Jump to content


Guru?


dvv

Recommended Posts

Svi znamo ko je audio guru. TakoÄ‘e svi znamo da ih ima razliÄitih, ali da su najreÄ‘i oni stvarno dobri, koji delima zaslužuju naziv gurua - za mene odliÄani primeri Nelson Pass, Jean Hiraga, itd, ne ulazeći u njiove motive, koji i te kako umeju da budu posredno komercijalni.

Videla žaba kako se konj potkiva, pa i ona digla nogu - mislim na nas, u Srbiji, a bogami i direktno ovde, na ovom forumu. Uvek ima ljudi koji se nameću kao autoriteti i kada nisu, rekao bih možda posebno onda kada nisu. Å to manje realno znaju, to su agresivniji i slatkoreÄiviji, svuda.

I ono najgore, glavna Å¡teta od kvazi gurua nije neznanje, nego pogreÅ¡no "znanje", kada oni neÅ¡to ne shvate kako treba, pa steknu pogreÅ¡ne dojmove, koje onda autoritativno izlažu kao veliku mudrost. Å teta koju tom prilikom Äine ukupnoj audiofilskoj zajednici kvareći podmladak je neprocenjiva.

MeÄ‘utim, tu se Äesto previÄ‘a ona druga strana, koja prećutno dozvoljava takvima da dominiraju, a to su sami audiofili. Mnogi ne znaju pa ne bi da lupe neÅ¡to - greÅ¡ka! Bolje je reći ne znam pa sam možda lupio negio ćutati, niko od nas se nije rodio uÄen, svi smo blago meni morali da poÄnemo od nule. Drugi "ne bi da se zameraju" - opet greÅ¡ka, jer po teoriji informacija, u odsustvu istine, greÅ¡ka i laž je zamenjuju, poÄto je informacioni vakuum realno nemoguć. NiÅ¡ta teže nego razbiti famu koju jednom prihvaćena laž može vremenom da stvori. Onda poÄetnika prvo morate da oduÄite pogreÅ¡nog i nauÄite ispravnom, a kada se uzme u obzir normalna ljudska sujeta, to je Äesto "Mission Impossible". NIKO ne voli da nije u pravu, pa makar i ne svojom krivicom.

PoÄetnici tu po meni Äine jednu katastrofalnu greÅ¡ku kada nekoga - BILO KOGA! - shvate kao Božanstvo Koje Hoda i slepo mu poveruju. A ceh toga će platiti upravo oni, drugi će dobiti malo blama, a parice za tu greÅ¡ku će oni morati da izvade iz svog džepa, pa će imati i blam, i Å¡tetu. Od zadovoljstva, koje je smisao i cilj ovog hobija, ni traga, ni glasa.

Za mene, Äovek koji nije u stanju da isto tako javno prizna da je negde možda pogreÅ¡io, i bar promaÅ¡io temu, kako je delio savete kapom i Å¡akom, nije vredan poÅ¡tovanja.

ÄŒUVAJTE SE ONIH KOJI VOLE DA DELE SAVETE SAMI OD SEBE! Druga je stvar kada vi postavite konkretno pitanje, pa vam neko odgovori, ali Äak i tada, pokuÅ¡ajte da dobijete bar drugo, ako ne i peto ili deseto, niÅ¡ljenje. Å to viÅ¡e, to bolje.

Nikada ne zaboravite, niko ne može sam sebe da progalsi guruom, samo vi, široka publika, može da ga prihvati i time proglasi takvim. Bez vas koji ga slepo slušate, on ne postoji.

Eto, malo sam se istresao, ne zamerite mi, boli me kada Äitam gomilu gluposti izreÄenih kao najveća mudrost.

Hajde sada vi, recite svoju.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja se slažem, pre foruma sam znao skoro ništa, sad možda malo više, ali sam ponekad isto zbunjen.

Muka mi je od mrsomuda koji pametuju po vasceli dan, a ništa konkretno ne kažu, samo se reklamiraju ili reklamiraju svoje prijatelje kod kojih su radili ovo-ono.

