Jump to content


Leila knjižara i prodavnica vinila


Pirke

Recommended Posts

Leila Records organizuje dve veÄeri sluÅ¡anja vinilnog materijala na Äuvenom gramofonu Systemdek IIx, pardon na njegovoj reinkarnaciji u modelu TT Two!

TT Two ima Å¡asiju preuzetu od Systemdek dizajna ali dva motora postavljena 180 stepeni jedan na drugi!

Doživljaj za sve "vinyl lovers"!

Dešavanje je u petak, 14.12.2012 od 1800-2030 i subotu 15.12.2012 od 1800 do 2030.

Piće na raÄun kuće za sve koji izgovore lozinku "Systemdek" na ulazu!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 707
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Leila Records organizuje dve veÄeri sluÅ¡anja vinilnog materijala na Äuvenom gramofonu Systemdek IIx, pardon na njegovoj reinkarnaciji u modelu TT Two!

TT Two ima Å¡asiju preuzetu od Systemdek dizajna ali dva motora postavljena 180 stepeni jedan na drugi!

Doživljaj za sve "vinyl lovers"!

Dešavanje je u petak, 14.12.2012 od 1800-2030 i subotu 15.12.2012 od 1800 do 2030.

Piće na raÄun kuće za sve koji izgovore lozinku "Systemdek" na ulazu!

Čitam samo vruće teme, a na grupi vezanoj za vinil sve! Vidim da je bilo zezanja na ovoj temi o kafiću Leila pa to ih štosa pratim ...

Kad vidim neki gramofoni se pominju u ovoj temi, tamo gde im nije mesto, zašto ovo nije stavljeno u odgovarajuću grupu?

Å to se tiÄe Sistemdeka, samo sam ga jednom Äuo ali nije baÅ¡ bilo reprezentativna postavka.

Å to se tiÄe posete malo smo daleko - sve u Beograd!!

NaÅ¡ao sam sliku Sistemdeka IIX na internetu. Kako izgleda ta nova reinkarnacija, liÄi li?

post-16070-0-05035000-1354986928_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Čitam samo vruće teme, a na grupi vezanoj za vinil sve! Vidim da je bilo zezanja na ovoj temi o kafiću Leila pa to ih štosa pratim ...

...

Mala ispravka...

Leila nije kafić nego Prodavnica gramofonskih ploÄa, knjiga i umetniÄkih predmeta,

u kojoj se takodje prodaje, prezentuje i razmenjuje HiFi oprema, izmedju ostalog

(uz prezentacije i promocije knjiga, muziÄkih izdanja, galerijske delatnosti, itd.).

U prodavnici postoji (dobro posećen :) ) Å¡ank ali to ne znaÄi da smo kafić niti to želimo da budemo.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Znam da je posao mozda velik,ali da li se razmislja o nekoj vrsti online prodaje.Ima nas kojima niste bas usput,a i 21 vek je.Vec I prodavci sa berze imaju redovne mailing liste i verujte to je dobar poslovni potez.Ako kojim slucajem imate neki spisak jazz izdanja mozete poslati na pp.

BTW.Sistemdek je super!

Link to comment
Share on other sites

Mala ispravka...

Leila nije kafić nego Prodavnica gramofonskih ploÄa, knjiga i umetniÄkih predmeta,

u kojoj se takodje prodaje, prezentuje i razmenjuje HiFi oprema, izmedju ostalog

(uz prezentacije i promocije knjiga, muziÄkih izdanja, galerijske delatnosti, itd.).

U prodavnici postoji (dobro posećen :) ) Å¡ank ali to ne znaÄi da smo kafić niti to želimo da budemo.

Pozdrav.

Izvinjavajte! nisam valjda nikog uvredio? Ranije se pominjalo neko pivo, itd ... gledao sam posle fotografije kako izgleda unutra ... vidim Å¡ank! A gde je galerijski prostor?

Kad stignem u prestonicu svratiću liÄno

Link to comment
Share on other sites

Znam da je posao mozda velik,ali da li se razmislja o nekoj vrsti online prodaje.Ima nas kojima niste bas usput,a i 21 vek je.Vec I prodavci sa berze imaju redovne mailing liste i verujte to je dobar poslovni potez.Ako kojim slucajem imate neki spisak jazz izdanja mozete poslati na pp.

BTW.Sistemdek je super!

Razmišljamo o tome i jeste veliki posao.

Prodaja gramofonskih ploÄa je samo jedna od naÅ¡ih delatnosti (iako tipiÄna i najvažnija).

Jednostavno ne stižemo.

Za sada primamo upite na naš mail (najbolje) ili telefon.

