Jump to content


Vaša iskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme


Sir_John

Recommended Posts

Ne moras da budes Zoro! Za pocetak bice dovoljna serpa i pistaljka! A kasnije... zavisi kako se bude situacija razvijala! :bacanje

Šerpu i pištaljku smo već probali. Situacija se razvijala... ih, itekako... Preostalo nam je ono što smo trebali odmah da preduzmeno - motka!

U kontekstu korupcije, monopolizma i bezakonja koje vlada u zemlji, površno je i besmisleno palamuditi oko PDV-a na prodaju polovne audio tehnike.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒitajući ovo osećam se tužno. Nikad nisam kupio niÅ¡ta od "IstoÄnosrpskih" trgovaca, ali me raduje da su oni tu. ZaÅ¡to ? Pa, pogledajmo cene novih hi-fi ureÄ‘aja, trend užasnog rasta cena u ovoj grani - kako god to nazvali - elktronske robe . Mi, ovde , u Srbiji, baÅ¡ i nismo u stanju da sve to propratimo. Zato su i neke cene kod domaćih prodavaca apsolutno "nadrndane" do besvesti. Opet, imamo neke ispod cena u Evropi. ZaÅ¡to je to tako? Pa, zato Å¡to liÄno verujem da je baviti se hifom u Srbiji skup i riskantan sport. Zato mi se ovi "IstoÄnosrpski " i ne Äine kao loÅ¡a pojava na tržiÅ¡tu, jer njihova ponuda dozvoljava i obiÄnom Äoveku sa srpskim primanjima da doÄ‘e do neke opreme. Kakve - o tome je moguće diskutovati na Å¡iroko, ali to ovde ne bi trebalo da bude tema. Po onome Å¡to se vrti po oglasima, vidi se da je obrt te robe priliÄno brz, a svakako i dostupan srpskom džepu. Da li treba da se ubeÄ‘ujemo da su pravi izbor za graÄ‘ane siromaÅ¡ne Srbije Tehno-ovaj ili Tehno-onaj prodavnice gde im se prodaju ureÄ‘aji brendova za koje prvi put Äuju? Pa,možda. Dosta toga se tamo i kupi. I, koliko to radi ? Dosta toga umre pre isteka garantnog roka.

Opet, kupovina u nekim drugim, "ozbiljnim" radnjama koÅ¡ta. Nova roba je skupa. Pri tome - nije baÅ¡ uvek ni reÅ¡enje na duge staze. Verovatno se zbog toga ljudi Äesto i odluÄuju na kupovinu vintage robe, jer, ako se tu prevare, promaÅ¡ili su samo deo sume koju bi dali za nov ureÄ‘aj, Äesto PRC porekla, Å¡to u hifi baÅ¡ i ne izaziva osećaj ispunjenosti. KoÅ¡ta - ali, nije baÅ¡ to.

Pri tome, verujem da svi ljudi nisu mućkovi i da meÄ‘u tim ljudima koji prodaju polovnu robu za" relativno" pristupaÄne sume novca ima i poÅ¡tenih. Porez ? Pa to nije briga ni moja ni bilo koga ovde. Zna se Äija je to briga i zaÅ¡to ulaziti u to.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam jednom i nikad viÅ¡e. Zovem prodavca za HK pojaÄalo i naÄelno se dogovorimo. Na kraju pitam mogu li samo da otvorim paket

pre plaćanja, radi vizuelne provere oÄuvanosti i dobijem odgovor - NE.

ZnaÄi prvo da platim, pa posle da gledam da li je u paketu Harman ili 15 kila eksera.

Link to comment
Share on other sites

Znam ja to, nego ne vidim potrebu da se to sad hvali i da se sverceri glorifikuju kao dobrocinitelji. Ko hoce, neka kupuje, ali ne mora sad i medalja da se da.

Interesantno je da je, recimo, svojevremeno i Al Kapone sebe predstavljao kao dobrocinitelja u stilu: "Vremena su teska, tesko se zivi. Tesko ziv covek moze sve to da prezivi bez alkohola. A vlada ne prepoznaje potrebe naroda i uvodi prohibiciju. Na srecu, tu smo mi da pomognemo."

