Jump to content


Test kaseta za dek (za brzinu)


Pharaon

Recommended Posts

Pozdrav svim DECK fanovima!

Da pređem odmah na stvar, potrebna mi je test kaseta za podešavanja brzine motora na deku.

U stvari, potrebna mi je usluga snimanja odreÄ‘enog tona na nekom merodavnom deku, koji je sjajno oÄuvan, koji nije ÄaÄkan, tj. koji reprodukuje po fabriÄkim standardima. Potrebno je nasnimiti na chrom  traku ton sa raÄunara od 1KHz, jaÄine 0 db. Onda bih ja tu traku pustio na mom deku, koji bi bio prikaÄen na osciloskop, i podesio izlazni signal na 1KHz. Poslao bih traku i Äastio bih (platio) koliko treba za uslugu.

Nadam se da će biti dobrih "kolega" koji će (mi) izaći u susret!

:cheers:wave2

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da će biti dobrih "kolega" koji će (mi) izaći u susret!

 

Радо ћу изаћи у ÑуÑрет Ñамо што Ñе брзина подешава Ñа већом фреквенцијом а 0 дб ништа не значи.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Video sam da neki koriste frekvenciju od 1 KHz, a drugi od 3KHz, nije problem da se na kaseti snime oba tona...prvvo onaj od 1 KHz, a zatim od 3 KHz, i jedan i drugi u trajanju od par minuta koliko je dovoljno da se brzina fino podesi. JaÄinu od 0 db sam tražio kako bih mogao da se uverim i u taÄnost signala na peak metrima...zato sam naveo da je poželjno da dek bude merodavan. :wave2

Link to comment
Share on other sites

0 дб или 0,775Ð’ је меродавно Ñамо на каÑет дековима који Ñу предвиђени за рад у Ñтудију и имају баланÑиране улазе и излазе а да при том напону инÑтрументи показују 0дб.

 

Код кућних је то мало друкачије.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

PodeÅ¡avanje VU metara nije isto Å¡to i podeÅ¡avanje brzine,to su dva razliÄita podeÅ¡avanja.Za PRAVILNO podesiti VU metre treba imati servisno uputstvo baÅ¡ tog  dotiÄnog deka (Å¡to se obiÄno  lako  može nabaviti preko interneta),neÅ¡to mjerne opreme i tvorniÄka test kazeta sa snimljenim test signalom-koju viÅ¡e u pravilu  nemožeÅ¡ nabaviti...pa se ljudi snalaze.U principu je najbolje ne razvrtati potenciometre za podeÅ¡avanje u deku,jer se ne mogu raÅ¡telovati sami od sebe...

Link to comment
Share on other sites

PodeÅ¡avanje VU metara nije isto Å¡to i podeÅ¡avanje brzine,to su dva razliÄita podeÅ¡avanja.Za PRAVILNO podesiti VU metre treba imati servisno uputstvo baÅ¡ tog  dotiÄnog deka (Å¡to se obiÄno  lako  može nabaviti preko interneta),neÅ¡to mjerne opreme i tvorniÄka test kazeta sa snimljenim test signalom-koju viÅ¡e u pravilu  nemožeÅ¡ nabaviti...pa se ljudi snalaze.U principu je najbolje ne razvrtati potenciometre za podeÅ¡avanje u deku,jer se ne mogu raÅ¡telovati sami od sebe...

Slažem se u potpunosti, problem je samo što dosta nas nije prvi vlasnik uređaja, pa nikad ne znamo je l' se neko ranije "igrao" sa dekom. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðаравно а тако је и формули 1  :rolleyes:

 

:wave2

Ko o Äemu, baba o uÅ¡tipcima i stoN_Cold o formuli 1 :-D Ne znam za koji tim ti navijaÅ¡, ali meni je posebno drago da se Mercedes vratio na velika vrata u život. Jbg, ujak me "zatrovao Mercedesom od malih nogu, Äovek radi u Mercedesu, pa nikad nije doÅ¡ao sa istim modelom  dva puta u Srbiju, svaÅ¡ta sam viÄ‘ao od malih nogu, kasnije, kad sam postao vozaÄ, bogami i probao...i tako se ja navukoh na MeÄkice :-D Nego, kako doÄ‘osmo do formule 1 i Mercedesa, a? :-D

Link to comment
Share on other sites

Ko o Äemu, baba o uÅ¡tipcima i stoN_Cold o formuli 1 :grin: Ne znam za koji tim ti navijaÅ¡, ali meni je posebno drago da se Mercedes vratio na velika vrata u život. Jbg, ujak me "zatrovao Mercedesom od malih nogu, Äovek radi u Mercedesu, pa nikad nije doÅ¡ao sa istim modelom  dva puta u Srbiju, svaÅ¡ta sam viÄ‘ao od malih nogu, kasnije, kad sam postao vozaÄ, bogami i probao...i tako se ja navukoh na MeÄkice :grin: Nego, kako doÄ‘osmo do formule 1 i Mercedesa, a? :grin:

 

Ja kad sam spustio dupe u BMW onda sam shvatio Å¡ta je brm, brm... a pre toga sam vozio meÄke 108, 116, 123 dizel i benzinske, 124, 126.... Bavarska Motorna (W)Industrija je Äudo....

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

PodeÅ¡avanje VU metara nije isto Å¡to i podeÅ¡avanje brzine,to su dva razliÄita podeÅ¡avanja.Za PRAVILNO podesiti VU metre treba imati servisno uputstvo baÅ¡ tog  dotiÄnog deka (Å¡to se obiÄno  lako  može nabaviti preko interneta),neÅ¡to mjerne opreme i tvorniÄka test kazeta sa snimljenim test signalom-koju viÅ¡e u pravilu  nemožeÅ¡ nabaviti...pa se ljudi snalaze.U principu je najbolje ne razvrtati potenciometre za podeÅ¡avanje u deku,jer se ne mogu raÅ¡telovati sami od sebe...

 

Judge, ovde mora ispravka. Za pravilno podesavanje VU metara ne treba fabricka test kaseta.

U vezi trimera, iako se zaista ne mogu razdesiti sami od sebe, mogu se razdesiti kola koja kod kojih oni upravo sluze tome da ih prilagode potrebnim vrednostima.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒek, bre zar nije na 3kHz-a....?

 

:wave2

Neki testovi se vrÅ¡e sa tonom od 1KHz, a neki sa tonom od 3KHz, Äak su i tes kasete raÄ‘ene sa oba tona. U svakom sluÄaju, ako se ima Äime proveriti, ton je manje bitan, i 1 KHz i 3KHz će poslužiti, zar ne? :):wave2

Link to comment
Share on other sites

 By the way, moja prva ozbiljnija devojka je volela, a voli joÅ¡ uvek, samo Ferari, ali sa belim presvlakama  :grin:

 

Ðаравно, поздрав девојци. Зна она шта вреди.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...