Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

Pre osam godina sam pitao doticnog Djoku Djurovica da malo spusti cenu. Nije hteo, pa sam uinat onda porucio iz Holandije i prosao sve sa carinom i otvaranjem za 22 evra (15+7 ako se dobro secam). Moram napomenuti da je taj holandski VG sa discogsa  kod nas najcesce 5+ ili mint :D Radi se o tome da je cosak omota natucen, nista tragicno, al eto....

Djokina ploca, posle 8 godina dakle, jos uvek stoji na oglasu i ceka srecnog obozavaoca sezdesetih :D

Negde sam procitao da on ustvari ni ne prodaje ploce nego se samo hvali sta sve ima  :D

 

Screenshot_3.thumb.jpg.5b117d413d882805d7c6bf3680161024.jpg

 

 

 

Screenshot_1.jpg.5f77541b178f499f9b88e330c534ba07.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sumnjam da je pogrešio valutu, ne verujem da bi se bilo ko cimao da ugosti na gajbi i organizuje kućno preslušavanje potencijalnom kupcu ploče od 1000 dindži. Sve indicije upućuju na to da se radi o još jednom podivljalom prodavcu vinila...

Trebalo bi detektiv @ketklou da preuzme istaživanje ovog slučaja ;) 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, henk said:

ne verujem da bi se bilo ko cimao da ugosti na gajbi i organizuje kućno preslušavanje potencijalnom kupcu ploče od 1000 dindži.

Ja bih normalnog coveka uvek ugostio, ponudio bih ga i picem! Iako nisam zaludan, brinem o jednom devetogodisnjaku i slusam zenu, to bi mi predstavljalo veliko zadovoljstvo!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, henk said:

Trebalo bi detektiv @ketklou da preuzme istaživanje ovog slučaja ;) 

Radim samo slucajeve neverstva... Ova podmukla ubistva kupaca vinila ostavljam psihijatrima :D 

Jer, evo jednog jos ludjeg od onog iz NS. Da nije poderotine, verovatno bi trazio 1500 evra.... 

 

image.png.74c7e8a75bd1fb016e94564b8bfe8ea9.png

Link to comment
Share on other sites

Imaš baš ovo, prvo izdanje?

Kasnije je reizdat još mnogo puta.

Ja ga imam, ali sam bio ubeđen da se prodaje za maksimum 100 evra, ... a i to mi je delovalo previše! :D

Možda grešim, ali imam osećaj da je ova cena na aukciji veštački naduvana, kako bi bila reper za kasnije prodaje, u fazonu "vidiš za koliko se prodaje". :)

 

Link to comment
Share on other sites

Različite su naslovne strane i materijal, prva serija je imala naslovnice od kartona, tzv. "kartonci" :).

Alan Ford je originalno izdavao Vijesnik i imali su više reprinta tokom godina:

...prvo izdanje:

afc001.gif.040750200f23cb56f386025ef8286dfd.gif

...drugo izdanje:

afc001_2.gif.fd8b7df39e1f0c388310851693713257.gif

...treće izdanje:

afc001_3.gif.880565f649accc99b631d11a04e46308.gif

 ...relativno skorašnje reizdanje od strane Strip Agenta:

afsk_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ono, kad si pocetnik... 

Jedno moje vise nego neprijatno iskustvo od pre osam godina, zabelezeno u mojoj evidenciji na Discogsu :D

Necete verovati, nisam mu dao negativnu, tada sam smatrao da se ne treba zamerati prodavcima ploca...image.thumb.png.3c1146138ef37004c2d69b2683bb51cf.png 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi, ako mi dozvolite nekoliko glupih pitanja pošto u ovoj priči nisam bio decenijama. U sklopu zamene starih komponetni iz 90ih uzeh i novi gramofon Technics SL-1500CEG-S s namerom da prvo ponovo čujem sačuvanu kolekciju iz mladosti, znači period 1975-1990. Ima tu svega i svačega, a potom da počnem ponovnu kupovinu onoga što sada mogu slušati i uživati u tome (bluz i neki "laši" džez).

Gde nabavljate one unutrašnje najlone za ploče, i kakve treba kupiti, to bih morao da zamenim na 30ak ploča jer su baš musavi i nikakvi. Gledao sam na Aliju 50 kom oko 10-12 evra. 

Link to comment
Share on other sites

OK pogledaću na berzi nego koje da uzmem imaju one skroz prozirne i one od mutne folije koje su malo kruće, zvuči kao da se zezam međutim ako već uzimam 50 komada verovatno ima neka razlika.

Počeo sam da preslušavam kolekciju, mili bože šta sam ja tad kupovao i slušao 😁

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...