Jump to content


Zeka71 sistem


RadeZeka

Recommended Posts

Sistem se vec duze od godinu dana zadrzao netaknut i kako stoje stvari nece biti menjan sigurno jos vremena. Posle raznih promena skoro svih kompomentni sistema, zastao sam na ovom, jer mi prosto pruza najkvaliteniji zvuk u odnosu na sve ostale koje sam imao kod sebe. Svaki korak dalje je, cini mi se, veliki korak u moj dzep...na sta nisam ni voljan ni spreman 

 

Dakle...

 

Pojacalo - Cyrus 7 sa PSX-r strujnim napajanjem (znacajan korak napred od kada sam ga dodao)

CD pleyer - Classe cdp.5 (odlicna kupovina i mozda najaca karika u sistemu, ali opet cesto inferioran zvuk ili bar bez one magije koju daje zvuk gramofona)

Zvucnici - Vienna Acoustics Mozart Signature (sa njima sam definitivno stao u daljoj potraznji za zvucnicima. Imam utisak da zvucnici koji bi trebalo da budu znacajno bolji od njih ne samo sto mnogo vise kostaju, vec bi to verovatno znacilo i promenu ostatka sistema, sto ja apsolutno avantura u koju ne zelim sada da ulazim)

Gramofon - Thorens td 150mk2, Helius Scorpio 3 rucka sa Ortofon MC 20 super (Thorens je doziveo znacajne promene i estetski i zvucno. Ovo prvo promenom plinta na koji sam bas ponosan :), ovo drugo promenom rucke koja je od thorensa ucinila zaista odlicnim izvorom..bar za moje usi ). Amplifikacija grama je sa DIY mc preampom (pojacivacem) koji jednostavno radi odlicno (imam ih cak dva :)) i Rega phono mini kao mm RIAA. 

 

U ostatku sistema, je i Cambridge Audio DAC Magic - i vise nego korisna spravica. Sto se kablova tice, Kimber Timbre su veza cd pojacalo, zvucnicki su Signal Ultra (USA), sa fabrickom terminacijom bananicama. Ostali su audioquest kablovi (DAC pojacalo, gram itd)

To bi otprilike bilo to...slede i slike.

Pozdrav svima i uzivajte u svom hobiju. 

:wave2

post-29181-0-86629600-1408899715_thumb.j

post-29181-0-97946200-1408899717_thumb.j

post-29181-0-61530800-1408899719_thumb.j

post-29181-0-10997800-1408899721_thumb.j

post-29181-0-93116500-1408899754_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ubavo, ubavo! Odlican sistem!  :facehearts

 

Dobro je da se neko zadrzi na istim komponentama duze vreme i pritom zaista slusa muziku.  :thumbsup2

 

Za sada su komentari super pozitivni, kao sto sistem i zasluzuje, samo pazi nemoj da te slude ljudi eventualnim predlozima i zamerkama.

Ja ti iskreno zelim da ostanes na istom sistemu, ako si vec zadovoljan, jos makar koliko do sada, ako ne i duze. :)

 

Sto bi' rek'o jedan nas povratnik ovde, veselo ti bilo!  :cheers

 

P.S. +1 za slike!  :order  

Link to comment
Share on other sites

Hvala jos jednom. Sto se slika tice, mogu naravno vece da postavim, ali imamo ogranicenje na 512kb po poruci. U prvoj varijanti jedva da sam dve uspeo da postavim, pa je onda usledilo resize da bi sve stale. Ali nije problem naravno...stize gram u malo vecem formatu posto vam se on najvise svideo:)

post-29181-0-68665200-1408912930_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

U pivu uz muziku nas nista nece spreciti :)

 

То Зеко, мој Ñи човек а и неколицини других Ñа форума. Препознеће Ñе.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

 

Uvek su mi ti Englezi bili slatki  sa tim forama oko uzimanja love sa tim odvojenim napajanjima

Da, bilo je price o tome i ovde na forumima. Iskren da budem, jedino prvo sto bih mozda u buducnosti promenio je upravo Cyrus...on naravno nije uzet slucajno, nego upravo zbog toga sto se dobro uklapa sa Vienama, ali njima bi itekako prijalo nesto jos bolje od amplifikacije. Ali otom potom. 

Link to comment
Share on other sites

Ali otom potom. 

 

Добро Ñмишљена полица Ñа уређајима, Ñама поÑтавка а и боја.

 

Ðемој никада да да за те уређаје купујеш металну па још и     :ruganje Ñ…ромирану.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

PRINOVA U SISTEMU  :listen

 

Trakas - Akai gx630d. Nije bio planiran inace, ali mu je izgleda bilo sudjeno da zavrsi kod mene. Sledi servisiranje i sredjivanje, pa i utisci o tome kako zvuci. Ako ih neko vec ima, bio bih zahvalan da ih podeli sa mnom/nama. Put od analognog ka digitalnom i nazad se izgleda privodi kraju :wave2

 

post-29181-0-49554500-1409585366_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...