Jump to content


pomoć oko lemljenja


bivy

Recommended Posts

Moram da zalemim neki koaksijalni kabl koji ima, mislim, srebrnu pletenu žicu okolo. Tu žicu sam probao da zalemim Kalajno-Olovnim tinolom i obiÄnom lemilicom,ali tinol samo sklizne sa nje.Ima li neko neki savet,molim vas? Da li mozda da probam sa tinolom koji ima u sastavu pored Kalaja joÅ¡ i Srebro i Bakar?

Link to comment
Share on other sites

жица је или од метала који не може да Ñе леми или преÑвучена таквим металом, покушај да загребеш, ошмирглаш или направи мало ÑојÑгаÑа од хлорводоничне киÑелине (за клојзет) и парчета те жице, па њиме очиÑти жицу па пробај.

 

чек чек како је то лемљење без паÑте?

Link to comment
Share on other sites

жица је или од метала који не може да Ñе леми или преÑвучена таквим металом, покушај да загребеш, ошмирглаш или направи мало ÑојÑгаÑа од хлорводоничне киÑелине (за клојзет) и парчета те жице, па њиме очиÑти жицу па пробај.

 

чек чек како је то лемљење без паÑте?

Imam tzv. flux ako na tu pastu misliš,i koristio sam ga ali ništa.

Link to comment
Share on other sites

Probaj sa Acetisalom. Veoma smrdi ali radi.

 

Acetisal...

ja koristim aspirin, nadrobim ga koliko mi treba (u principu treba samo malo)  na neku dasku (zarad ocuvanja radne povrsine) i onda provucem zicu izmedju lemilice i aspirina. Aspirin se istopi u momentu i pretvara u acetilensku kiselinu...

koristio sam za zice jako malog preseka, i super je, jer em sto se ne osteti zica (grebuckanjem laka em odmah izlazi presvucena kalajem) 

ovo mi nije uspelo kad sam pokusavao da skinem zicu precnika 1mm i deblji, a zica izvadjena iz statora altenatora

 

sto se tice smrada, hm, da je smrad lako bih... jednom prilikom nagnuo sam se tacno iznad i uspeo sam da usmrkenm dim. Mislim  da sam spalio kapilare u sinusima. To nije smrad, to je aktivna rabota! zato, kad se radi "piriti" u plamen :)

Link to comment
Share on other sites

Acetisal...

ja koristim aspirin, nadrobim ga koliko mi treba (u principu treba samo malo)  na neku dasku (zarad ocuvanja radne povrsine) i onda provucem zicu izmedju lemilice i aspirina. Aspirin se istopi u momentu i pretvara u acetilensku kiselinu...

koristio sam za zice jako malog preseka, i super je, jer em sto se ne osteti zica (grebuckanjem laka em odmah izlazi presvucena kalajem) 

ovo mi nije uspelo kad sam pokusavao da skinem zicu precnika 1mm i deblji, a zica izvadjena iz statora altenatora

 

sto se tice smrada, hm, da je smrad lako bih... jednom prilikom nagnuo sam se tacno iznad i uspeo sam da usmrkenm dim. Mislim  da sam spalio kapilare u sinusima. To nije smrad, to je aktivna rabota! zato, kad se radi "piriti" u plamen :)

Mnogo ti hvala na savetu,naravno i ostalima,probaću za vikend kad imam malo više vremena. Napisaću kako sam prošao u pokušaju. :)

Link to comment
Share on other sites

Nažalost nije uspelo sa salicilnom kiselinom.Možda zato Å¡to je to splet žiÄica koje moram spojiti.Da je samo jedna na jednu možda bi i uspelo.

 

Купи пиво и дођи да Ð¾Ñ‡Ð°Ñ Ð¿Ð¾Ñла то прелемимо. Пиво је за елиминиÑање штетних иÑпарења.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Купи пиво и дођи да Ð¾Ñ‡Ð°Ñ Ð¿Ð¾Ñла то прелемимо. Пиво је за елиминиÑање штетних иÑпарења.

 

:wave2

Хвала на понудама,али пошто имам и поÑле тога да Ñе зезам и Ñпајам Ñа још нечим олучио Ñам да Ñкратим муке и купим РГ 58 кабл који има потпуно иÑте карактериÑтике,чак ибоље,а потпуно је од бакра. Ðе знам зашто Ñу ми уопште препоручили овај мешани ÐлуминијумÑко Бакарни коакÑијални кабл.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...