljudi se kunu da ima razlike kada se spoji suprotno, nisam probao, mrzi me da se zavlacim iza sprava, samo slusam :P

Pozdrav

Sandro

Link to comment
Share on other sites

unapred se izvinjavam vima sto ulazim u off ali imao sam jedan problem. pravio sam intekonekt (cincevi i kable su nebitni) i masa je bila zalemljena samo na strain izvora zvuka. sve je to lepo sviralo cak i predivno i odjednom neko zujanje/brum. dakle neki zvuk izmedju bruma i zujanja. obrnem kablove (deo gde je zalemljena masa stavim u pojacalo) i opet isto. skinem konektore i zalemim masu na oba kraja i zujanje prestane. kako mi mozete opisati ovaj fenomen? :P

Link to comment
Share on other sites

unapred se izvinjavam vima sto ulazim u off ali imao sam jedan problem. pravio sam intekonekt (cincevi i kable su nebitni) i masa je bila zalemljena samo na strain izvora zvuka. sve je to lepo sviralo cak i predivno i odjednom neko zujanje/brum. dakle neki zvuk izmedju bruma i zujanja. obrnem kablove (deo gde je zalemljena masa stavim u pojacalo) i opet isto. skinem konektore i zalemim masu na oba kraja i zujanje prestane. kako mi mozete opisati ovaj fenomen? :P
Link to comment
Share on other sites

Posle dva dana usviravanja hteo bih i ja da kazem neÅ¡to o ovim kablovima. Ja o ovim kablovima nemam takav doživljaj kao Zare. A možda je to i zato Å¡to nije neka razlika izmedju mojih G-snake i ovih novih ili se kabl nije uklopio u sistem kao kod Zareta. Sve u svemu malo viÅ¡e detalja, dinamika ista i za nijansu utegnutiji bas. I to bi bilo sve. Fali ono Å¡to sam imao dok su kod mene bili Diamondback: isturena muziÄka scena. I visoki kod Diamondback kabla su mekÅ¡i i suptilniji a i dalje precizni.

Jednu stvar sam shvatio. Moj sistem traži ozbiljnije kablove i kad dođem do para to ću morati da mu pružim. Ovaj kabl će biti dovoljan za neki budući deck, ali za CDP se mora pazariti nešto mnooogo bolje.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno nisu nikakvi :lol::lol::thumbsup2. To srebro nije radilo ni sa losijim Van den Hulom, Cable Talk i slicnom ligom kablova. Kad stavis nesto stvarno dobro videces razliku. Nisam ni ja verovao pa sam se bas ovih dana uverio u to.

Pozdrav

Darko

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim crni ima exstasy2, moj drug već par godina gura extasy4 sa audioquest emeraldom a za zvuÄnike koristi audioquest midnight i po meni je kombinacija ok, problem pravi jedino midnight jer je toliko krut da bi mogao de se koristi za samoodbranu(ili napad) ali definitivno su dobra kombinacija sa Dayensom.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...