Procitajte par postova unatrag, pa ako Vam zazvuci poznato, a Vi :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

I dalje se vodi (uglavnom) ista rasprava, kao da je preveliki napor da se sva roba koja je zanimljiva potencijalnom kupcu lichno pogleda i pregleda.Zaista ne mogu da shvatim da je neko spreman da plati stotinu,ili nekoliko stotina evra za robu koja je blago recheno neispitana.Ponovicu ono shto sam napisao pre nekoliko meseci, ali ochigledno da nashi ljudi vole da budu muchenici i prevareni.Nasha zemlja je (nazalost) mala, i do svake destinacije u njoj iz bilo kog grada cena prevoza do lokacije prodavca ne iznosi vishe od 1000.din.Stvarno ne vidim opravdani razlog da kupac nece da se lichno uveri u stanje robe koju kupuje.Lichno sam ove godine prodavao svoja dva para zvuchnika (s namerom da samo jedan par prodam),po vishe nego prihvatljivoj ceni za klasu uredjaja kojoj pripadaju.Zivim u centru Beograda,na lokaciji kojoj je moguce prici iz svih mogucih pravaca,i sa svim poznatim prevoznim sredstvima (sem avionom),kao i peshice.Zvalo me je barem petnaestak ljudi iz Beograda koji su bili vishe nego zainteresovani ,ali im je ochigledno bilo teshko da se proshetaju i chuju pomenutu robu.Da ne spominjem razloge tipa:"Joj, pa gde cu da parkiram,nigde nema mesta".

Chudan smo narod! (u svakom pogledu) th_electricf.gif?t=1284536083

Link to comment
Share on other sites

Znam ja to, nego ne vidim potrebu da se to sad hvali i da se sverceri glorifikuju kao dobrocinitelji. Ko hoce, neka kupuje, ali ne mora sad i medalja da se da.

Ne branim švercere, u stvari - napadam državu što nije donela propise po kojima bi se isplatilo otvoriti prodavnicu polovnih komponenata. Po sadašnjim propisima može se otvoriti komision, gde svaki uređaj mora imati carinsku deklaraciju (bez obzira koliko je star), naravno - primenjuje se veća stopa PDV-a itd.

Kada bi se ti propisi prilagodili zdravoj pameti - država bi imala šansu da nešto PDV-a naplati, kupci bi bili zaštićeni, a prodavci (naravno ne svi) bi ušli u legalne tokove.

Link to comment
Share on other sites

Zvalo me je barem petnaestak ljudi iz Beograda koji su bili vishe nego zainteresovani ,ali im je ochigledno bilo teshko da se proshetaju i chuju pomenutu robu

Mislim da ti potencijalni, zainteresovani ili vec kako i nisu kupci. Ja sam u zadnje 2 godine stavio na "K.P" 2 uredjaja (mini disc i tv). Prvo telefonsko pitanje je bilo da li moze manje bez i da je pogledan uredjaj. Mije postavljene cene iz tog razloga su bile 55 i 45 eura. Takodje sam u centru Beograda pa je narodu tesko da dodje da vidi uredjaje.

Link to comment
Share on other sites

Kada bi se ti propisi prilagodili zdravoj pameti - država bi imala šansu da nešto PDV-a naplati, kupci bi bili zaštićeni, a prodavci (naravno ne svi) bi ušli u legalne tokove.

Sve je to lepo , ali ...

Ima nas na forumu ili nas je bilo koji su pravili pojacala , pa zvucne kutije , pa se o tome u stotinu postova raspravljalo . pa se napadao Sonic zato sto je prozvao Savu ( gospodin sto pravi zvucne kutije ) zbog iste stvari ali ste tada svi Sonica napali zato sto mora da ima nesto vece cene ( pdv,placanje lokala i sce sto vec ide uz to ) .Tada ste mu rekli koga interesuje sve to hocete po manjoj ceni . Ovde ocigledno ima onih koga je Fidelity nadmasio u poslu i to je problem . Pa ko je od nas kada je nesto i prodao dao drzavi svoje ...samo onaj ko mora !!! Drugo su PREVARANTI . O njma pricajte !!!

Link to comment
Share on other sites

@Bec,

ne znam da li si mene namerno citirao, ili sam citiran kao deo tudjeg posta, ali ne osecam da pripadam nijednoj od kategorija o kojima govoris.

Sonic-a sam, kao i ostale distrubutere, do sada na forumu uvek podrzavao, dovoljno se setiti drvlja i kamenja bacenog na mene u temi o CA DM-u gde sam branio Radix Audio (zakljucana, hvala Bogu).

Sto se domacih proizvodjaca tice, vlasnik sam 2 para kutija domaceg proizvodjaca B & M Acoustics i uvek podrzavam domace proizvodjace, tako da i g. Savi zelim sve najbolje u njegovom radu.

S druge strane, ne podrzavam rad nepostojecih firmi, kao sto je ona o kojoj je bilo reci na DIY forumu...

@Sule,

sto se placanja poreza tice, ni ja ga ne placam sa uzivanjem.

Medjutim, ono sto me najvise nervira to je licemerje onih koji porez ne placaju. Ti su obicno najglasniji u kritici losih lekarskih usluga, losih profesora, lose policije i svega onoga sto se isplacuje bas od poreza. Bilo bi postenije, kad vec na placaju, da se onda lepo lece kod privatnih lekara, decu skoluju u privatnim skolama, a za bezbednost su se uglavnom vec snasli.

Postenije je - po principu nista nizasta. Mada oni vise vole princip "nesto nizasta", pa APP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...