Jump to content


DIY srebrni interkonekt by Timme


Zare

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

OK, slazem se, nije zlato sve sto sija :D

Moguce je da je sam steker los...

Kanibal nudi slicne konektore ovima na sajtu sto si postavio. Ja imam neke stezajuce od njih i dobri su, odnosno nema anomalija...

Znaci ono gore sto sam napisao svakako vazi pod uslovom da je konektor ispravan i da je kvalitetno zalemljen.

Link to comment
Share on other sites

@machinori:evo za vizualizaciju,slag na tortu je onaj zvucnicki "adapter" sto prima "golu" zicu na srafljenje+otraga bananu od 4mm :D kod ovog sa tim "fancy" stekerom sledi jos malo usviravanja,uporedni test na sistemu gde ima RCA/XLR i ako se ne desi neko cudo,faza giljotine :D

jel mozete postaviti fotku te "Timme" kabla?

thanx

post-1799-128510606566_thumb.jpg

post-1799-128510606566_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@machinori:evo za vizualizaciju,slag na tortu je onaj zvucnicki "adapter" sto prima "golu" zicu na srafljenje+otraga bananu od 4mm :D kod ovog sa tim "fancy" stekerom sledi jos malo usviravanja,uporedni test na sistemu gde ima RCA/XLR i ako se ne desi neko cudo,faza giljotine :D

jel mozete postaviti fotku te "Timme" kabla?

thanx

Link to comment
Share on other sites

WBT su danas opste prihvaceni na trzistu kao nesto najbolje sto moze da se kupi. Ali nisu jeftini. Za one kojima su WBT preskupi skrenuo bih paznju na QED 4mm Airloc plugs. To su konektori koji se koriste za konfekcioniranje zvucnickih kablova. Ja ih imam i cine mi se sasvim ok. Interesantni su i zbog toga sto se ne leme nego imaju mehanizam kojim se zica "uvrne" u sam konektor (Airlock). Ne secam se vise tacno koliko su kostali ali je cena bila tu negde oko 5 eura po komadu ili tako nesto slicno.

Mozda jedna interesantna ideja ... Ako predjete na XLR vezu, onda mozete da kupite zbilja jako dobre Neutrik XLR konektore koji kostaju takodje negde oko 5 eura po komadu. Posrebrenih konatakata, napravljeni od masivnog metala ('bem li ga da li je bronza, sta li je ... ), koriste ih na vrlo skupim interconnect kablovima. Osim toga XLR veza ima odredjenih prednosti u odnosu na RCA (nebalansiranu) vezu. Kupite samo dobru zicu, upletete u Kimber fazon (ili vec neku drugu geometriju sa kojom imate dobro iskustvo) i dobijete odlican kabl za sitne novce ... Jer konektori su ti koji kostaju vise od same zice kod kablova nize i srednje klase. Ja sam to uradio sa tim Neutrik konektorima i Mundorf srebrnom zicom (ukupna cena 50 eura za 1 m konfekcioniranih XLR interconnect kablova) i to svira sasvim dobro. Stavio sam ga izmedju tunera i preampa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posto vec dva-tri dana ne primecujem nikakve promene u zvuku, mogao bih da zavrsim ovu pricu o In vivo vs. interkonekt by Timmie potaknut ovde iznesenim impresijama da je Timijev kabl jedan vrhunski kabl stasao i za veoma skupe sisteme. Moram da kazem da je to odlican budzet kabl I da pripada klasi kablova 50-60e, da moze ravnopravno s njima da se nosi, da bude cak I bolji, ali nikako vise od toga. AQ Diamondback, Chord Cobra 3, VDH Thunderline su cujno bolji svaki na svoj nacin, a In Vivo, za koji sam se odlucio, je toliko bolji da je ovo celo poredjenje malo neumesno.

Najkrace receno, promena zvuka je takva kao kad na objektivu izostravate sliku, pa nestanu sve one senke sa strane I pojavi se cist I ostar objekat fotografisanja, istaknut I transparentan. Tako je kod mene, a kako bi bilo kod drugih, ne znam.

Timijev kabl je zavrsio na tuneru jer se tu pokazao kao bolji od AQ G-snakea, sto me iznenadilo da se tako cuje s obzirom na kvalitet nasih radio stanica.

post-793-128510611541_thumb.jpg

post-793-128510611541_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje:ko u Novom Sadu radi jos kablove,nije ovaj Timme,jedino sto znam da se koristi bakar,relativno cist(?),materijal je navodno stara produkcija kabla iz Bora,okrugli spolja,navucena carapa je plasticna(?),crna,jednobojna?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...