Jump to content


Preprodavci vinila - podivljali ili ne?


ketklou

Recommended Posts

treba paziti i na ovakve muljaže

Screenshot2023-09-24at16-24-58Oasisretko.thumb.png.5f64e2702f948ee2ee0d0475e1489063.png

Napisao retko, a ovo nit je retko nit je zvanično izdanje nego ovaj 2021 pirat https://www.discogs.com/release/18917293-Oasis-Cigarettes-Alcohol a sliku same ploče nije stavio iz koje bi se moglo videti da je to tako. Cena je postignuta na kvarno niko ne bi dao ovoliko za pirata da je znao unapred.

Takođe i za ovaj Oasis, piše novo doduše pa se može zaključiti da jeste zapravo ovaj 2022 pirat https://www.discogs.com/release/26118188-The-Cure-Boys-Dont-Cry

Screenshot2023-09-24at16-24-43ThecureBoysdontcry.thumb.png.0c166774aef5aad90dc09d7f73fe5a78.png

u prilog tome da je namerno ovako postavio evo i nekih od drugih aukcija koje su kačene u istoj rundi, koje uredno imaju i sliku same ploče:

Screenshot2023-09-24at16-16-39Listaelja-MojLimundo-Limundo_com.thumb.png.9ba7e0ef104a38efe714a551ea1d14b1.png

Link to comment
Share on other sites

STARČEVIĆ MILAN iz sela Ravni kod Uzica.Moj savet da ko prodaje ploce ovom liku dobro razmisli.Zadnju posiljku nije hteo da primi tako da se ona vraca a postarina ide na moj teret.Uvek kada sam slao ploce isle su kao otkup i uvek sam cekao krajnji rok.Ploce koje sa prodavao bile su nove ili u odlicnom stanju.Ove zadnje su bile nove.Obecao je da ce preuzeti ali nije ispunio obecanje.

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2018 at 10:35 PM, Kuršum said:

https://www.kupindo.com/Ploce/35435983_Sting-‎–-The-Soul-Cages-Made-in-Italy-

Evo ga jedan pametnjakovic, a na discogs-u originalno izdanje 5-6€ u near mint stanju.

Evo, posle pet godina, ta ploca sa suludom cenom i dalje je na Kupindu :D

Da se covek zapita sta taj ''trgovac'' zaista zeli, radi i misli ...

Neko rece da ima dosta onih koji se samo prave vazni , ili i nisu pravi trgovci pa odvale cenu ako se neko blesav upeca.... image.thumb.png.eef6c3c53f49e5f36d12d89d3de2f71d.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Primetio sam u nekoliko zadnjih godina da se Joca mnogo isfušario. Skoro svaka ploča mu je "mint". A ako je ocena 5, onda može i da bude odlična, a u većini slučajeva nije. Pet minus je već raspad koji ne smem da stavim na gramofon. Pravdao mi se kako ne vidi dobro, kako nema gramofon da isproba i da mu ploče ocenjuje žena. Počeću da ga izbegavam, jer je nagruvao cene, a ploče su mu većinom prosečno očuvane. 

Zatim prodavac pod nazivom TriumvirateCD je vaćaroš. Video sam diskogsu nekoliko ploča, od kojih me je u tom trenutku zanimala samo jedna. Kada sam otišao tamo i kupio tu jednu ploču, pogledao sam i ove ostale. Pitao sam za tu drugu, međutim cena je već bila promenjena za dva evra više. Dođem kući i pogledam - stvarno cena 10e. A dan pre toga je bila 8e.

Dakle kad dođete u prodavnicu kod njih i želite da pogledate neku ploču, čim vidi da ste zainteresovani, on podiže cenu. Dok se zamajavate sa njim, žena mu u kompjuteru menja cenovnik. 

Meni je to sve jadno. 

