Jump to content


JBL & harman/kardon


dude

Recommended Posts

Mislim da nema ljubitelja ovog hobija, koji bar jednom u životu nije posedovao jedan ili viÅ¡e uredjaja iz ove grupacije. Toliko toga je reÄeno  o njima, ali mislim da zaslužuju sopstveni Fun Club, gde će svi bivÅ¡i i sadaÅ¡nji imaoci ovih brendova moći da kažu po neÅ¡to o svojim ''mezimcima''.

 

Welcome to the temple of sound ! :rolleyes:

 

 

post-11305-0-99286600-1393936513_thumb.j

post-11305-0-97057700-1393936523_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Uhhh  kao prst i nokat e to je Harman i JBL . Eeeee . . .  koliko  je toga proslo kroz moju kucu. Bozanstveno smo se druzili decenijama. Pozdravljam otvaranje Fan kluba  A  @ Vin diesel  da se odmah upise sa 2 para L - 90 i  mojim bivsim Harmanom HK - 6800  kao i Bookee07 sa parom L - 90    :wave2

Link to comment
Share on other sites

Imao sam svojevremeno Harman/Kardon HK-6950 2x190w na 8 oma na slušanju kod mene.

Kako  to radi,nisam smeo da odvrnem pojaÄalo plaÅ¡eći se za kutije imao sam utisak da bi drajveri 

izleteli iz kabineta i proleteli kroz prozor.JBL ili Infinity su prave kutije za to pojaÄalo.

Srećno sa klubom. :thumbsup2  :cheers  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav do ljubitelje Harman/Kardon-a i JBL-a.

 

Potpuni spisak Harman International imperije:

 

AKG Acoustics - microphone/headphones
Audio Access - A/V controllers
Becker - car infotainment
BSS Audio - signal processing
Crown International - pro amplifiers
dbx Professional Products - signal processors
DigiTech - guitar products
HardWire - guitar pedals
HiQnet - audio digital network, based on Ethernet
harman/kardon - home/car audio
Infinity - home/car speakers
iOnRoad - Personal driving assistance app
JBL - home/car speakers & amplifiers, professional speakers
Lexicon - digital processing
Mark Levinson - home/car audio
Martin Professional - stage and architectural lighting and effects fixtures
Revel - home speakers
Selenium - home, car and professional speakers, amplifiers, sound tables/mixers
Soundcraft - mixing consoles
Studer - mixing consoles
 
:wave2
Link to comment
Share on other sites

Da se upiÅ¡em kao vlasnik H/K pojaÄala, JBL nemam i nikad nisam imao. Priznajem da me kopka da probam, možda nekad, Å¡to da ne.

Imao sam (imam i sad u rezervnom sastavu) HK620, sad koristim HK1400, i baÅ¡ sam zadovoljan, Å¡to me je i navelo da se ovde prijavim jer, inaÄe, ne volim ta klubaÅ¡ka deljenja. Ovo je iz prostog poÅ¡tovanja, uverio sam se da HK u klasi jeftinijih pojaÄala zasluženo važi za dobre.

Ovo koje sad koristim mi je odavno privuklo pažnju i nisam pogreÅ¡io, osećaj me nije varao. Nema puno podataka o ovoj seriji (ima tu i manji HK1200), vidim da ih, Å¡to se kaže, u regionu nema mnogo. Veza sa JBL-om je kod mene, naizgled nejasno, ipak na neki naÄin ostvarena (naravno ne doslovno) u tom smislu Å¡to su zvuÄnici stari monkey coffin Sony SS-G1 MK2, kompresioni trosistemski. Ta topologija vrlo dobro radi sa HK, mislim da je tu i nastala fama oko sinergije iz naslova, trosistemski zvuÄnik (kompresioni ili bas refleks) je za Harmanova pojaÄala cenim najbolja varijanta. TakoÄ‘e, mislim da, kao kod svakog uopÅ¡tavanja, dolazi do zabuna i da ono Å¡to se obiÄno kaže da su Harmani jedino dobri za rock i tvrÄ‘e pravce ama nimalo nije taÄno.

1400 nameravam da zadržim koliko to bude bilo moguće. Kad neki vlasnik pojaÄala visoke klase ovako neÅ¡to kaže lakÅ¡e je razumeti ali ja mislim da, iako pojaÄalo budžetne klase, ovaj 1400 neću lako uspeti da zamenim boljim za tu lovu. Najverovatnije ću da odradim refreÅ¡ kod Stona na leto i da nastavim da ga koristim dok ne napravim aplikaciju za android i prodam je facebooku za 38 milijardi tokena, gde nameravam da kupim Leben monoblokove, ako ih nemaju trenutno u ponudi, napraviće ih za mene, ne sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

U mom sustavu trenutaÄno igraju HK 680 i JBL 18 Ti. InaÄe, dugo sam lutao za kombinacijom koja bi mi odgovarala  finansijski , soniÄno i da mi je simpatiÄna kad je gledam iz fotelje. Volim na primer, dok se motorizovani pot sa zelenom diodicom, tromo, ali sigurno okreće u smeru kazaljke na satu i hita ka 12 , a ja na licu osećam blagi povetarac iz bas reflex otvora. KomÅ¡ije naravno, užurbano zovu komunalnu policiju u pomoć. :D

 

Btw, welcome all fans !

post-11305-0-52611300-1393957091_thumb.j

post-11305-0-09774900-1393957101_thumb.j

post-11305-0-78855600-1393957113_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Jes' mala membrana, ali pravi dobru promaju kad je Haki nagazi, veruj mi. InaÄe, voleo bih da se doÄepam njihovog starijeg brata 120 Ti, za veće nema mesta, a ni svrhe. Å urak je već dobio zadatak, da iskopa neki dobar primerak u Berlinu. :wave2

post-11305-0-50681900-1393958566_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Samo da šurak ne traži kod onog poljaka iz Berlina sa ebay, taj šuri. :D

 

Å alim se za membranu, mada, ne previÅ¡e. Kad pot hita ka 12, ka meni iz zvuÄnika hita cunami. Spasavaj se ko može. Jednom sam pustio Goribor na 11:45 i ispod vidim policiju, i to ne komunalnu...