Link to comment
Share on other sites

Za posao,narocito ako ga volis ,uvek moras naci vremena.Samo jedan radnik u radnji ce za neko relativno kratko vreme napraviti spisak ploca,za pocetak je i to dovoljno.upit na mail tek tada ima smisla.Ne mora to naravno odmah biti neki fensi program kao sto ima na pr. onehifi,mada mislim da im se ulaganje u njega visestruko vratilo I uzivanje je koristiti ga. Jedan takav spisak od vlasnika jedne privatne kolekcije jazz ploca je nesto sto redovno citam skoro svakodnevno, I kupio sam sam mu vec 20-tak ploca,vremenom cu bar jos 50-60 kom.Sto se tice vase lepe radnje tu smo da kazemo kao jedan kolega vec "moram jednom da dodjem" ,bas kao sto I kod Borka planiram vec par godina,ali od toga slabe vajde.Borkove ploce bar imamo priliku da kupujemo na ns berzi ploca na kojoj je redovan.

P.s.ne kvarim nadam se temu ,namere su najbolje.

Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Znam da je posao mozda velik,ali da li se razmislja o nekoj vrsti online prodaje.Ima nas kojima niste bas usput,a i 21 vek je.Vec I prodavci sa berze imaju redovne mailing liste i verujte to je dobar poslovni potez.Ako kojim slucajem imate neki spisak jazz izdanja mozete poslati na pp.

BTW.Sistemdek je super!

U tome i jeste caka i draz....vecina nas podsvesno i ne zeli u ovaj XXI vek,pa nam ta mala okrugla,i najcesce crna plastika,kao i sve sto nam daje ali i trazi,pruza jedan prividan beg u neka bezbriznija i cini mi se mirnija vremena kada se iz fotelje malo toga moglo,pa se za sve valjalo poprilicno potruditi, pa i za nabavku zeljenog naslova.Da me ne shvatite pogresno,i ja koristim on line prodaju(to je u danasnje vreme neminovnost) ali nista ne moze da mi zameni licnu kupovinu bilo nove,bilo polovne ploce,u nekom memljivom podrumu ili nekoj fensi radnjici,bez razlike. :cheers

Link to comment
Share on other sites

U tome i jeste caka i draz....vecina nas podsvesno i ne zeli u ovaj XXI vek,pa nam ta mala okrugla,i najcesce crna plastika,kao i sve sto nam daje ali i trazi,pruza jedan prividan beg u neka bezbriznija i cini mi se mirnija vremena kada se iz fotelje malo toga moglo,pa se za sve valjalo poprilicno potruditi, pa i za nabavku zeljenog naslova.Da me ne shvatite pogresno,i ja koristim on line prodaju(to je u danasnje vreme neminovnost) ali nista ne moze da mi zameni licnu kupovinu bilo nove,bilo polovne ploce,u nekom memljivom podrumu ili nekoj fensi radnjici,bez razlike.

Lepo napisano, bravo :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

U tome i jeste caka i draz....vecina nas podsvesno i ne zeli u ovaj XXI vek,pa nam ta mala okrugla,i najcesce crna plastika,kao i sve sto nam daje ali i trazi,pruza jedan prividan beg u neka bezbriznija i cini mi se mirnija vremena kada se iz fotelje malo toga moglo,pa se za sve valjalo poprilicno potruditi, pa i za nabavku zeljenog naslova.Da me ne shvatite pogresno,i ja koristim on line prodaju(to je u danasnje vreme neminovnost) ali nista ne moze da mi zameni licnu kupovinu bilo nove,bilo polovne ploce,u nekom memljivom podrumu ili nekoj fensi radnjici,bez razlike. :cheers

