Jump to content


Analogni izvor?


Sinisa

Recommended Posts

Od gramofona mi se dopada ovo : http://www.kupujemprodajem.com/ProJect-gramofoni-8587801-oglas.htm?filter_id=6912 ...kaze prodavac da je NOVO, ajde da mu verujemo?!  :roll:  Malo je cudno to..da je na oglasima a da je novo, a jos ni cenu nije stavio! :screwy   :order

 

Ne bih ti umeo odgovoriti, ne pratim tržiÅ¡te Project gramofona... Da budem iskren uopte ne pratim gramofone, vrtim technics plastikanera starijeg od mene, sluÅ¡am ploÄe dupllo starije od mene i pokuÅ¡avam da smislim kako da skeniram negative za Å¡to manju kintu.

 

 

Na konto deka, Pioneer sa oglasa koji si naveo je prelep, ali za te novce sam viÄ‘ao na Ebay.de Revox B215, Å¡to je kojekude bolja makina. 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Momci, ne svadjajte se, dobro je shvatio kolega @mac_edonac4.  :thumbsup2 

Trazim trenutno neki solidan analogni izvor, po meni je bolji ima tu toplinu i analogni smek u zvuku, za razliku od digitalnog koji mi je nekako suv, klinicki cist i lisena svake emocije, sa njom cak i kad slusam Balasevica ne zaplacem!  :order

Link to comment
Share on other sites

Ima gramofone sa USB koji su u trendu ali oni konvertuju analogni signal u digitalni,da mozes ko covek povezati na komjutor.Onda mozes koliko ti mile volje terabajta vinil kolekcije prebaciti na hardu,pa da se ne zezas sa plocama.

Muzika sa ploÄa se snima samo i iskljuÄivo na kasetu, sve ostalo je blasfemija!  :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Ej Siniša, ajde da se sprdnja razdvoji od ozbiljnosti, zapamti da su DAT, CD kao i minidisc DIGITALNI izvori zvuka.

 

Dekovi, gramofoni, magnetofoni su ANALOGNI izvori zvuka.

 

Ovi digitalni, muziku Äuvaju u obliku jedinica i nula zapisanih na nekom nosaÄu, CD-u, DAT kaseti, minidisku, a danas može i na HDD-u, USB-u... Da bi se to moglo sluÅ¡ati, mora se u ureÄ‘aju, u kolu koje se zove DAC (digital to analog convertor) prebaciti u analogni signal, te se to Å¡alje na pojaÄalo i dalje sluÅ¡a. Digitalna muzika se ne može sluÅ¡ati ako se prvo ne konvertuje u analognu.

 

Kod analognih je odmah snimljen analogni signal.

 

Å ta tebi zapravo treba? Å ta ćeÅ¡ sluÅ¡ati u ureÄ‘aju koji kupiÅ¡? DAT kasete se Äak i prazne jako teÅ¡ko nalaze i nema ih već snimljenih. MoraÅ¡ ih sam snimati. Sa Äega misliÅ¡ da ih snimaÅ¡? Isto je i sa dekovima. Dobru kasetu za kasetofon je sada već jako teÅ¡ko naći.

 

Ovako kako si postavio pitanje, zaista deluje da se sprdaš sa nama. Ako nastaviš insistirati da ti "treba analogni izvor" a gledaš DAT, pa stvarno će biti da nas ložiš.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako!  :thumbsup2 Svi izvori salju na pojacalo analogni signal, samo je razlika kako ga koji cita, kod deka je to anlogno i samo analogno kao i kod gramofona i magnetofona..a kod data, mini-diska i cd-a je digitalni koji da bi se slusao moramo konvertovati u analogni, sto dalje implicira i potvrdjuje moju tvrdnju da su svi izvori manje ili vise analogni!  :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako!  :thumbsup2 Svi izvori salju na pojacalo analogni signal, samo je razlika kako ga koji cita, kod deka je to anlogno i samo analogno kao i kod gramofona i magnetofona..a kod data, mini-diska i cd-a je digitalni koji da bi se slusao moramo konvertovati u analogni, sto dalje implicira i potvrdjuje moju tvrdnju da su svi izvori manje ili vise analogni!  :crno-na-belo

A ako player salje digitalni signal na pojacalo koje ima konverter integrisan u sebi kako se to onda zove ?

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako!  :thumbsup2 Svi izvori salju na pojacalo analogni signal, samo je razlika kako ga koji cita, kod deka je to anlogno i samo analogno kao i kod gramofona i magnetofona..a kod data, mini-diska i cd-a je digitalni koji da bi se slusao moramo konvertovati u analogni, sto dalje implicira i potvrdjuje moju tvrdnju da su svi izvori manje ili vise analogni!  :crno-na-belo

 

SiniÅ¡a, tvrdnja ti je bzvz. U normalnoj audio terminologiji, CD, DAT, minidisc, raÄunar su digitalni izvori. Dek, gramofon i sliÄno su analogni.

 

Zvuk je analogna veliÄina. Å ta god da radimo i kako god to da zovemo, na kraju sluÅ¡amo zvuk, koji je analogni. Digitalno ne možemo Äuti, ne može se ni pretvoriti u zvuk (sem možda u ultrazvuÄno zujanje na 44kHz  :P ) . Po toj logici i tvojoj tvrdnji, digitalni izvori ne postoje.

 

A ja se iskljuÄujem  iz ove teme. Raspravljati da li je DAT digitalni ili analogni izvor?!?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...