Jump to content


avr za muziku


chika_milan

Recommended Posts

Dakle, koji AVR stvarno dobro svira i muziku. I to ne u 5.1. Zanima me koji AVR moze da sluzi za filmove, a da dosta dobro svira i muziku u stereo.

(imam avr HK 161, i razmisljam o upgrade).

Dakle, koje bi preporuke bile:

1. Cenovni rang 500e novo

2. Cenovni rang 1000e novo

3. Cenovni rang 1500e novo

 

Hvala! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vidim Vlado da je cena AVR-a koji si preporučio (nov) 1700€. 

1. Da li je onda bolje dati 850€ za slušanje muzike (pojačalo + DAC, stereo risiver...) i kupiti dodatni AVR za 850€ (pa ih povezati na isti zvučni sistem) ili će od 1700€ AVR pobediti odvojenu kombinaciju i dati bolji/kvalitetniji zvuk i za slušanje muzike i za okružujući zvuk?

2. Šta današnji AVR mora da poseduje od karakteristika da se ne dogodi da ne može da pusti zvuk nekog filma (atmos, dolby atmos...)? Postoji li neka začkoljica ili svi današnji AVR puštaju sve šta treba?

Edit: sad videh da je cena mnogo jeftinija na KP-u za AVR ali svejedno ostaje pitanje da li je bolja odvojena kombinacija ili skuplji AVR...

Link to comment
Share on other sites

Чести проблем авр су уграђена појачала. Решавају се засебним снагашима који се половни могу наћи по пристојним ценама. Питање је за нове авр, има их гомила и наравно да нисам све чуо али оно што ми је познато могу препоручити.

За 850е нови дак и појачало неће бити нешто бољи од авр који кошта преко 1000е. Много се штеди на квалитету у суб-1к сегменту и онда половни старији уређаји више класе без проблема побеђују.

Пример 7010 нуди све што постоји али сваки нови модел донеће нешто ново, крупније или ситније али битно је да ли ти је баш неопходно или не. Од твојих потреба зависи колико честа замена треба бити, као и код мобилних телефона, компјутера, аутомобила и свега. Слабији модели не нуде све што и скупљи, не би постојала потреба за скупљим.

Link to comment
Share on other sites

ako dobro kapiram - AVR sluzi za filmove, a FL i FR se povezu preko snagasa, i oni pustaju stereo (pretpostavljam i za surround FL i FR.

Ok, kako se to povezuje? da li je, ako mi, na primer, nije mnogo bitno za filmove kakav je zvuk, a za stereo jeste, imati losiji avr a kvalitetnije sprave za stereo, a sve povezati u jedan sistem. (nadam se da me razumes @gvlada ).

Link to comment
Share on other sites

Зависи од човека, шта жели да постигне. Ако је стерео много битнији од филмова на стерео систем доста је закачити осредњи авр са пре оут излазима за предње канале. Стерео амп тера предње а авр остатак. Ако се жели да је авр кадар да даје пристојан стерео звук мора бити јачи модел, не само због цене већ и што се у њима мање штеди тј више нуди. Набавка снагаша у том погледу је пожељна за све канале или макар стерео, ако филмови нису толико битни али онда цела прича нема много смисла.

Коме је потребан одличан и стерео и суроунд мора пуцати на средњу класу мин. Можете видети мој систем у теми и тамо стерео одлично звучи.

Link to comment
Share on other sites

e sjajno gvlada! hvala, sad mi je sve dosta jasnije!! i pocinjem da imam ideju kako bi to kod mene trebalo da izgleda.

kako da nadjem osredjni avr sa preout? imas li neki predlog.

i, da li, ako zvuk prolazi kroz taj osredji avr, da li ga on menja, i u kojoj meri?

mada, to mi i nije mnogo bitno, jer onda mogu dac i gramofon direktno na stereo amp, a samo filmovi da idu kroz avr.

Link to comment
Share on other sites

Ово задње је начин, авр само за музику. Обично слабији модели немају пре оут излазе. Колико се сећам неки танки Маранц модели имају пре оут само за предње и суб, што би теби завршило посао.

Link to comment
Share on other sites

Јесте, хехе... у том случају авр само за филмове а стерео амп са дак и сл за музику.