Spiskove,doduse obicnom postom iz inostranstva slane,ljubitelji muzike su bistrili i pre 10 i pre 20,30,40,50g...nisu bas neki nov specijalitet.Tako su se sirili vidici prema jazzu i ostalim vrstama muzike, "kapitalistickim podmetanjima" zapadne klture,nekad socijalistickoj omladini.Planiralo se uz njih sta ce se pazariti za kolekciju,i neki su se spiskovi cuvali i cuvaju jos po ormanima sve dok papir ne pozuti.21 vek je dakle samo pomenut,jer ima mnogo onih kojma bi moderniji nacin poslovanja pomogao da dodju lakse do neke ploce,jer eto nisu iz Beograda,i nema to bas nikakve veze s ovim sto si napisao.Ja ploce licno najradije kupujem na berzi i od prijatelja,ali je osecaj kupovine iz radnje posle toliko godina u prodavnici sjajna stvar,jedna od retkih lepih koje nam se ponovo desavaju.Na beogradsku sam berzu u SKC jos kao klinac putovao redovno, nekad smrznut autostopom nekad sinobusom klackajuci se kroz vojvodjansku ravnicu 2 sata,ali ta su vremena daleka proslost,a i u medjuvremenu sam navukao traumu od odlaska u Beograd(pre svega zbog saobracajnog ludila).Inace nisam od onih koji ploce slusaju iz sentimentalnih razloga zamisljenog pogleda kroz prozor u svoju proslost,ili samo zato sto necu tako lako u 21.vek(a bas i necu).Gramofon jednostavno jednostavno pravi bolji kontakt sa muzikom,toliko bolji da otkada mi je lp12 ponovo u kuci CD plejer nije nijednom ni ukljucen,eto vec od septembra kupi samo prasinu na polici.Slusao sam gramofon i kad je slusanje gramofona bilo mnogima za podsmeh,slusam ga i sad kad je to cesto i cist fenseraj,a slusacu ga i kad moda prodje.Muzika je ipak ono sto je najvaznije,ne uredjaj.Vecinu svojih jazz idola slusao sam uzivo i prema tome je cak i njegovo velicanstvo gramofon ipak samo elektricni uredjaj,ali eto, od njega jos uvek nema bolji ,ako je cilj da se pridje blize muzici.

Sorry za offtopic,optuzise me da 'ocu novi vek,pa reko da se malo operem :-)

Link to comment
Share on other sites

U tome i jeste caka i draz....vecina nas podsvesno i ne zeli u ovaj XXI vek,pa nam ta mala okrugla,i najcesce crna plastika,kao i sve sto nam daje ali i trazi,pruza jedan prividan beg u neka bezbriznija i cini mi se mirnija vremena kada se iz fotelje malo toga moglo,pa se za sve valjalo poprilicno potruditi, pa i za nabavku zeljenog naslova.Da me ne shvatite pogresno,i ja koristim on line prodaju(to je u danasnje vreme neminovnost) ali nista ne moze da mi zameni licnu kupovinu bilo nove,bilo polovne ploce,u nekom memljivom podrumu ili nekoj fensi radnjici,bez razlike. :cheers

Lepo i tacno! Pozdrav iz fensi radnjice od 250 m2! :)

@Sondek - prosto je neverovatno da jos uvek nisi bio u Yugovinylu!

Pa nije Novi Sad preko sveta! Stvarno zanimljivo! :eek:

Link to comment
Share on other sites

Spiskove,doduse obicnom postom iz inostranstva slane,ljubitelji muzike su bistrili i pre 10 i pre 20,30,40,50g...nisu bas neki nov specijalitet.Tako su se sirili vidici prema jazzu i ostalim vrstama muzike, "kapitalistickim podmetanjima" zapadne klture,nekad socijalistickoj omladini.Planiralo se uz njih sta ce se pazariti za kolekciju,i neki su se spiskovi cuvali i cuvaju jos po ormanima sve dok papir ne pozuti.21 vek je dakle samo pomenut,jer ima mnogo onih kojma bi moderniji nacin poslovanja pomogao da dodju lakse do neke ploce,jer eto nisu iz Beograda,i nema to bas nikakve veze s ovim sto si napisao.Ja ploce licno najradije kupujem na berzi i od prijatelja,ali je osecaj kupovine iz radnje posle toliko godina u prodavnici sjajna stvar,jedna od retkih lepih koje nam se ponovo desavaju.Na beogradsku sam berzu u SKC jos kao klinac putovao redovno, nekad smrznut autostopom nekad sinobusom klackajuci se kroz vojvodjansku ravnicu 2 sata,ali ta su vremena daleka proslost,a i u medjuvremenu sam navukao traumu od odlaska u Beograd(pre svega zbog saobracajnog ludila).Inace nisam od onih koji ploce slusaju iz sentimentalnih razloga zamisljenog pogleda kroz prozor u svoju proslost,ili samo zato sto necu tako lako u 21.vek(a bas i necu).Gramofon jednostavno jednostavno pravi bolji kontakt sa muzikom,toliko bolji da otkada mi je lp12 ponovo u kuci CD plejer nije nijednom ni ukljucen,eto vec od septembra kupi samo prasinu na polici.Slusao sam gramofon i kad je slusanje gramofona bilo mnogima za podsmeh,slusam ga i sad kad je to cesto i cist fenseraj,a slusacu ga i kad moda prodje.Muzika je ipak ono sto je najvaznije,ne uredjaj.Vecinu svojih jazz idola slusao sam uzivo i prema tome je cak i njegovo velicanstvo gramofon ipak samo elektricni uredjaj,ali eto, od njega jos uvek nema bolji ,ako je cilj da se pridje blize muzici.

