Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Return to Forever

06.07., Beograd, Sava centar

Pun Sava centar.

Iako se "klasa" prepoznaje, ne mogu se oteti utisku da je ovo moglo bolje.

Previse soliranja i komplikacija.

Tamo gde sam ja sedeo (XVII red malo levo) basa (i bas bubnja) jedva da je bilo. Generalno, nedostajala (mi) je klasicna ritam sekcija.

Cetvroka (minus).

Znaci posle Bp-e (2008.07.05.) su zapucali za BG :lol: supruga je nabavila preko firme VIP ulaznice..da sam za to sto su svirali ovde davao 30-40 eura po glavi iseckao bih sebe ziletom :lol: prvi deo RTF tehnicko virblanje do besvesti 8) ..drugi deo kao akusticni,jos nekako djene djene,onaj deo kad su svirali u trio formaciji(Corea/White/Clarke)..Al-u bih zabranio da u ovom delu uopste pridje bini...bolje mu je da se svalera sa ovom flautistkinjom odavde...razglas je ovde bio OK,sve se lepo culo.

Juce sam celo pre podne morao da slusam Chick Corea "Return to Forever" (ECM1022) da dodjem k sebi i da isperem usi od tog subotnjeg koncerta.. :lol:

Za mene jedan od gorih koncerata na kojem sam bio,cak i kao dzabaluk,kamoli u biete zahlen varijanti :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Znaci posle Bp-e (2008.07.05.) su zapucali za BG 8) supruga je nabavila preko firme VIP ulaznice..da sam za to sto su svirali ovde davao 30-40 eura po glavi iseckao bih sebe ziletom 8) prvi deo RTF tehnicko virblanje do besvesti :lol: ..drugi deo kao akusticni,jos nekako djene djene,onaj deo kad su svirali u trio formaciji(Corea/White/Clarke)..Al-u bih zabranio da u ovom delu uopste pridje bini...bolje mu je da se svalera sa ovom flautistkinjom odavde...razglas je ovde bio OK,sve se lepo culo.

Juce sam celo pre podne morao da slusam Chick Corea "Return to Forever" (ECM1022) da dodjem k sebi i da isperem usi od tog subotnjeg koncerta.. :lol:

Za mene jedan od gorih koncerata na kojem sam bio,cak i kao dzabaluk,kamoli u biete zahlen varijanti :plakanje

I ovde su karte bile skupe (ja platio 3000din).

Pre nekih godinu ipo Al je imao svirku na NS jazz festivalu. Tad me je ugusio (to si trebao prvo cuti, posle je sve poklon :lol: ). Sinoc nije bio tako naporan.

Iz tvog opisa, rekao bih da smo gledali identicne svirke.

@MRMOT

Rekao bih da je polovina ocene taman za zvuk. 8)

Samo, ovo je zabrinjavajuce. Nisam imao do sada ovakvih iskustava sa zvukom u Savi.

Na slicne probleme su se zalili i ljudi koji su sedeli nekih desetak redova iza mene.

Link to comment
Share on other sites

@zbrujic: :plakanje ..popodne sam u prolazu gledao neke ulicne muzicare na "Lánchid" fesztiválu,za mene,totalni no-name-ovi su bili :lol: ..5x vise muzike je bilo tamo...sto tu negde rece neko:nerado ide da gleda stara velika imena posto se samo blamiraju..RTF je bio tipican primer toga ...cujem da je Cypress Hill imao isto tako ocajan koncert na VOLT festivalu u Sopron-u..beware!!!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Sava CEntar je akusticka tuga Bozja. Slusao Marsalisa negde iz 25. reda, klavir se i nesto cuje, bas nerazgovetno mumla u pozadini, bubnjevi su kazna za usi kao da su ih kupili od Cigana pored buvljaka a do pruge, dok je sam Marsalis po prirodi tih. Tonska proba traje pola sata od pocetka koncerta mislim da je neko sisao do onog papana za miksetom i dobro ga protresao pa smo se ili navikli na to sto nam se nudi ili se stvarno malo poboljsalo....

Sto rece jedan lik, inace tonac(izasao za 15 minuta nije mogao da izdrzi) zvuce kao da su ispod plasticne kofe.

Srecom pa nisam platio nista......

