Jump to content


Marantz,KEF,Dali,JBL,B&W,Denon,PS3,HP - moj sistem


53ch

Recommended Posts

Auh koji studio, cestitam! :)

 

Da ja imam toliko opreme, bogme bi bilo experimentisanja; najvise bih se igrao rasporedom u prostoriji.

 

Pozz ;)

Hvala ☺

Vjerujte mi da sam izgubio dosta vremena na to,ova sadaÅ¡nja kombinacija nekako najbolje radi,iako kad ozbiljnije sluÅ¡am odvojim malo zvuÄnike od zida,razlog Å¡ta su inaÄe bliže zidu je taj da imamo maÄka koji ponekad ima namjeru skakat po zvuÄnicima pa ih primaknem zidu da mu to onemoguÄim,iz istog razloga je i mramor ispod zvuÄnika i drvo ispod drugih(nadam se da ce drugi mjesec i ispod drugih doć mramor) da ne kopa ispod izuÄnika kad se igra neÄim...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

JoÅ¡ dio opreme,reklo bi se B sistem iz radne sobe,tj. sobe gdje borave pas i maÄak i gdje ja držim i servisiram svoje bicikle,ostatak iz mlaÄ‘ih dana,Technics,s obzirom na godiÅ¡te proizvodnje joÅ¡ uvijek sve radi bez greÅ¡ke osim ovog srednjeg cd playera na kojemu je potrebno zamijeniti laser,to mi je u biti i prvi cd player kojega sam kupio,ne znam ni sam koliko je taj cd-a izvrtio,uglavnom radio je cijelodnevno, Äak je laser i previÅ¡e izdržao,spojeno na Magnatove zvuÄnike koji nisu baÅ¡ neÅ¡to ali služe svrsi...

post-16677-0-20819700-1440674427_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Uz A i B tu je i mini C sistem ili sistem iz spavaće sobe,radi se o LG mini liniji,vjerovatno će neki reći da ovo ne spada u hi fi,u jednu ruku se slažem,ali ima jedna zanimljivost,u seriji lg-evih ureÄ‘aja tv-a,kućnih kina i mini linija,direktor lg-a htio je u svoje proizvode ubaciti najbolji moguÄi zvuk i tu je doÅ¡lo do suradnje sa Mark Levinsonom koji je i radio prezentacije tih ureÄ‘aja,linija radi super preko 10 godina,jednom prilikom dok smo farbali stan spakirao sam sve ureÄ‘aje i par dana sluÅ¡ao nju spojenu na Dali concept 2 zvuÄnike i mogu reÄ da je super obavljala posao,i isto tako sam jednom iz dosade probao spojit njene zvuÄnike na Marantz sr4002 i bio sam ugodno iznenaÄ‘en zvukom...

post-16677-0-09910100-1440679074_thumb.j

post-16677-0-64523900-1440679082_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Kad sam se veÄ danas raspisao pa da napiÅ¡em joÅ¡ ovo,obiÄno mi ljudi postave pitanje zaÅ¡to sve ovo ? Odgovor je jednostavan iz ljubavi prema muzici kao i veÄina nas ovdje na forumu,ima prijatelja i poznanika Äiji su utisci podjeljeni,oni koji vole dobru muziku su oduÅ¡evljeni vole navratit uživat u muzici popit kakvu cugu i ugodno se družit,drugi komentiraju zaÅ¡to troÅ¡it toliko love na takve stvari,jednom od njih sam odgovorio " zaÅ¡to ti nakon posla odeÅ¡ ispred duÄana i popijeÅ¡ baksu pive ",nakon toga nije postavljao nikakva pitanja...

Muzika me prati cijeli život,mogu kazat da mi je puno puta pomogla,Äak bi i rekao da mi je i spasila život kada je bilo najteže,u najtežim trenucima mog života kada je bilo i biti ili ne biti,nakon jedne teÅ¡ke operacije koju sam imao i kad baÅ¡ stvari nisu iÅ¡le kako treba sluÅ¡alice u uÅ¡ima su pomogle da prebrodim sve i razmiÅ¡ljam pozitivno,na sreÄu sve je ispalo super bez ikakvih posljedica na zdravlje i nastavak života...

Na kraju joÅ¡ da kažem da je forum super,ljudi sa mnogo iskustva,informacija,spremni pomoÄ sa savjetima,ljudi zaljubljeni u glazbu i sve oko nje,svaka Äast i ugodno sluÅ¡anje !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Danas sam maknuo mramore i drva koja sam imao ispod zvuÄnika,zvuk je osjetno bolji,detaljniji,bass je puniji i ÄvrÅ¡Äi na oba para zvuÄnika,vizualno je ljepÅ¡e sa mramorima,ali doslovno ubija zvuk,Äitao sam rasprave o tome ipak su bili u pravu oni koji su tvrdili da je najbolje direktno na Å¡iljcima...neki put je najbolje uvijeriti se sam,na greÅ¡kama se uÄi...