Link to comment
Share on other sites

Ono što je jedino dobro kod Joce, jeste da pristaje na zamenu. Ali mu zameram to što ploču koju sam vratio i dalje drži na kupindu sa ocenom 5 i ako je izgrebana. I tako peca neku drugu budalu. 

Ne ume da sasluša o čemu je problem, već samo na brzinu "dobro, dobro, dobro... Vrati ploču, zamenićemo". Što po meni, nije u redu. Jer to je bukvalno neprihvatanje tuđeg mišljenja. Pa valjda se i ja nešto razumem u očuvanost ploča, a mislim da malo više znam od njegove žene. 

Kaže mi - nemaš ti šta da procenjuješ, ploče su već ocenjene. Pa izvini molim te, zar si samo ti merodavan za davanje ocena. 

Za onog triumvirata sam zaboravio još da napomenem da je to takav neprofesionalizam... Kada sam video tu ženu (valjda njegovu) kako uzima u ruke hrpu ploča - povukla je najmanje 20 komada odjednom iz one gomile i to za ćoškove. Mislio sam da će sve pocepati. 

E sad, meni nije jasno, zbog čega su ploče sa narodnom muzikom onoliko precenjene. Tu najviše ima krševa. 

I gde god odem da pogledam narodnu muziku, uglavnom mi izvuku kutiju punu kupusa. Valjda misle da onaj ko sluša narodnjake nema bolji gramofon od travijate. Ispada da smo mi koji to slušamo - gluvi seljaci koji slušaju raspale singlice na travijatama sa iglama starim 50 godina. 

Kako ja da objasnim tim prodavcima da sam ja platio samo iglu 280e i da na nju ne može svaka kupusara da se stavi. 

Link to comment
Share on other sites

Ako mislite na Jocu koji na berzu dolazi sa ženom moram preneti svoje iskustvo. Kupio sam od njega mnogo ploča, verovatno stotinjak. Nijednom nisam osetio ni najmanju potrebu da mu zbog stanja ploce zameri, a stanje ploca je uvek izvanredno, čiste ploce bez tragova korisćenja. Ne samo da mu zamerim, već i vratim jer mi je tu opciju već davno ponudio. On i zena su ceo zivot među pločama. Čak je i radio u Pgp radnji u beograđanci u vreme stare Yugoslavije. Isto kao i kod Borka, čak ako i razlog ne bude stanje ploče već mi jednostavno "ne legne" mogu kao stalni kupac zameniti ploču za nesto drugo. Naravno da to nisam nikad zloupotrebio. Za sve ove godine vratio sam samo jednu ploču i to ne zbog stanja, već zato sto sam zaboravio da je već imam. 

Polovne ploče treba dobro pregledati, kod nas na berzi ima dosta svetlosti, ali ranije sam u lošiji prostorima često izlazio napolje na dnevnu svetlost. Pored Joce i Borka volim da kupujem i kod Batka, on 90% ploča koje su 20e ili skuplje presluša lično. Zato mu je izbor muzike u skladu sa ličnim ukusom. Mala anegdota, pita me da li sam slušao nekad Depeche Mode. Ja kažem, samo na Tv ili radiju mozda, da nisu baš moj izbor(cup of tea 🙄) , a on mi  kaze "meni sin ušao u sobu pre neki dan i pita me "tata sta ti je?"... A ono DM na gramofonu 😁😁😁. Izvinjavam se ako sam nekog DM fana uvredio, svi mi imamo "ne volem"  band. 

Nije post direktna reakcija, već svi znamo odlično da kritikujemo, a retko ko ima potrebu da pohvali ili se zahvali na dobrom iskustvu. 