Link to comment
Share on other sites

prvi put cujem da je zvuk u SCu bio katastrofa, a bio sam na 50ak koncerata u toj sali...na svim pozicijama, od prvog reda do balkona, levo i desno

meni je katastrofa sajam i veoma los pionir, ali SC je na vrhu pored kolarca, doma omladine, skc-a, a ponajbolji na ovim prostorima (bar osamdesetih) je kulusic

Link to comment
Share on other sites

nikada nisam cuo nekoga da je potpuno zadovoljan zvukom u SC, mozda ne bi trebalo da diskutujemo o home HI-FI-u :plakanje (sala)

sad smo vec u zasebnoj temi ali ajd - par puta sam i ja naletao na ok ozvucenje u SC ali jako retko. To je obicno bilo kada su imali setove zvucnika na samom stage-u ali nemam pojma da li je to bilo ozvucenje izvodjaca ili od SC. Jadanput, mislim da je isto bio summertime, imali su pored ovih i po 4 horne u godnjim uglovima. E to je bilo kako treba.

Sajam i Pionir su losi, Kolarac, SKC i Dom omladine odlicni dok je za otvorene prostore ma kako jadno izgledao Tas zakon...

Link to comment
Share on other sites

nikada nisam cuo nekoga da je potpuno zadovoljan zvukom u SC, mozda ne bi trebalo da diskutujemo o home HI-FI-u :lol: (sala)

sad smo vec u zasebnoj temi ali ajd - par puta sam i ja naletao na ok ozvucenje u SC ali jako retko. To je obicno bilo kada su imali setove zvucnika na samom stage-u ali nemam pojma da li je to bilo ozvucenje izvodjaca ili od SC. Jadanput, mislim da je isto bio summertime, imali su pored ovih i po 4 horne u godnjim uglovima. E to je bilo kako treba.

Sajam i Pionir su losi, Kolarac, SKC i Dom omladine odlicni dok je za otvorene prostore ma kako jadno izgledao Tas zakon...

eto, ja sam uvek bio zadovoljan...a mozda zato sto sam uvek slusao muziku a ne zvuk :plakanje

salim se...ali stvarno, bilo je losijeg i boljeg zvuka, ali nikad katastrofa, bar ja nisam bio na takvim koncertima

ili samo imam srece u poslednjih 20godina :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se slozio sa tobom...

Na reprizi koncerta Leb i Sol-a pred samu Novu Godinu pre 2 godine (ako se ne varam) je ozvucenje bilo perfektno.

Ja sam uglavnom mislio na akustičnost same sale - ne želim biti u potpunosti isključiv po pitanju ozvučenja. Ja jednostavno nisam imao tu sreću da do sada naletim na dobro ozvučen SC... Ili možda previđe očekujem :plakanje.

A da ima gore - ima. Crni je u pravu za Sajam i Pionir. Tiha jeza...

Link to comment
Share on other sites

Malo zivosti na koncertnoj temi :banana

Munjevita svirka za 300 prijatelja

Autor: Sava Stefanović

patka-x.jpg

Omiljeni novosadski pankeri, bend „PekinÅ¡ka patka“, polusatnom svirkom u klubu „Route 66“ vratili su se na muziÄku scenu, zajedno sa prepoznatljivim zvukom i hitovima s prelaza iz sedamdesetih u osamdesete godine. Ulazilo se na spisak, po pozivu, pa je probrano druÅ¡tvo od oko 300 prijatelja i fanova svih generacija uÄinilo atmosferu intimnijom, ali niÅ¡ta manje pankerskom.

- Nadam se da ne zvuÄimo loÅ¡e posle 27 godina - upitao je publiku frontmen Nenad ÄŒonkić ÄŒonta, prve dve pesme. Umesto odgovora dobio je ovacije i nastavak koncerta dobio je na žestini.

- Ranije sam na svirkama govorio kako su uvek šminkeri odvajali najbolje ribe. Ali se sve promenilo kad smo se mi pojvali, tada su shvatili da su pankeri najbolji tipovi - podsetio je Čonta, sada u „odelu“ univerzitetskog profesora u Kanadi.