Cenim korisne informacije, cenim i dobru Å¡alu i dobronamerno peckanje.

Ježim se od tužibaba ili tužideda koji vazdan vrljaju mišem da stisnu prijavi i žale se upravi na nas audio nevernike i neznalice.

'BeÅ¡ Älana koji ne priÄa sa pola foruma ...

Ja toliko ...

Laku noć svima dragi forumaši, gde god da ste ...

Link to comment
Share on other sites

Jel on otac od Baneta Gluvakova? SluÅ¡ao sam ga dva puta, odliÄan je

 

Jeste!

Duša(n) je sa lokalnim svircima u drugoj polovini 80-tih imao "Šank Blues Band", pa je i Bane (tada još klinac) s njima svirao...

Link to comment
Share on other sites

Edit Chowek: obrisan off i prozivke.

 

Obrisan off i prozivke? I to je sve? Audiofil iz Crepaje napiše da sam "psihopaćenik", i ništa?

 

Ja sam zbog pitanja zaÅ¡to je Auris pojaÄalo tapacirano kravljom kožom popio ban od mesec dana, a ovaj Froggy me tri puta za nedelju dana izvreÄ‘a na liÄnoj osnovi, i niÅ¡ta?

 

Mogu li ja da oÄekujem neku zaÅ¡titu od moderatora, ili sam da se branim? Umem i ja da vreÄ‘am, joÅ¡ kako  :evil:

Link to comment
Share on other sites

Obrisan off i prozivke? I to je sve? Audiofil iz Crepaje napiše da sam "psihopaćenik", i ništa?

 

Ja sam zbog pitanja zašto je Auris pojačalo tapacirano kravljom kožom popio ban od mesec dana, a ovaj Froggy me tri puta za nedelju dana izvređa na ličnoj osnovi, i ništa?

 

Mogu li ja da očekujem neku zaÅ¡titu od moderatora, ili sam da se branim? Umem i ja da vreÄ‘am, joÅ¡ kako  :evil:

Majstore, prestani da kukaš kao devojčica. Znaš vrlo dobro zašto si dobio ban, ako si zaboravio vrati se na temu u kojoj se to dogodilo pa pročitaj. U ovoj temi te niko nije prozvao imenom nego si se sâm oglasio.

Link to comment
Share on other sites

Majstore, prestani da kukaÅ¡ kao devojÄica. ZnaÅ¡ vrlo dobro zaÅ¡to si dobio ban, ako si zaboravio vrati se na temu u kojoj se to dogodilo pa proÄitaj. U ovoj temi te niko nije prozvao imenom nego si se sâm oglasio.

 

Ja sam devojÄica, a ti si naivan kao francuska sobarica. Svi znaju zaÅ¡to si me banovao. Zbog takve moderacije ovde viÅ¡e ni Michelas ne dolazi. Keep up the good work  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Hajde reci zašto sam te banovao. Slobodno, neće biti osvete niti sankcija.

 

Neće? OK.

 

Banovali ste me zato Å¡to sam se sprdao sa nekim kretenskim pojaÄalima tapaciranim u kravlju kožu, od kojih nikada neće biti niÅ¡ta, dok ste se vi nadali nekoj kinti od oglaÅ¡avanja, ili kiriji na Hi-Files show-u. ZaÅ¡to sam se sprdao? Zato Å¡to imam legalno registrovano udruženje za zaÅ¡titu životinja i borim se protiv svakog neopravdanog zlostavljanja životinja (APR mog udruženja na zahtev.)

 

Pri tom sam bio relativno pristojan, i nikoga nisam liÄno vreÄ‘ao. A sada mi se izvini za ono "devojÄica."

