Jump to content


Početnik na klimavim nogama :)


Dr.Pop

Recommended Posts

  • Replies 453
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 minutes ago, nesone said:

Bajkeru, kao sto sam ti napisao. Budi strpljiv i uzmi zvucnike, pa ces onda sve lagano. Ne zuri nigde. Ovaj nas hobi je isti kao i pravi bajeki kada polako voze makine.

Ne oni seljoberi u papucama , kratkim sorcevima i majcama. A kacige da ne pominjem.

Hvala bratac, sve sam razumeo i imam strpljenja , nego sam imao želju da povežem AVR a već imam zvučnike na kompu koje trebam da prodam, pa kontam da bi svakako bolje zvučali preko AVR-a nego kompa. Pa dak ne stignu zvučnici , mislio sam da ih povežem ako može

Link to comment
Share on other sites

Tehnicki, mozes da secnes konektore na kraju kablova kojima se zvucnici povezuju sa sub-om i to sa onih koji imaju RCA konektore ili da kupis pa seckas produzne kablove - ali to nema nikakvog smisla.

Subwoofer da bi iskoristio morao bi da povezujes adapterom izlaz za subwoofer sa AVR-a, pa preko desnog zvucnika na kom su kontrole i ulazi :rolleyes:

Strpi se...

Link to comment
Share on other sites

Na taj nacin ne bi imao pravi surround, vec bi mogao odgovarajucim modom koji se bira na desnom zvucniku da napravi kvazi surround od stereo signala.

 

"Moze" na nacin opisan u mom prethodnom post-u - pojacalo je u kutiji subwoofer-a, a ulazi i kontrole na prednjem desnom zvucniku.

Ali to sto moze, ne znaci da treba uopste da se zeza time. Nema bas nikakvog smisla. Iliti - ukratko - NE :D

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Dr.Pop said:

Misliš da im cena nije adekvatna stanju ?

 

2 sati ranije, Dr.Pop said:

šta mislite o ovome ?

 

Čovekbi mi doneo na kućnu adresu

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/canton-ct-920-dc/oglas/123974149

Bajkeru, uozbilji se . Pa ovo je stajalo u nekoj vodi. Sta ti je? 

Da li bi ti vozio tvoj bike, da nije ispravan?

Malo dumaj glavom.

A nije bitno samo kupiti. Sacekaj, sacekaj i trazi. I salji nam fotke ovde.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nesone said:

 

Bajkeru, uozbilji se . Pa ovo je stajalo u nekoj vodi. Sta ti je? 

Da li bi ti vozio tvoj bike, da nije ispravan?

Malo dumaj glavom.

 

Ne brate, ali stvar je u tome što ćete vi primetiti stvari koje ja neću. kao na bajku, ja ću primetiti ono što vi nećete.

 

Hvala vam na tome, zato vas i pitam

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nesone said:

 OBAVEZNO salji  fotografije, ako se o nekim zvucnicima razmisljas. I da ti ponovim,

pazljivo gledaj fotorgrafije. I trudi se da nije oprema od preprodavaca, sto im je doslo od preko. 
Svasta ima.

Da,  i salji ovde da pogledamo svi. Ako ti se nesto svidi.

hoću buraz hvala

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nesone said:

 OBAVEZNO salji  fotografije, ako se o nekim zvucnicima razmisljas. I da ti ponovim,

pazljivo gledaj fotorgrafije. I trudi se da nije oprema od preprodavaca, sto im je doslo od preko. 
Svasta ima.

Da,  i salji ovde da pogledamo svi. Ako ti se nesto svidi.

Kakav sam baksuz, sve što mi se svidi je za malo iznad mojih mogućnosti, taman toliko da me nervira što ne mogu da dosegnem. a par komada mi je pred nosom nestalo.

Koliko sam zapazio preprodavci, par njih su toliko nerealno nabili cene, a ništa ne prodaju, samo vrte iste oglase i onda čim se nešto pojavi povoljnije, nestane kao jaje sa groba :):):)

Link to comment
Share on other sites

I još nešto, obavezno pogledaj na Google kako neki zvučnik izgleda, ima dosta gde su menjani drajveri a da se skoro i ne primeti, ili su premotavani (treba dobro zagledati kalotu da li se vide tragovi lepka) ili je možda menjano vešanje (isto tragovi lepka i sl.).

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, zek said:

I još nešto, obavezno pogledaj na Google kako neki zvučnik izgleda, ima dosta gde su menjani drajveri a da se skoro i ne primeti, ili su premotavani (treba dobro zagledati kalotu da li se vide tragovi lepka) ili je možda menjano vešanje (isto tragovi lepka i sl.).

Hvala buraz, gledam, trudim se , ali nemam istančan osećaj kao vi, pogledam šrafove kakvi su, da li su pojebani kod odvrtanja. Ali to što vi vidite ja ne mogu ni da naslutim

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...