Треба размислити која је комбинована цена свега и да ли ће бољи звук бити са нови дак, амп и авр или авр и половни снагаш. Скупљи авр имају боље одрађене дак и аудио у односу на јефтиније засебне дакове.

Link to comment
Share on other sites

Од тих 7005 је најновији и тиме најбољи избор. Савет је одличан, авр мора имати свој оригиналан даљински, гомила команди налази се само на њему, као и оригинални микрофон. Не може се користити замена, авр је калибрисан баш са тим моделом а куповина новог није баш јефтина. Самим тим ако авр поседује сву опрему значи да није од препродавца који набавља ко зна одакле већ од првог власника или од препродавца који је набавио од првог власника.

Link to comment
Share on other sites

da da. kul. sve ja vas kapiram. 

ali se pitam, da li da stekam 1200e-1300e za marantza, za koji ne znam hoce li se kapirati sa JBL studio 230, ili da uzmem neko matoro stereo pojacalo, nekih HK, ili sony, koji svira super, i nadjem polovni avr koji ima preout. meni je bitna i dobra photo sekcija, a nemam pojma kakav je marantz po tom pitanju.

izvor mi je gramofon, i dac koji vec imam.

Link to comment
Share on other sites

Ако не желиш врхунски суроунд и најновије формате, иди на половни старији авр и добар стерео амп када већ имаш грамофон и дак. Гледај само да појачало има улаз директно у снагаш (main in, power amp in) да приликом повезивања прескачеш претпојачало стерео ампа.

Link to comment
Share on other sites

Vidim Vlado da si se susreo sa mnogo uređaja, pa da te pitam kakva je situacija sa daljinskim upravljačima?

Na primer Marantz ima "Marantz 2016 AVR Remote (iOS, Android Phone)", da li može u potpunosti da zameni klasični daljinski od AVR-a, tj. kada se kupi AVR da li može daljinski da ostane neotpakovan a da se sva podešavanja odrade preko aplikacije?

Kakvi su drugi daljinski (HK, Onkyo...), ima li tu prednosti i mana ili su svi sa istim odzivom a samo je drugačiji dizajn i raspored tastera?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ако су нове батерије, ниједан даљински није зезао. Осим програма преко тел за даљински фубар и сл увек сам користио класични даљински. Не видим потребу да преко тел то радим када ми је ово брже и практичније.

Link to comment
Share on other sites

Ако су нове батерије, ниједан даљински није зезао. Осим програма преко тел за даљински фубар и сл увек сам користио класични даљински. Не видим потребу да преко тел то радим када ми је ово брже и практичније.

Link to comment
Share on other sites

Ja gledam da u budućnosti svedem broj daljinskih na minimum pa sam zato mislio kada budem kupovao AVR da taj daljinac zamenim sa aplikacijom. Daljinski za klimu, media player daljinski (bilo da je u pitanju NAS, Mac mini ili bilo koji treći uređaj), TV ima magični daljinski, D3 Sbb ima svoj daljinski, da ne nabrajam dalje. 

Zato i pitah da li može u potpunosti aplikacija da zameni daljinac sa svim funkcijama.

Nekako mi je malo dosadno da se uveče zavalim u fotelju i kraj sebe da imam nekoliko daljinskih, jednim da uključim TV, drugim media player, trećim da pojačavam/utišavam, pa još i tastaturu i trackpad da koristim.... (imao sam sličnu kombinaciju sa velikim brojem daljisnkih tipa Mac mini, tv, 3D, Synology/QNAP) tako da je baš nezgodno. 

Link to comment
Share on other sites

Još jedno pitanje:

koliko će se dugo zadržati 5.1 standard?

Vidim da postoje sada brojni filmovi, na primer najnoviji Mad Max (koji je snimljen u Dolby Atmos-u: http://www.dolby.com/us/en/brands/dolby-atmos/mad-max-fury-road-blu-ray.html), ali ostavljaju mogućnost i onima koji imaju starije risivere da mogu da pokrenu na 5.1 AVR-u (Audio #2):

Snap_2016_08_30_at_16_05_25.png

E sad, da li će u nekom trenutku za par godina prelomiti i reći "kupite nove AVR zato što od sada samo postoji 7.1 ili neki drugi format"?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...