post-16677-0-47174700-1442068923_thumb.j

post-16677-0-27770000-1442068933_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ dio opreme,reklo bi se B sistem iz radne sobe,tj. sobe gdje borave pas i maÄak i gdje ja držim i servisiram svoje bicikle,ostatak iz mlaÄ‘ih dana,Technics,s obzirom na godiÅ¡te proizvodnje joÅ¡ uvijek sve radi bez greÅ¡ke osim ovog srednjeg cd playera na kojemu je potrebno zamijeniti laser,to mi je u biti i prvi cd player kojega sam kupio,ne znam ni sam koliko je taj cd-a izvrtio,uglavnom radio je cijelodnevno, Äak je laser i previÅ¡e izdržao,spojeno na Magnatove zvuÄnike koji nisu baÅ¡ neÅ¡to ali služe svrsi...

Ovo na vrhu mi izgleda kao Technics risiver SA-GX 180,( koji model  sam nekad davno imao)?

Link to comment
Share on other sites

Je,to je taj model,još uvijek sve radi,zamijenjen je samo ventilator pred par godina...

Kod mene je vrisnuo tuner,dok je dio pojaÄala radio normalno-nisam se htio bakćati s tim,pa sam ga dao u zamjenu.To je bilo davno,sada u glavnom  sistemu(uz ostalo) imam odvojene Technics  komponente-ST-8077K tuner i pojaÄalo SU-V9,sve radi savrÅ¡eno  :banana

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je vrisnuo tuner,dok je dio pojaÄala radio normalno-nisam se htio bakćati s tim,pa sam ga dao u zamjenu.To je bilo davno,sada u glavnom  sistemu(uz ostalo) imam odvojene Technics  komponente-ST-8077K tuner i pojaÄalo SU-V9,sve radi savrÅ¡eno  :banana

Ja ga nisam ni stavljao na oglas,promijenio sam brdo komponenta,ali on mi je ostao ne znam ni sam iz kog razloga,sve je funkcionalno i kad ga se malo oglanca ne bi se ni reklo koliko je star...

Link to comment
Share on other sites

Danas sam maknuo mramore i drva koja sam imao ispod zvuÄnika,zvuk je osjetno bolji,detaljniji,bass je puniji i ÄvrÅ¡Äi na oba para zvuÄnika,vizualno je ljepÅ¡e sa mramorima,ali doslovno ubija zvuk,Äitao sam rasprave o tome ipak su bili u pravu oni koji su tvrdili da je najbolje direktno na Å¡iljcima...neki put je najbolje uvijeriti se sam,na greÅ¡kama se uÄi...

E nek neko i opravda ove moje rupe u parketu.Najbolje mi sto se citave "nauÄne rasprave" vode na temu sta je bolje turiti ispod zvucnika kao apgrejd.ÄŒudo božje kako takva sitnica može da pokvari zvuk.ja sam probao jednom prilikom staviti neki medijapan- kaNtastrofa.Probao sam par puta propagirati unistavanje parketa, al dzaba...jos da mi neÄja zena pljune u kafu :-)

Link to comment
Share on other sites

E nek neko i opravda ove moje rupe u parketu.Najbolje mi sto se citave "nauÄne rasprave" vode na temu sta je bolje turiti ispod zvucnika kao apgrejd.ÄŒudo božje kako takva sitnica može da pokvari zvuk.ja sam probao jednom prilikom staviti neki medijapan- kaNtastrofa.Probao sam par puta propagirati unistavanje parketa, al dzaba...jos da mi neÄja zena pljune u kafu :-)

Na rupe sam već navikao jer su tu i ranije bili samostojeći zvuÄnici,iskreno vide se ali ako gledaÅ¡ parket sa udaljenosti od 10cm,jedini razlog stavljanja mramora je taj da imamo maÄka koji baca stvari ispod zvuÄnika pa ÄaÄka ispod njih,a s time sam mu to onemoguÄio,Äak i vizualno je izgledalo bolje sa mramorom,ali koliko to može zaguÅ¡it i zamutit zvuk nisam vjerovao dok se sam nisam uvijerio,uglavnom bolje da maÄak i dalje radi gluposti nego da mramor kvari zvuk...

Link to comment
Share on other sites

Zaobljeni "šiljci" u parket, oštri u proverene podloške.

Jel imas neke na probu.Video sam neke kod naseg sugraÄ‘ana firme kemp i misio da uzmem al nisu bas jeftine,mada ako rade posao to onda nisu strasne pare.Ima logike i to sto predlazes,verujem da nije napamet receno.Siljci su superostri i zabiju se u parket pa nije bas kontakt u taÄci kao sto je slucaj izmedju siljaka i lima koji je firma predvidela ispod bass kutije kod mene.Kad sam video te podloske na sajtu Kempa pomislio sa na taj dodatno smanjen kontakt.Voleo bi da probam efekat,dosta se kod zvuÄnika menja zvuk kod takvih promena.U njih veruje covek samo kad proba.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...