Jump to content


22.Audioberza 09.06.2013.


zogra

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Berzu cinimo mi izlagaci , a ne organizator sam . Takodje sve mozemo da dignemo na nivo vise ako budemo izlagali , a ne kukali kako nema uredjaja ...pa iznesite svoje pa ce ih biti ili vise ih kupujete pa ce i drugi iznositi . Sta vise trazimo od organizatora ...da nas jos placa sto izlazemo ???

Link to comment
Share on other sites

Berzu cinimo mi izlagaci , a ne organizator sam . Takodje sve mozemo da dignemo na nivo vise ako budemo izlagali , a ne kukali kako nema uredjaja ...pa iznesite svoje pa ce ih biti ili vise ih kupujete pa ce i drugi iznositi . Sta vise trazimo od organizatora ...da nas jos placa sto izlazemo ???

 

 

pa vise ce se kupovati, ako za smece staro 20-30 godina ne budete trazili 200-300 evra. evo ga i najsveziji primer sa zadnje berze: onaj Sony CD-DAT player..lik ladno trazi 120 evra!!! ne da je smesno nego je zalosno :plakanje , pa to ''djubre'' se na zapadu poklanja samo da ga se rese, a mi u jeku najvece krize trazimo za tako nesto 120 evra, ne znam samo sta je u glavi takvog prodavca i cemu se on uopste nada??? :screwy

Link to comment
Share on other sites

Ne budete trazili ??? Pa ko to trazi ? Iznesite vi vase uredjaje i prodajete za male novce i svi ce mo vas tapsati po ramenu . Svako pa i taj trgovac sa pomenutim uredjajem ima pravo da za svoju robu trazi i nerealnu cenu , a mi sami odlucujemo da li ce mo kupiti . To sto ima vani kao smece svi bi rado pokupili , a zasto to ne uradimo ?

Link to comment
Share on other sites

Cene polovne opreme, cesto antikviteta su ultra nerealne u Srbiji. Stanje potrosaca da cesto nema novca za novo uticalo je na okretanje trzistu polovnih uredjaja. Kao i vecina nasih trgovaca, marza mora biti solidna i zaraditi na jednom uredjaju a ne na kolicinu prodatih... uz neizbezne "audiofilske" price kako je to nekadasnje neprevazidjeno i svira i radi bolje nego ovo danas, cak i posle decenija upotrebe.

Odgovor na pitanje zasto se to ne uradi je zato sto ne mora. Isto kao i zasto napolju uz paket slicne cene nekog mobilnog operatera dobijaju se dosta bolji telefoni nego kod nas, zasto je u napolju kamata 3.5% a kod nas 35-150% i sl.

Link to comment
Share on other sites

Ne budete trazili ??? Pa ko to trazi ? Iznesite vi vase uredjaje i prodajete za male novce i svi ce mo vas tapsati po ramenu . Svako pa i taj trgovac sa pomenutim uredjajem ima pravo da za svoju robu trazi i nerealnu cenu , a mi sami odlucujemo da li ce mo kupiti . To sto ima vani kao smece svi bi rado pokupili , a zasto to ne uradimo ?

 

taj pomenuti prodavac sigurno nije izneo svoj mazeni-pazeni uredjaj da proda, to 100% tvrdim. daj boze da je upste audiofil i da uopste zna sta prodaje. a sto se tice odlaska preko i skupljanja ekektronskog otpada, to prepustam gospodi koja su experti za sekundarne sirovine i reciklazu... a posle nemojte da se cudite sto nas normalan zapadni svet tako nisko gleda...

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa vama kako nas i zasto tako gledaju , no mi odavde se snalazimo kako znamo i umemo . Nedavno sam bio u Becu i bio sam na misi gde su pevali HOR BECKIH DECAKA . Misa je bila veoma intimna , za 250 ljudi u Carskoj Kapeli i boraveci tamo veoma cesto znam gde mi pripadamo po ponasanju , a pogotovo pristojnosti i novcu . Na zalost tu smo gde smo .Uzivajte u muzici i podrzimo berzu u svakom slucaju !!!

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem kuknjavu zaista.Svako nudi sta ima i po kojoj ceni hoce.Ako je neko voljan da plati nek plati , cenu na kraju uvek odredi trziste.Bezmalo svako od nas ima nesto na prodaju i samo nek donese po jednu stvar na berzu i berza ce biti bolja.Ja kad sam imao na prodaju Linnov Dac doneo sam ga i proveo lep dan u razgovoru sa Bujodragom koji je takodje doneo svoj resiver i jos par forumasa je imalo svoje stvari izlozene i nismo nista platili vise od redovne karte.Sad izgleda najlakse raspaliti kuknjavu kao da berzu  cine neki profesionalni trgovci pa da imamo pravo na to.Preprodavaca koji traze zaradu na hifi ima svugde,i na KP i na forumu sto ih nebi bilo i na berzi to dal' ce da zarade nesto preko postene cene ne zavisi od njih,vec od kupaca.Moje iskustvo sa polovnjacima je da su ovde cesto jeftiniji ali su u pitanju skuplje stvari,forumski kolega koji ovde nije mogao da proda amp po normalnoj ceni oneo ga je u nemacku,stavio na Ebay i dobio svoju cenu za 5-6dana.To mi kaze i Toma koji sve cesce transportuje robu i u drugom smeru.Po meni tek Pay pal kad pocne da funkcionise u oba smera dovesce stvari na svoje mesto,dotad smo otpad za krseve.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...