Link to comment
Share on other sites

Ma neću da ti se izvinjavam jer se već treći put buniš zbog te suspenzije. Znači, ti veruješ da smo mi štitili potencijalnog oglašivača i izlagača od kritike i da smo od svih kritičara u toj temi suspendovali samo tebe? Onda nisi pratio temu, niti si pročitao obrazloženje suspenzije. Na toj temi je krenuo offtopic koji je dvaput brisan uz upozorenje da se sa ličnim prozivkama više ne nastavlja. AKo se vratiš na temu, videćeš da je ostalo ne samo drugih kritika, nego da si i ti sam kritikovao, ne samo prirodnu kožu, nego i font u logotipu. Zaključak izvuci sâm.

Link to comment
Share on other sites

Ma neću da ti se izvinjavam jer se već treći put buniÅ¡ zbog te suspenzije. ZnaÄi, ti verujeÅ¡ da smo mi Å¡titili potencijalnog oglaÅ¡ivaÄa i izlagaÄa od kritike i da smo od svih kritiÄara u toj temi suspendovali samo tebe? Onda nisi pratio temu, niti si proÄitao obrazloženje suspenzije. Na toj temi je krenuo offtopic koji je dvaput brisan uz upozorenje da se sa liÄnim prozivkama viÅ¡e ne nastavlja. AKo se vratiÅ¡ na temu, videćeÅ¡ da je ostalo ne samo drugih kritika, nego da si i ti sam kritikovao, ne samo prirodnu kožu, nego i font u logotipu. ZakljuÄak izvuci sâm.

 

ZnaÄi, "offtopic koji je dvaput brisan uz upozorenje da se sa liÄnim prozivkama viÅ¡e ne nastavlja" = ban?

 

OK, Froggy me već tri puta liÄno proziva, i tri puta je opomenut. Banujte ga. Sada. Odmah.

Link to comment
Share on other sites

Svi znamo ko je audio guru. TakoÄ‘e svi znamo da ih ima razliÄitih, ali da su najreÄ‘i oni stvarno dobri, koji delima zaslužuju naziv gurua - za mene odliÄani primeri Nelson Pass, Jean Hiraga, itd, ne ulazeći u njiove motive, koji i te kako umeju da budu posredno komercijalni.

...

Hajde sada vi, recite svoju.

Ako se pod guruom podrazumeva forumas sa velikim brojem postova i koji dele savete sakom i kapom koji pritom ima elektrotehnicko znanje. Medjutim oni to znanje zele skupo da prodaju naivnim audiofilima, pod plastom donesi uredjaj kod mene i bice ti reseno bez problema. Kada uredjaj odneses moras da platis unapred za delove i rad. Kada platis onda mozes da cekas jedno pola godine i ne ugrade ti se dogovoreni delovi a zamenjeni delovi (koji su bili ispravni) ti se uopste ne vrate, jer su bez veze i ,,baceni" su.Tako je to kod jednog gurua sa sajta. 

Link to comment
Share on other sites

Ne zelim da ga imenujem ali nije tesko pogoditi, ima veliko znanje iz elektrotehnike ,vrlo veliki broj postova , uvek odgovor na svako pitanje elektrotehnicke prirode. Da li je dovoljno?

 

Nije dovoljno. Ne znamo ni ko je "on" ni ko si ti. Možda si otvorio servis za popravku audio uređaja, pa si krenuo u gerila-marketing?

Link to comment
Share on other sites

Nije dovoljno. Ne znamo ni ko je "on" ni ko si ti. Možda si otvorio servis za popravku audio uređaja, pa si krenuo u gerila-marketing?

 

Nije dovoljno. Ne znamo ni ko je "on" ni ko si ti. Možda si otvorio servis za popravku audio uređaja, pa si krenuo u gerila-marketing?

Ne ja nisam u toj profesiji. Ja sam ljubitelj dobrog zvuka i stomatolog sam.

Link to comment
Share on other sites

Ne ja nisam u toj profesiji. Ja sam ljubitelj dobrog zvuka i stomatolog sam.

 

Isti "taj" iz Beograda koga olajavaÅ¡ je meni pre neki dan servisirao jedan 1210 i osvežio miksetu tako brzo, dobro i jeftino da me je bilo blam. Respect  :klanjanje  Sledeći put probaj da promeniÅ¡ pristup.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...