Jump to content


Mission M53


Djole & Petar

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da se malo vratimo na temu i moje pitanje vezano za skretnicu, na koje nisam dobio odgovor.

 

Aka na visokotonskoj skretnici zamenim onaj elektrolit od 32 mikroF sa polipropilencem od 30mikroF, da li mnogo odstupam od originalnog stanja? Ako ne greÅ¡im, koliko se secam frekvenca je obrnuto srazmerna korenu kapacitivnosti i induktivnosti, znaÄi da bi smanjenjem kapacitivnosti od 6% povecao reznu frekvencu za nekih 2-3%, Å¡to mi se Äini da nije mnogo pogotovo kad se uzme u obzir tolerancija elektrolita i efekat suÅ¡enja.

I drugo da li neko ima iskustva sa Bennic polipropilencima u Kanibalu, poÅ¡to mi odgovara kupovina preko raÄina, a Wima MKP 10 kondenzatore ne mogu da naÄ‘em sem manjih vrednosti (njih ću da koristim za bypass) kod ostalih oficijalnih prodavaca elektronskih komponenti. Negde sam proÄitao da se ugraÄ‘uju u B&W seriju 8, a i liÄe na ove postojeće bez oznake.

 

Unapred hvala na konkretnom odgovoru.

da ne bude zbrke i razocarenja, ja sam ti predlozio stiroflex ili Vishay mkp 1837 kao bypass, na osnovu sopstvenog i iskustva mnogih korisnika od preko, ti hoces Wimu kao bypass, nema problema, samo ja nemam pojma kako ce to funkcionisati...mozda dobro, mozda ne, pa da se ne razocaras. Mislim da je bolje drzati se proverenog recepta jer su lako nabavljivi oba.

Link to comment
Share on other sites

da ne bude zbrke i razocarenja, ja sam ti predlozio stiroflex ili Vishay mkp 1837 kao bypass, na osnovu sopstvenog i iskustva mnogih korisnika od preko, ti hoces Wimu kao bypass, nema problema, samo ja nemam pojma kako ce to funkcionisati...mozda dobro, mozda ne, pa da se ne razocaras. Mislim da je bolje drzati se proverenog recepta jer su lako nabavljivi oba.

Ok, prihvatam sugestiju zamenicu sa Bennic-om sve vece elektrolite a onaj od 1mikroF sa WIMA MKP10 u prvoj fazi, a nakon slusanja od par dana ulazim u nabavku kondica za bypass u skladu sa preporukom. Nisam primetio da styroflex-a ima u Kelcu ili MikroPrincu, postoji li neka lokacija u Beogradu gde mogu da se nabave?

 

Inace, da malo stanem na stranu zagovornika visokokvalitetnih kablova, ima primetnog pomaka na osnovu zamene kabla, priroda zvuka iz zvucnika je ostala ista, ali je primetno cistijii visi i gornji srednji opseg, vokali prirodniji i bas utegnut. Nije mi zao investicije, jer kablovi u originalnom zvucniku su verovatno bili dno.

Link to comment
Share on other sites

Kolega koliko sam primetio kad sam bio kod vas vi koristite Nauk zvucnicke kablove od pojacala do Missiona, mozda tu lezi problem? Mislim pitam samo? A rekoste mi i da vam je interkonekt isto neki low budget, mozda da se poigrate sa nekim ozbiljnijim kablovima, verujem da bi se cuo pomak itekako.

Link to comment
Share on other sites

Kolega koliko sam primetio kad sam bio kod vas vi koristite Nauk zvucnicke kablove od pojacala do Missiona, mozda tu lezi problem? Mislim pitam samo? A rekoste mi i da vam je interkonekt isto neki low budget, mozda da se poigrate sa nekim ozbiljnijim kablovima, verujem da bi se cuo pomak itekako.

Nauk nije toliko los koliko ga svi ocrniÅ¡e, ipak je u pitanju priliÄno Äist bakar od 6mm2 sa priliÄnim brojem licni. Interkonekti su delom Mogami (doduÅ¡e u kuÄnoj radinosti) ili Bandridge ProfiGold. Nisu kablovi neka klasa, ali ne toliko loÅ¡i. Neki pomak sa kvalitetnijim kablovima sigurno može da postoji samo je pitanje koji i za koliko para.

