Jump to content


Pomoc oko pojacala


mprotic

Recommended Posts

On 26/03/2016 at 18:54, mprotic said:

Ladno su stavili obične polarne elektrolite direktno na put signala.

Ako ima prostora zameni sve elektrolite na putu signala sa MKP blok kondenzatorima i rešio si zauvek pitanje starenja i sušenja kondova.

Link to comment
Share on other sites

Da, čak mislim da mi stoji nekoliko visatona u špajzu, sa nekog starog projekta za skretnicu.

Čekaj, šta se desi ako na taj polarni elektrolit nekim slučajem stvarno dođe neki naopačke dc napon sa ulaza ? Vatromet ?

(npr. tda1543 ako se ne stave izlazni blokovi izbacuje 2,5 V dc)

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, mprotic said:

Čekaj, šta se desi ako na taj polarni elektrolit nekim slučajem stvarno dođe neki naopačke dc napon sa ulaza ?

А зашто би дошао?

 

4 sati ranije, mprotic said:

(npr. tda1543 ako se ne stave izlazni blokovi izbacuje 2,5 V dc)

За то и служе.

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, mprotic said:

Pa čemu služe ovi na pojačalu - da degradiraju signal, a uz to i ne rade, da su ih pošteno odradili mogao sam da ih izbacim na dacu :)

Боље поставити питање када је време заменити их?

Link to comment
Share on other sites

Pa služe da blokiraju jednosmerni napon.

Ma rade ono za šta su projektovani, a to je da blokiraju mali dc offset, čak i naopačke dc od nekoliko stotina milivolti neće da pravi problem, ima o tome na netu, malo sam pogledao, ali baš da im pustim 2.5 V, to neće da može (što bi moglo da su stavili mkp ili nešto tako).

Tako da ništa od moje genijalne ideje (koja je još gluplja s obzirom da su na pojačalu elektroliti, a ja se razmišljam o skidanju mkp sa dac-a : )))

Da li se isplati uopšte menjati te elektrolite, ovo nije neko preterano vredno pojačalo, naročito oni veliki kondovi na napajanju od 15000u, samo oni su 20-ak evra par ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...