Jump to content


53ch - bedroom system


53ch

Recommended Posts

Od kad pamtim za sebe,još kao klinac imam običaj prije spavanja poslušat malo muzike,ta tradicija traje i danas,tako da sam složio novi sistem za spavaću sobu,ništa extra ali služi svrsi:

Marantz SR4002 resiver,Technics SL-PG300 cd player i DALI LEKTOR  1 zvučnici,vjerovatno ću kroz neko vrijeme ubacit i Chromecast Audio da ne ovisim samo o cd playeru,evo i par slika

2016-04-29 17.47.38-1600x897.jpg

2016-04-29 17.45.13-1600x806.jpg

2016-04-30 09.30.23-1600x597.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, uzvarb said:

Covek levitira u uzitku, ..al bar ne preskace zvucnicke kablove i ne igra sa njima vijace. 

Čemo ovakva priča ? U spavačoj sobi dešavaju interisantnije stvari od dubije širine i visine zvučne pozornice ? :) . Znači nek sviraju i po plafonu , al  za ugođaj ? ;)

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, TurboMaximus said:

Spavaš na plafonu?

Ponekad :D , zvučnici su na toj visini iz dva razloga,imam psa od nekih 65 kg tako da stalci ne dolaze u obzir pošto je dovoljan zamah repa da sve završi na podu,isprobano već na svu sreću zvučnici su ostali živi,a drugi razlog je mačak,da su niže montirani skakao bi po njima,tako da je ovo bilo jedino rješenje

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, uzvarb said:

Covek levitira u uzitku, ..al bar ne preskace zvucnicke kablove i ne igra sa njima vijace. 

:D ovo je bilo jedino rješenje,a kablove moram skrivat jer ih mačak zna grist,black rhodium twist je grizao takoreć svakodnevno dok ih nisam zamjenio,ovi drugi mu na sreću nisu zanimljivi,iako moram povremeno kontrolirat da vidim da li je sve ok,kaže žena mačak voli kablove kao i gazda :D

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, black coffe said:

Čemo ovakva priča ? U spavačoj sobi dešavaju interisantnije stvari od dubije širine i visine zvučne pozornice ? :) . Znači nek sviraju i po plafonu , al  za ugođaj ? ;)

Volio bi da su zvučnici niže,ali i ovako rade super :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, 53ch said:

Evo i glavnih krivaca zbog kojih je to sve moralo bit ovako kako je,ponekad u životu moraš napravit kompromis,ne ide sve uvijek glatko

Нека, и Ја бих тако урадио. Љубимци су љубимци  :wub:

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, stoN_Cold said:

Нека, и Ја бих тако урадио. Љубимци су љубимци  :wub:

Slažem se,pas je odličan i sa njime nismo nikad imali problema,a mačak je relativno mlad tako da zna ponekad iznenadit sa kakvim glupostima,ali ne zamjeram mu ništa 

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, TurboMaximus said:

Moj mačor je indiferenten prema kablovima.

Moj je izgrizao dva hdmi kabla,i zvučničke više puta,ovi zvučnički kablovi koje trenutno koristim ga ne zanimaju ili su mu pretvrdi pa je odustao :D

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, black coffe said:

Čemo ovakva priča ? U spavačoj sobi dešavaju interisantnije stvari od dubije širine i visine zvučne pozornice ? :) . Znači nek sviraju i po plafonu , al  za ugođaj ? ;)

Takva prica je jer taj koji ga je prvi prozvao za visinu kutija kad ulazi u sobu mora da preskoci kabal od zvucnika. Opaska uopste nije bila negativne prirode ka 53ch, i nadam se da je on to ispravno razumeo.

Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, uzvarb said:

Takva prica je jer taj koji ga je prvi prozvao za visinu kutija kad ulazi u sobu mora da preskoci kabal od zvucnika. Opaska uopste nije bila negativne prirode ka 53ch, i nadam se da je on to ispravno razumeo.

Sve ok,kad su zvučnici stigli posudio sam stalke od prijatelja samo za probu,spojio ih na Marantz pm8005,s obzirom na veličinu kutija i njihovu cijenu rade super,osim basa koji je nešto slabiji,oko 50Hz,šta je i razumljivo jer je bas drajver promjera 4,5".

Bilo bi idealno da ih mogu držat na stalcima,a pošto je to u mom slučaju nemoguće ovo na slikama je bilo jedino rješenje 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, uzvarb said:

Takva prica je jer taj koji ga je prvi prozvao za visinu kutija kad ulazi u sobu mora da preskoci kabal od zvucnika. Opaska uopste nije bila negativne prirode ka 53ch, i nadam se da je on to ispravno razumeo.

Pomislio sam da je mogao da ih ukuca na normalnu visini. Onda je uskočio stočni fond.

Idiotski mačak moje žene (ne mačor) isfronclao je vešanje na zvučniku, tako da razumem slučaj. Odlepio sam lepeći.

image.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, TurboMaximus said:

Pomislio sam da je mogao da ih ukuca na normalnu visini. Onda je uskočio stočni fond.

Idiotski mačak moje žene (ne mačor) isfronclao je vešanje na zvučniku, tako da razumem slučaj. Odlepio sam lepeći.

 

Moj više voli derat kauč i tepihe,iako je u par navrata pokušao napast mrežice zvučnika,na sreću boji se zvuka defa pa sam ga s time odučio od stvari koje nesmije radit

def-h2ubcob9.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, TurboMaximus said:

Navešću još jedan primer, štrafte u duginim bojama na ekranu monitora.

Ja jako volim životinje, ali ne u svojo kući (da parafraziram).

Obožavam životinje,možda pse malo više od mačaka baš radi tih razloga,psa imam 12 godina i ništa nije uništio,a mačak dosta toga,ali pošto žena već godinama gnjavi udomili smo toj jednog.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, stoN_Cold said:

Ко ти је крив што ниси на време реаговао. Код мене Софија или гледа ТВ или чува кабл.  :wub:

 

Nije mi ni malo žao šta smo ga udomili,pristup kablovima sam mu onemogućio, jedino tepihe i kauč dere ali na to sam već navikao,kupio sam mu i grebalicu za nokte ali ne zanima ga.

IMAG1114-1200x2141.jpg

IMAG1116_1-1200x1573.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...