Jump to content


Jugonostalgija


dude

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Alija Sirotanović

Rudar iz Breze, glavni junak novÄanice od hiljadu dinara( kasnije denominacijom pao na 10 dinara- banku), heroj socijalistiÄkog rada i zvezda pesme „Srce, ruke, lopata", koju mu je posvetila grupa „Zabranjeno puÅ¡enje". Postao je slavan kada je oborio svetski rekord u kopanju uglja. Kada ga je drug Tito jednom prilikom upitao da li mu neÅ¡to treba, Alija je odgovorio: „Veća lopata", koja je ubrzo napravljena i krÅ¡tena imenom „omladinka".

iknJLW.jpg

Link to comment
Share on other sites

Moj prvi susret sa Hvarom ( Jelsa)

 

I moj prvi susret sa Hvarom se desio u Jelsi, negde '62. Kampovanje sa zrenjaninskim Mladim izviÄ‘aÄima. :)

 

I Branko Kockica (Zrenjaninac) je bio mlad, mada dovoljno star da bi nas, uz gitaru, malo zabavio u kampu. Eto još jednog brenda.

 

LP-PLOCA-VINIL-BRANKO-KOCKICA_slika_L_18

Link to comment
Share on other sites

Ovoj temi treba promeniti naslov u

" KADA SAM BIO MLAD i PUN ENERGIJE a JBG-a sada sam ostario, onemoćao sam i sećam se samo lepih trenutaka u životu" !

 

Ne treba menjati naslov, jer jedino ima smisla pisati o svojim sećanjima a ne o tuÄ‘im. Ne znam kako ostali, ja sam zaista bio mlad.

 

InaÄe, tema zaslužuje drugaÄiji pristup, ali je moderacija, brisanjem "politiÄkih" postova, usmerila razgovor. Dakle, zaista podseća na ćaskanje Älanova kluba pletilja, u nekom domu staraca. :D

Link to comment
Share on other sites

InaÄe, tema zaslužuje drugaÄiji pristup, ali je moderacija, brisanjem "politiÄkih" postova, usmerila razgovor.

Ne vredi, probali smo, ali uvek dodju ostrasceni i predjemo tu tanku liniju, a nemoguce je adekvatno polemisati na ovu temu, da se bar malo ne dotaknemo ondasnje politike ili bar simbola te politike. :talasi

Link to comment
Share on other sites

Ne treba menjati naslov, jer jedino ima smisla pisati o svojim sećanjima a ne o tuÄ‘im. Ne znam kako ostali, ja sam zaista bio mlad.

 

InaÄe, tema zaslužuje drugaÄiji pristup, ali je moderacija, brisanjem "politiÄkih" postova, usmerila razgovor. Dakle, zaista podseća na ćaskanje Älanova kluba pletilja, u nekom domu staraca. :D

 

Hehe... usmerila... kao sto nekad usmeravali sta i kako treba u zemlji cijeg vrha ledenog brega se secaju. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...