Link to comment
Share on other sites

Ja poÅ¡to ne mogah da naÄ‘em HK980, moram da se okrenem drugim proizvoÄ‘aÄima konkurentima. A baÅ¡ sam želeo da posedujem 980icu.

Ne odustaj tako brzo, ima i drugih dobrih pojacala iz harman grupacije. Daj budzet, pojuricemo i mi iz kluba nesto za tebe. ;)

Link to comment
Share on other sites

@ Shang Tsung

 

Nisam imao prilike da slusam ili posedujem HK 980, ali HK 970 jesam. Pretpostavljam da je filzofija zvuka slicna, samo je HK 980 snazniji. Nisam bio u prilici da kupujem nova pojacala, tako da sam se odlucio za trziste polovnjaka. Posle HK 970, nabavio sam 680 i mogu ti reci da sam vise zadovoljan, iako je ovo pojacalo starije i nije osvezavano. Nekako mi je vise ''muski'', i po konstrukciji i po zvuku. Bas je uverljiviji,sto je meni jako bitno, s obzirom na vrstu muzike koju preferiram. Tako da za taj novac koji si planirao, imas jako veliki izbor dobrih polovnih harmana i ostaje ti dosta za kompletno osvezavanje, sto ce reci, dobijas maltene novo pojacalo.

Link to comment
Share on other sites

@ Shang Tsung

 

Nisam imao prilike da slusam ili posedujem HK 980, ali HK 970 jesam. Pretpostavljam da je filzofija zvuka slicna, samo je HK 980 snazniji. Nisam bio u prilici da kupujem nova pojacala, tako da sam se odlucio za trziste polovnjaka. Posle HK 970, nabavio sam 680 i mogu ti reci da sam vise zadovoljan, iako je ovo pojacalo starije i nije osvezavano. Nekako mi je vise ''muski'', i po konstrukciji i po zvuku. Bas je uverljiviji,sto je meni jako bitno, s obzirom na vrstu muzike koju preferiram. Tako da za taj novac koji si planirao, imas jako veliki izbor dobrih polovnih harmana i ostaje ti dosta za kompletno osvezavanje, sto ce reci, dobijas maltene novo pojacalo.

 

Dobio sam savet da je HK970 pravljeno od dobrih komponenata, ali jednostavno kao komplet finalni proizvod ne daje zvuk srazmerno kvalitetu komponenata koje koristi. Osim toga na polovnjacima su ga dosta zacenili, što je još jedan razlog da ga zaobiđem. Sa ostalim starijim modelim ne želim da se igram niti dodatno investiram u servisiranje.

Jedino Å¡to je ostalo je HK990, koji nenormalno koÅ¡ta (za mene). Malo mi nije jasan HK, da jedan ovako dobar proizvod (980) povuÄe sa tržiÅ¡ta bez naslednika. Mada, možda su jednostavno imali loÅ¡u zaradu.

Mislio sam da se preorijentiÅ¡em na Yamahu, meÄ‘utim tu mi tek ne ide u glavu da pojaÄalo koje na zapadu koÅ¡ta 290e ovde prodaju za 450-470e...

Link to comment
Share on other sites

Veruj mi druže da sam zvao sve moguće radnje koje su ga ikad imale u Srbiji na sajtu (većina ga još uvek ima), a sajtovi su ažurirani pitajbogakada zadnji put. Niko ga nema na stanju. Mislim da su zadnji primerci prodati još u decembru.
Sad mi je iskoÄila ova ponuda:
http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-HK970-11064222-oglas.htm
220e

Baš se razmišljam šta da radim..

Link to comment
Share on other sites

Ako ima originalni daljinac, manual, i ako je u mint stanju 200 eura je gornja granica. Pisao sam ti o tome u drugoj temi. Preprodavac je u pitanju, tako da ne verujem da ga je platio vise od 150 eura. Probaj da se cenkas, ali budi svestan da i oni prate ovaj forum. :roll:

Neces ti propasti za 20 eura, ali tesko ces izvuci ulozen novac, ukoliko ti se ne dopadne pojacalo.

Link to comment
Share on other sites

HK 970 za 220e niks gut :nono  lik iz kovina skoro prodavao za 170e koliko se sećam. LiÄno mislim da bi ga neki stari PM 640, 645 zvuÄno odrao, da ne priÄam za jaÄe modele gde bi imao isnagu + kalitet.

 

Da, preprodavci Äitaju forume otud sumanute cene nekih modela koji se stalno hvale. I da, pojeo sam m.svoja kada se pojavio na oglasima JBL L50 po slikama u mint stanju + stalkovi, naravno nisam imao parice, otiÅ¡o je za nedelju dana max.

 

Najbolji zvuÄno koji sam ja Äuo je PM 640 doduÅ¡e osvežen i pojaÄan, lik stavio joÅ¡ jaÄe trandže, 200A na pojaÄalo od 40W :screwy

imao sam duže u sistemu PM 645 i žao mi je Å¡to ga prodade i originalni PM 640 mana su mu zvuÄniÄki na boc u koje može samo tankiÅ¡ žiÄica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...