Jump to content


Space DACs


zek

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
On 9/22/2016 at 10:42, zek said:

Može da bude interesantno (još je novo pa nema nekih iskustava)

http://www.space-audio.com

 

Ovaj jaci model obecava! Mada opet nesto se mislim, kad je nesto skupo ima sanse da bude prevara, cak sta vise. Kad je nesto jeftino a izgleda bas, bas dobro sve se mislim, tesko da je neko toliko glup da ponudi kvalitet ispod cene. Sto da zaradi manje kad moze vise? pa jel tako?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Space dac (jeftinija verzija) je moguce povezati samo preko coaxa i optickog kabla, usb mu sluzi samo za napajanje, a skuplja varijanta ce poceti sa isporukom posle nove godine.

Ovaj jeftiniji mi je danas stigao i posto nisam znao da ne moze da radi preko USBa, a nemam coax kabl, ni mogucnost optike, ne mogu ni da ga probam.

Izrada im je kao KATASTROFA! 0-02-05-7547d38590b23119e52e23277ad647973be7e2c197a5066c9e2c88aa83a7165e_full.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 minuta ranije, Miksailo said:

Probao sam space dac sa bezveznim optickim kablom i u poredjenju sa arcam rdacom ovaj malisan ga je nadsvirao za 3  koplja!

Miksailo... sta to nije u redu sa izradom - alu kutija ili stampana plocica sa komponentama? 

Mozes li detaljnije da objasnis zasto je ovaj dac bolji od rdac-a, iliti kakvi su utisci? 

Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, generalna_skupstina said:

Miksailo... sta to nije u redu sa izradom - alu kutija ili stampana plocica sa komponentama? 

Mozes li detaljnije da objasnis zasto je ovaj dac bolji od rdac-a, iliti kakvi su utisci? 

Hvala. 


 

Arcam rdac koji sam prodao i ne bih mogao sad da napravim uporedne snimke npr na youtube je po meni plitak, bezlican, nema basa u dubini ni malo, srednji su metalni a visoki totalno nedefinisani.

Arcam rdac  sam slusao  sa obicnim USB kablom od stampaca a od interkonekta sam probao sa VDH Thunderline i d102 mk3, Oelhbach nf 214 i sem totalno muljavog zvuka Oelhbacha nista se nije promenilo.

Space dac jeftinija verzija ima definisan brz odsecan bas, visoki i srednji su smireniji u odnosu na Marantz cd 63 KI signature.

Kasnije u toku dana cu ga slusati malo duze ali je daleko muzikalniji i topliji od Rdaca sa vecom scenom i detaljima koje Arcam nije imao uopste!.

Sto se tice izrade, nisam ga otvarao jer nisam elektronicar i ni malo se ne razumem u materiju ali cinc konektori nemaju ni malo pozlate a kuciste je obican aluminijum gde nisu mogli ni da urade print svog brenda tako da bar lici na ono sto reklamiraju na sajtu.

Za obicno slusanje muzike je daleko bolji od Arcama rDac-a i povezivanja muzicke kartice sa bananica - cincevi kablom na Hi Fi.

Sve u svemu, nisam bacio 50E i zadovoljan sam.

Porucio sam i naprednijeg brata tako da se nadam jos boljem zvuku ali tek u januaru jer jos nije gotovo testiranje.

Sto se tice povrata robe, jer oni na sajtu daju 30 dana testiranje i ako niste zadovoljni mozete da vratite, a oni vama novac nazad  na to mozete i da zaboravite ili da platite 2500 din uslugu nase carine za ne znam sta jer gospodje u posti nece da prime paket bez odluke carine da to sme uopste da se posalje.

 


 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 11/30/2016 at 2:50 PM, generalna_skupstina said:

Hm... interesantno. Bice veselo kad stigne i ovaj skuplji dac - nemoj zaboraviti da uradis test i napises par redova o utiscima. 

Kazi gospodjama u Posti da saljes robu na popravku kod proizvodjaca. 

Pozdrav!

Nisam zaboravio vec jos uvek nije stigao, s' vremena na vreme mi na mejl posalju da imaju problem sa isporukom komponenti i da budem strpljiv :) cim ga sklope, eto ga, stize! :)

Po komentarima ljudi koji su dobili, vidim da su zadovoljni zvukom preko racunara, jedini problem koji se javlja je sa povezivanjem sa iOS, da nece da ugasi osvetljenje na telefonu i da brzo izvuce bateriju, iako sa Androidom to nije problem.

Pozz!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...