 

Prilog tome mi govori i sikustvo nakon prepravke skretnice sa polipropilencima - za sada bez bypass-a (odloženo za sledeći korak). E tu je već usledila osetna razlika pogotovo u onom delu zvuÄnog spektra koji mi je najviÅ¡e smetao. Na visokotoncima sam sve elektrolite zamenio sa Bennic polipropilencima, a na basu sam koristio takoÄ‘e Bennic i umesto starogog polipropilenca od 1mikroF, stavio sam WIMA MKP10.

 

Zvuk je u odnosu na pre izrazito bolji pogotovo u gornjem delu spektra. Gitara zvuÄi fenomenalno, tonovi žiÄanih instrumenata jasni, prosto lebde u prostoru, glas je upravo onakav kakav treba da bude, kao da je tu negde kraj vas, bez suviÅ¡nih primesa i izobliÄenja. Å to duže sluÅ¡am omiljene sadržaje, sve je bolje. Bas je utegnut, ne ide baÅ¡ duboko i meko(ipak su u pitanju zvuÄnici od 6 inÄa),  ali nema mumlanja kao pre.

 

Sve u svemu ja sam prezadovoljan postignutim efektom i dobio sam upravo ono Å¡to sam želeo. Cela investicija je bila reda veliÄine 90EUR uz moj rad. InaÄe napatio sam se sa Å¡tampom na skretnici koja je dno dna, malo duže se zadrži lemilica, otpada Å¡tampa ko od Å¡ale (toliko o kvalitetu zvuÄnika od 650 EUR).

 

Sve posle ovog mislim da je kozmetika, najznaÄajniji korak biće izbor pojaÄala. sad mi je donekle krivo Å¡to sam udomio Marantza, ali kad se skupe parice, mislim da zvuÄnici u ovom stanju zavreÄ‘uju joÅ¡ kvalitetniji izbor.

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu ja sam prezadovoljan postignutim efektom i dobio sam upravo ono što sam želeo.

 

Да ниÑи толико мудровао и пиÑао то Ñи могао и поÑле пар поÑтова Ñа прве Ñтране. Иначе драго ми је да је Ñве ОК.

Link to comment
Share on other sites

InaÄe danas sam otvorio i drugi par zvuÄnika zbog kojih sam sve ovo zapoÄeo i koji imaju Audax drajvere - domaće kutije B&M AP17 sa kojima sam prezadovoljan uzimajući u obzir investiciju.

Na brzaka sam snimlo skretnicu i u pitanju su 12db skretnice. Na visokim je polipropilenski kondenzator, a na basu elektrolit. To mi govori da je uticaj kondenzatora oÄito važniji u gornjem delu spektra i da je tu upravo bila osnovna slabost mojih Mission zvuÄnika. Audax visokotonac je prosto propevao nakon zamene elktrolita. Svakako ću malo proÄaÄkati i skretnicu na AP17 kada budem imao vremena...

Link to comment
Share on other sites

Да ниÑи толико мудровао и пиÑао то Ñи могао и поÑле пар поÑтова Ñа прве Ñтране. Иначе драго ми је да је Ñве ОК.

Slažem se ali sam na taj naÄin i neÅ¡to nauÄio....

Link to comment
Share on other sites

Slažem se ali sam na taj naÄin i neÅ¡to nauÄio....

 

Ðаравно ал' то школовање може и краће да траје и то по Болоњи.

Link to comment
Share on other sites

... Interkonekti su delom Mogami (doduÅ¡e u kuÄnoj radinosti) ili Bandridge ProfiGold. Nisu kablovi neka klasa, ali ne toliko loÅ¡i. Neki pomak sa kvalitetnijim kablovima sigurno može da postoji samo je pitanje koji i za koliko para.

 

Uh, imam taj Bandridge ProfiGold (dve crne, debele zile sa naoko lepim konektorima) - ostavi to za neki C sistem. Svira zatvoreno, zamucuje bass, suzava stereo sliku, treba li jos da napisem?

Tek te cekaju promene u zvuku, potrazi krsten interkonekt od 15-20 evra.

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...