Jump to content


potrebna pomoc


S.O.M.I

Recommended Posts

Pozdrav!!! Kao pocetnik imao sam dosta problema sa nabavkom delova pa i sada. Lutajuci internetom nasao sam i na ovaj sajt pa molim one koji su voljni da mi pomognu.

Trenutno pokusavam da napravim mosvet pojacalo jacine oko 120W. Ali tu imam jedan problem. Nigde na nasim prodajnim sajtovima elektonike ne mogu da  nadjem nekoliko bitnih tranzistora, koji su mi potrebni radi komletiranja pojacala. Tranzistori koje trazim su sledeci: T1(2SA872), T2(2SC2547 ili 2N5550), T3(2SA1085 ili 2N5401), T4(2SK133 ili 2SK134), T5(2SJ48 ili 2SJ49).

Sema pojacal se nalazi u knjizi " Prakticna elektronika12345 " svecano izdanje povodom 50. godine ETS "Nikola Tesla" beograd" na strani 197. Hvala unapred. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, S.O.M.I said:

Sema pojacal se nalazi u knjizi " Prakticna elektronika12345 " svecano izdanje povodom 50. godine ETS "Nikola Tesla" beograd" na strani 197. Hvala unapred. 

1 sat ranije, S.O.M.I said:

 Tranzistori koje trazim su sledeci:(2SK133 ili 2SK134),(2SJ48 ili 2SJ49).

Где се баш ухвати да правиш по тој праисториској шеми? Те  Мос Фетове можеш да нађеш једино ако неко има у штеку или на Ибеју.

Лично Ја бих баталио тај пројекат.

 

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, S.O.M.I said:

Uredu hvala puno svima.

Ti stari mosfet izlazni tranzistori se teško nabavljaju i skupi su. Ako hoćeš vintage pojačalo te snage, predlažem Leach low tim amplifier, zamenskih tranzistora ali i originalnih ima puno, to svira kad se ljudski uradi, pa skoro ko lampaš.:D

A ima i onih mosfet pojačala od Apexa, sa nabavljivim komponentama,  ali ne znam baš kako to svira.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...