Btw. Da se razumemo, imam i ja loših iskustava ali ih ne navodim, uvek je krivica pola/pola... Sto bi lale kaze "di si gledao kad te zayeb'o". Zato jako retko kupujem, a da nije lajv.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam fasovao jednom oko 200 narodnjaka. Obećao mi klijent na poklon i leđa mi pukla noseći ih da ne uvredim čoveka, pogrešno ga procenio matorac od 70g, kožna jakna tetoviran... Delovao mi da idem po sabrana dela Doors i Linord skinord. Mozda samo 10 upotrebljivih ploča je bilo, al ok hvala mu "poklonu se ne gleda u zube". Oduvek sam hejtovao narodnjake. Čak mi je i svadba prošla bez njih. Odnesem ih na uvid da vidim vrede li išta Joci i on mi kaze "realno, ovo je kontejner varijanta". Tamo su i završile. Jbg. verovatno ih je posle neko pustio u promet. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Omot ploce za koju lik, uz prigodan opis

"Ima dosta povrsinskih plitkih linija. Muzika prekriva pucketanje . Oko 90 % ove ploce može pristojno da se sluša. Nema preskakanja. Sjajan otisak, izražajan izuzetno. Mono. Jako retka ploča sa žutim "Parlophone". Omot na fotkama."

trazi 22 evra :D

 

 

image.thumb.png.8a272e02cb537626e24802b862f681f7.png

Link to comment
Share on other sites

On 12. 12. 2023. at 10:30, sondek said:

Ako mislite na Jocu koji na berzu dolazi sa ženom moram preneti svoje iskustvo. Kupio sam od njega mnogo ploča, verovatno stotinjak. Nijednom nisam osetio ni najmanju potrebu da mu zbog stanja ploce zameri, a stanje ploca je uvek izvanredno, čiste ploce bez tragova korisćenja. Ne samo da mu zamerim, već i vratim jer mi je tu opciju već davno ponudio. On i zena su ceo zivot među pločama. Čak je i radio u Pgp radnji u beograđanci u vreme stare Yugoslavije. Isto kao i kod Borka, čak ako i razlog ne bude stanje ploče već mi jednostavno "ne legne" mogu kao stalni kupac zameniti ploču za nesto drugo. Naravno da to nisam nikad zloupotrebio. Za sve ove godine vratio sam samo jednu ploču i to ne zbog stanja, već zato sto sam zaboravio da je već imam. 

Polovne ploče treba dobro pregledati, kod nas na berzi ima dosta svetlosti, ali ranije sam u lošiji prostorima često izlazio napolje na dnevnu svetlost. Pored Joce i Borka volim da kupujem i kod Batka, on 90% ploča koje su 20e ili skuplje presluša lično. Zato mu je izbor muzike u skladu sa ličnim ukusom. Mala anegdota, pita me da li sam slušao nekad Depeche Mode. Ja kažem, samo na Tv ili radiju mozda, da nisu baš moj izbor(cup of tea 🙄) , a on mi  kaze "meni sin ušao u sobu pre neki dan i pita me "tata sta ti je?"... A ono DM na gramofonu 😁😁😁. Izvinjavam se ako sam nekog DM fana uvredio, svi mi imamo "ne volem"  band. 

Nije post direktna reakcija, već svi znamo odlično da kritikujemo, a retko ko ima potrebu da pohvali ili se zahvali na dobrom iskustvu. 

Btw. Da se razumemo, imam i ja loših iskustava ali ih ne navodim, uvek je krivica pola/pola... Sto bi lale kaze "di si gledao kad te zayeb'o". Zato jako retko kupujem, a da nije lajv.

Znaš kako, ne može uopšte krivica da bude pola-pola, jer ja poručujem preko kupinda nešto što nisam video uživo, a on navodi da je ocena 5.

Dakle, ako kažeš 5, onda mora da bude kao nova i ne sme biti izgrebana i deformisana. Sve drugo je prevara i vaćarenje. Ja tu nikakvu moju krivicu ne vidim. 

Malo je onih koje bi mogao da pohvalim. Rema86 je izuzetan, zatim onaj Brzi70. To su ljudi koji umeju da procene očuvanost a nisu naduvali cene. Doduše, ja mislim da i ovi drugi znaju, samo se prave mutavi. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...