Praćen postavom sa albuma „Plitka poezija“, gitaristom Sretenom KovaÄevićem Sreletom, basistom Borisom OslovÄanom i bubnjarem Å italom Purijem Cilom, ÄŒonta je energiÄno, kao nekad, otpevao i hitove „Biti ružan pametan i mlad“, „Ori ori“, a pre „Kontracepcije“ nije propustio priliku da podseti da je ta pesma prilog borbi protiv side, inaÄe nastala mnogo pre nego je bolest otkrivena. NekadaÅ¡nja „himna“ i hit žurki u godinama koje su usledile, „Bolje da nosim kratku kosu“, izazvala je pravo oduÅ¡evljenje.

- Sve je veÄeras odliÄno zato Å¡to sam Äula pesme koji nisam verovala da ću ikada Äuti uživo - rekla je vidno raspoložena Maja i kroz smeh dodala da joj je „PekinÅ¡ka patka“ omiljeni „demo bend“.

- ÄŒonta je super, trudio se, skakao kao pravi panker posle 27 godina - primećuje Boban, ali dodaje da ga to ne Äudi jer je Äuo da se posebno priprema za nastup na „Egzitu“.

U publici su za Čontu i prijatelje vatreno navijale i „kolege“ iz bendova „Ritam nereda“, „Ateist rep“, „Obojeni program“, „2 minuta mržnje“ i „Generacije bez budućnosti“.

Svirka se zavrÅ¡ila bez bisa, iako je publika nekoliko minuta aplaudirala i zviždala tražeći joÅ¡. Sledeći nastup „PekinÅ¡ke patke“, u istoj postavci, zakazan je za poslednje veÄe „Egzita“, pre legendarnih „Sex Pistolsa“, a ÄŒonta i bend najavljuju dobru svirku.

- Biće žestoko, to je sigurno i trudićemo se da ostavimo odliÄan utisak. Koncert ne može da bude onako divlji i buntovan kao pre 27 godina, ali biće dobar - poruÄio je ÄŒonta.

Link to comment
Share on other sites

Sinoc sam bio na koncertu Eric Bibba, u stvari Eric Bibb Trio:a, gdje su uz njega svirali, Larry Crockett na bubnjevima i Trevor Hutchinson na basu.

Koncert je bio odlican! :D:D:D Ovo je drugi put da slusam Bibba u zivo, prvi put je bio solo, i oba puta je bio odlican. Ne mogu da kazem da sam neki veliki ljubitelj bluesa ali moram da priznam da Bibb, pored odlicnih albuma, jos bolje zvuci u zivo. Daje sve od sebe. Moram da priznam da me je odusevio, da daje sve od sebe i da ima odlican kontakt sa publikom.

Koncert je odrzan u malom jazz klubbu, Nefertiti u Gothenburgu i zavrsio se tako da su ljudi pjevali uz njega.

Ako imate priliku da poslusate Eric Bibba u zivo, ne propustajte to! Obicno svira u manjim "lokalima" i klubovima.

Link to comment
Share on other sites

Da ne zna neko kakva je potražnja za kartama?

Ne kreće mi se ako ću ostati bez karte?

Dodatak: predgrupa je Dvojac bez kormilara

U "Bilet servisu" karata još uvek ima i ne veruju da će sve biti rasprodate. U svakom slučaju, možeš se kasnije dodatno informisati na broj 011/3033311.

Dodatak #2: "Zbog nestabilnih vremenskih uslova, koncert velikog jazz saksofoniste Pharoah Sandersa, biće premešten na splav Kolos, ispod Brankovog mosta, s novobeogradske strane, umesto ranije planiranog dvorišta Kapetan Mišinog zdanja."

Link

Link to comment
Share on other sites

U "Bilet servisu" karata joÅ¡ uvek ima i ne veruju da će sve biti rasprodate. U svakom sluÄaju, možeÅ¡ se kasnije dodatno informisati na broj 011/3033311.

Dodatak #2: "Zbog nestabilnih vremenskih uslova, koncert velikog jazz saksofoniste Pharoah Sandersa, biće premešten na splav Kolos, ispod Brankovog mosta, s novobeogradske strane, umesto ranije planiranog dvorišta Kapetan Mišinog zdanja."

Link

Hvala i hvala.

Trebace mi dva sata da pronadjem taj splav :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...