Jump to content


Entry point into hi end (kablovi)


barry_lyndon

Recommended Posts

Mislim da ovo, sem mene, muci i vecinu drugih ljudi, te otvaram ovu temu o kojoj nasiroko treba raspraviti....Naime, stvar je u tome, za koje se kablove opredeliti i unapred investirati, te da se na taj nacin zavrsi prica oko toga a kasniji upgrade-ovi budu fokusirani na ostatak sistema...Koji kablovi su pravi ulaz u hi end nivo, a za njih ne treba odvojiti nekoliko hiljada evra...Dali je recimo Siltech New York jedan primer toga?

Link to comment
Share on other sites

ne razumem, gradis sistem oko slusalica i kablova ili kako?

tonski neutralni kablovi su velika retkost i kostaju uglavnom basnoslovne novce, tako da bi pricu o njima trebalo voditi u svetlu informacija o sistemu i zvucnih afiniteta.

ako bih ti sada napisao da je u nekim sistemima od onoga sto je ovde dostupno van den hul integration hybrid ili the second sasvim dovoljna investicija za sistem tezine 10-15k evra, to bi moglo da zvuci prepotetno, ali postoje sistemi u kojima je zaista tako.

Link to comment
Share on other sites

Oko slusalica i pojacala za slusalice, naravno :roll: ...Dobar kabel treba da bude neutralan, da ima timing, balansiranost celokupnog frekventnog opsega, znaci on u stvari ne treba da postoji :xmas pod navodnicima......Ako me vec pitas kakav bih zeleo kabel, to bi bilo to, ali kao sto rekoh ne i za nekoliko hiljada evra....Inace, u suprotnom, ne bih i pokretao ovu temu, vec pazario SHUNYATA RESEARCH Altair Helix i Andromeda Helix

i bio zadovoljan.........

post-1100-128510493473_thumb.jpg

post-1100-12851049348_thumb.jpg

post-1100-128510493473_thumb.jpg

post-1100-12851049348_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...OK...Okrenucu tok teme na moj sistem, mada sam zeleo da ovo bude jedna obimnija rasprava oko kablova....Znaci, trenutno me interesuje interkonekt za sledecu kombinaciju: Sennheiser HD 650 slusalice i Musical Fidelity X-Can V3 pojacalo....Sto se tice mog glavnog (i buduceg) sistema, na kom cu se verovatno zaustaviti dobar deo vremena, je Genesis IM5200 zvucnici, koji ce u buducnosti definitivno biti zamenjeni Diapason Adamantes-ima , pojacalo Electrocompaniet ECI3 ili neka PrimaLuna, videcemo, a za source jos nisam siguran, verovatno takodje Electrocompaniet.........

Link to comment
Share on other sites

Priznajem da je to previsoka liga kablova za mene (i vecinu ovde, pretpostavljam).

Chord je interesantan jer se njihovi kablovi mogu poslusati (uz depozit, jasno), na cemu insistira sama kuca Chord. To vazi i za domaceg zastupnika, pa...

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Mene ovo pitanje vise ne muci. Stavio sam tacku i ne bacam lovu vise na kablove , dajem je na ploce i Cd diskove. Davno sam kupio MONSTER AUDIO interkonekt kabl i dobro se izuo za njega ( u mojim ocima) i bio opdusevljen dok mi pod ruke nije dosao bazicni IXOS kabl. Kada sam zamenio Monstera doziveo sam sok. Nisam cuo nikakvu razliku iako je IXOS 5-6 puta jeftiniji ( prethodne kablove sam sam pravio i isto je zvucalo dobro). Razlika izmedju razlicitih CD playera , gramofona , zvucnika je za mene cujna , kao i poredjenje razlicitih nosaca zvuka medjusobno. Sto se mene tice kupi bazicne dobre kablove (ne moraju da budu skupi) i ostatak para ulozi u bolje pojacalo ,CD , kutije.

Link to comment
Share on other sites

Kablovi se ne kupuju na kile,na izgled i testove sa neta nego slusanjem u svom sistemu pa koji legne taj pazaris. Moguce je na osnovu toga sta bi htio da unaprijedis u zvuku traziti kabal koji bi te zadovoljio(sa vise basa ako ti je tanak,transparentniji i tako dalje) ali opet bez slusaja neces biti siguran da to to. Ja slusam straighwire maestro 2 i vdh d102km3. Taj vdh je super kabal i mislim da za vecinu sistema koje imamo ne treba ici dalje,daje stvarno previse za pare koje kosta.

Link to comment
Share on other sites

"Kablovi se ne kupuju na kile"

...i unapred,bez probe,prije glavnih komponenti.U svakom slucaju bih prvo nabavio komponente i potom trazio za njih i mom ukusu odgovarajuce kablove.I kod skupljih kablova vazi pravilo da dok u nekim uparivanjima mogu da zvuce fenomenalno,u drugom mogu da budu ocarajavuci...prema kablvima se nikad ne bih ravnao i donosio neke zakljucke o xy komponenti.

Bas zbog ovoga kad dodje do promene neke komponente u sistemu,treba da budemo spremni,da otklonimo sve nase prijasnje sujete,i ako treba onda da se prihvatimo nekog kabla,koji u nekom od prijasnjih sistema mozda nije dobro funkcionisao.

Sinergija unutar sistema je mnogo vaznija,nego velicina novcanika kod ovih stvari.Skuplji kabel nije garancija za boljim,samo za drugacijim!Sinergija se moze postici i jeftinijim kablovima.

Siltech je isto tako samo jedna mogucnost,sa velikim up/down-ima,od sistema do sistema...

Try before you buy !!!!

:roll:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...