Jump to content


Magnetofoni - Trakasi


suca77

Recommended Posts

@Willi Studer pokušaću da islikam glave. Na nalepnici sa leve strane se vidi da je servisiran u Zurich-u e sad koje godine to mogu samo da nagađam a da je skoro e to teško da bidne. Kao što sam napisao jednu sam Ampex traku bacio jedino sam sačuvao kotur koji može da posluži, ona je i naj više problema napravila. Što se tiče ovih starih to su mahom Basf 10 inch i 7 inch, i one neka slabije ima odziv snimka a neka dobar odziv snimka, mada kada promenim elektrolitske i tantalske kondezatore onda će da vidimo. Ista je procedura kao i sa dekovima e to sa acetonom se nebi baš igrao jer glava za brisanje je plastična a ona je prva na udaru i kod nje se puno navata đubreta. Imam program onaj o kome je @ZoranBG pisao Nak T 100, pored toga imam multimeter UNI-T UT61D mislim da bi on mogao da pomogne.

 

Dodatak postu, nisam mogao bolje da uslikam glave ako ga budem rasturao pokušaću ponovo da uslikam.

caQOIw7l.jpg

Au, vidi se đubre na glavama, sad primetih.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 759
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 7. 8. 2023. at 22:00, tobra said:

Ista je procedura kao i sa dekovima e to sa acetonom se nebi baš igrao jer glava za brisanje je plastična a ona je prva na udaru i kod nje se puno navata đubreta. 

Ма какав црни ацетон, алкохол ( не за пиће )и полако.

Link to comment
Share on other sites

Prijatelji, teško da kompletiram potrebne kondezatore. Jedino koji ima 60% kondenzatora je ova firma iz Niša. Naravno računam i na ležeće kondezatore. Što se tiče kondenzatore za motore sve firme imaju za veš mašine kondenzatore, Gde mogu naći kondenzatore za motore? Unapred vam hvala na pomoć.

NjwLds8.png

Ove ostale firme imaju, nemaju potrebne kondezatore.

XiN0LCh.png eHzh4HX.png

BG6alcJ.png pFXR5Ep.png reDRB7t.png

Moje pitanje koju bi mi preporučili a da su kvalitetni kondezatori ono da su orginalni i tako to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Probao sam ga radi ali neradi za slušalice. Nisam ga priključio na pojačalo nigde da nađem u kablovima petožilni na rca tako da to ostaje za drugi put. One led diode iznad vumetara su za pikove i one rade. Nego malo mi je Ruski zarđao može li neko da mi prevede one petožilne priključke pozadi, unapred hvala.

Šta je ovo (uokvireno)? Da nije možda za daljinski?

ijhGbjB.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...