Jump to content


Chi-Fi


pera451

Recommended Posts

3 sati ranije, uzvarb said:

2035 ce neki XX vdzele reci da je muzika tadasnjice bezveze, a da je lista iz 2018 imalo bi smisla....

Da se vratimo na sad već offtopic.

Druzio sam se par dana sa spravom sa slike, i moram priznati da u tom cenovnom rangu gotovo nista ni po kojim osnovama ne moze da mu parira. I kvalitet, i funkcionalnost i zvuk..sve.

Moja jedina zamerka je velicina kucista..ne volim hi fi koni moze da se zaturi..pa da imas problem da ga nadjes.

FX audio D802C

 

fx.jpg

Da FX-audio. Kineska firma koju ću da probam. Pa ondak Topping i SMSL.

Aj sad principijelno, ne radi se više o Simi i njegovom napadnom ponašanju na forumu. Nikad ne znaš kad će nekom u životu prioriteti da se okrenu na glavačke. Reši čova da proda stan, kuću na selu, vikendicu. Novootkrivena tetka iz Kolumbije mu ostavi pozamašnu svotu. Da ne nabrajam dalje.
Uzvarb, potpuno se slažem sa onim što si napisao.

Link to comment
Share on other sites

Jbg. ne zovu ga džabe Sima Strahota u krugovima bliskim audiofilističarima :D

Da ne ume da bude taktičan ponekad - to stoji,  mada, što se mene tiče ni ja mu ne ostanem dužan :P

Plus, ne kupujem Simu nego uredjaje ...

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, ivanp said:

:D

Ma postoji na forumu dobro uigrana ekipa. Malo se izmakneš i posmatraš ih ko šibicare.
Igraju uloge, prave se naivni............... looodilo.:)

Pridajete im daleko više pažnje nego što zaslužuju.

1 sat ranije, ivanp said:

 Nikad ne znaš kad će nekom u životu prioriteti da se okrenu na glavačke. 

Tačno. A kad ti se život preokrene a nemaš sreće, onda često razmišljaš o tome.

Stoga, ne gubite vreme, radite šta volite, slušajte šta volite,

svi se volite i ljubite i veselo vam bilo.

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, ivanp said:

ko šibicare.

Vidis sam si mi dao slagvort za nesto sto nema veza sa ovom temom, a o cemu odavno razmisljam. Nema veze ni sa Simom, ni sa drugim konkretnim imenima.

Trgovina HF zaista u velikoj meri podseca na sibicarenje.

Ali i ne samo na to.

Podseca i na Tajvansku kanastu.

A ima tu i elemenata religijske manipulacije.

Trenutno na TV-u ide i ekranizacija "Idiota" Dostojevskog, nije lose ni to pogledati.

Igra se odvija po stanovima, salonima, forumu, gde god da treba.

Prvo se namirise zrtva - ima pare, nema iskustva, povodljiva ili tasta.

Onda joj se pokazuju razni uredjaji.

Prodavac je sugestivan, podilazi kupcu, hvali i njega i uredjaje, komentarise zrtvin istancan ukus.

Uvek su u blizini i pomagaci koji terciraju na teme barsunastih visokih, tle-pod-nogama-pomerajuceg-basa itd. Sami se iscudjavaju "kako to svira", "kakav prostor, neverovatno".

Obavezno se kupac pita da li to cuje!

E sad, kupac ili cuje ili ne cuje, mozda ne cuju ni oni sto pitaju, ali sta sad. Svako od nas cuje razlicito (fizioloska cinjenica), a niko od nas nema nacin da proveri sta onaj drugi cuje.

Klasican con man pristup - lazno poverenje i nemogucnost provere "cinjenica".

Bitno je da je zrtvi neprijatno da kaze da ne cuje tako i ispadne glupa u drustvu, neprijatno joj i da pomagacima kaze da prestanu sa laprdanjem, vec odsutno klima glavom, dok joj parice same klize iz dzepa.

Trgovina je obavljena.

Naravno, ovci uzeti pare jedanput nije dovoljno.

Opet je tu ekipa koja krece sa pricom "ovo svira, ali sto ono svira, ccccc" i nakon kratkog perioda evo zrtve spremne za upgrade i dan mrmota.

Ribari ljudskih dusa u novoj predatorskoj akciji.

Disclaimer: svaka slicnost sa stvarnim osobama i dogadjajima je... dopunite sami.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa tobom u većini konstatacija, mada ne možeš da prevariš nekoga ko ne želi da bude prevaren. Ipak, HiFi nije droga pa da se ne može bez toga, tako da je po meni ovo vidjenje malo banalizovano, ali veoma realno i dogadja se u nekoj meri. Jedno je Tajvanska Kanasta, a drugo poneti kofer pun para i reći : Eve šuška, distributeri - navalite ...

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Bujodrag said:

Pridajete im daleko više pažnje nego što zaslužuju.

Tačno. A kad ti se život preokrene a nemaš sreće, onda često razmišljaš o tome.

Stoga, ne gubite vreme, radite šta volite, slušajte šta volite,

svi se volite i ljubite i veselo vam bilo.

Dovoljno sam mator. Dešavalo mi se i jedno i drugo. B)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Vlajo said:

malo banalizovano

Vlajo,

vec me kritikuju zbog dugih postova, verovatno i jesu dugi. Zato sam ovaj skratio.

Da sam pisao bez banalizovanja, napisao bih kraci roman i to kao posmatrac. Neki insajder bi verovatno napisao i duzi.

Mislim, ipak, da je osnovna ideja jasna.

Covek ne treba da bude nicija zrtva i treba da bude sposoban da se postavi u raznim situacijama.

Link to comment
Share on other sites

:DB)Eto polako se ekipica javlja. Eto ja priznajem da sam glup i iskompleksiran, mada me niko nije prozvo. I da imam gomilu para nikad ne bih nogom kročio u više puta pominjanu prodavnicu. Otišo bih u Monroviju da tražim HiFu.

Link to comment
Share on other sites

Koliko se secam, ja u ovoj temi nisam nikog nazvao ni glupim, ni iskompleksiranim.

A bas je to recnik naseg intelektualca koji se kalio u brojnim diskusijama sa filozofima i teolozima.

Prvo kao nikoga ne osudjuje i priziva biblijske price, ali ubrzo...

Ne znam samo odakle ovolika emotivnost i gubitak kontrole kod blazenog agape forumasa bez ikakvog licnog interesa u ovoj prici.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Vidi se da nista ne razumes. Ja imam licni intetes, zelja mi je da kupim novog Logana, da sam izvrsim zamene na pojedinim kljucnim mestima i da na kraju dobijem auto bolji od Mercedesa.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Kljucni momenat si preskocio!

Sve to za 10€ i to na sluzbenom automobilu.

Jbg, ozbiljan vozac na ozbiljnoj poziciji pa i auto s tim u rangu.

A ti vozi novi Subaru kad nisi pronikao u sustinu zivota. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...