Sorry za offtopic,optuzise me da 'ocu novi vek,pa reko da se malo operem :smile:

Ne, nisam mislio nista lose,rekoh neminovnost je u danasnje vreme taj "on line"...mada ja tezim da izbegnem taj XXI i nekako ostanem jos koji trenutak u XX-om veku, ali znam da je to uzaludna i sizifovska borba nazalost.Nekada sam za dva ili tri naslova zapucavao za Solun,Atinu,Bec,i nije mi bio nikakav problem, a na berzi sam zaradio, trgujuci, i svoje prve "ozbiljne" novce..A sto se tice grandze u odnosu na cd...pa to ne bi ni poredio (cd i meni samo samo skuplja prasinu, a i kada radi,radi samo "usput").Kada sam spomenuo fensi viniloteke nisam pomislio na "Leilu", vec vise onako sveobuhvatno na sve prodavnice drage nam plastike koje pokusavaju u poslednjih 5-6 godina da nas vrate u "zivot",i za to im hvala. :wave2

Link to comment
Share on other sites

@Sondek - prosto je neverovatno da jos uvek nisi bio u Yugovinylu!

Pa nije Novi Sad preko sveta! Stvarno zanimljivo! :eek:

E tome se najvise sam cudim.Verovatno je to tako jer ipak borkove ploce dodju do nas preko novosadske berze,nesto se ploca poruci nesto razmene preko prijatelja....Mozda je najtacniji razlog ipak hronicni nedostatak vremena u svakodnevnoj borbi za zivot,retko kad pre 7 dodjem kuci s posla ,a ono malo sto od vikenda ostane rezervisano je za decu.Kad su koncerti u pitanju sitacija je nesto bolja,stize se nekako, najcesce direktno s posla jer su uvece.Tako dodjemo i do toga sta znaci "bogat covek"-to je onaj koji ima puno slobodnog vremena!

Kako lose,prezaposleno i bezsmisleno zivimo najbolje govori "ko ti sta dodje" istinita prica jedne drugarice.Uci ona dete: sta ti dodje mamin brat-ujak,sta ti dodje tatin brat -stric,sta ti dodje ujakov sin-brat od ujaka.A sta mami dodje tata - dodje ti na veceru. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Spiskove,doduse obicnom postom iz inostranstva slane, ljubitelji muzike su bistrili i pre 10 i pre 20,30,40,50g... nisu bas neki nov specijalitet. Tako su se sirili vidici prema jazzu i ostalim vrstama muzike, "kapitalistickim podmetanjima" zapadne klture,nekad socijalistickoj omladini.Planiralo se uz njih sta ce se pazariti za kolekciju, i neki su se spiskovi cuvali i cuvaju jos po ormanima sve dok papir ne pozuti.

...

Sorry za offtopic,optuzise me da 'ocu novi vek,pa reko da se malo operem :smile:

Pa za nas "mladje" nije baÅ¡ to do kraja poznato. To su mi priÄali stariji da su se ploÄe kupovale u komisionu ili ispred neke radnje na Obilićevskom vencu. BaÅ¡ kad smo mi dospeli da kupujemo ploÄe, doÅ¡ao cd! Pa sad idemo unatraÅ¡ke i sakupljamo stare ploÄe!

Sondeku hvala na priÄama iz proÅ¡losti.

Link to comment
Share on other sites

Gema Records.

Nije... Neka druga...

Prodavnica na „Obilićevskom vencu“ je bila prva u kojoj su mogle da se i Äuju ploÄe... Zvala se “Kod Verdija“ ili tako nekako...

Vremenom je postala najveće umeće, osim nalaženja ploÄe koja Vam treba, da (po)sluÅ¡ate ploÄu a da kući odnesete novu, koja nije videla iglu iz te radnje. Osoblje je bilo veoma prijatno i bilo je uživanje. Posle smo se preselili u „Kultura-u“ (setiću se imena prodavaca, bili su zaista pravi poznavaoci i spremni da uÄine sve da Vam kupovina bude prijatna...)...

Link to comment
Share on other sites

Nikako da se setim: kako se zvala company od koje smo naruÄivali (poÅ¡tom) ploÄe sredinom 80-ih godina... Na vr' mi je jezika, ali starost Äini Äuda... Moju Pablo zbirku sam od njih i nabavio... Hvala za svaki hint...

Ja sam bio u "CAB RECORD-su"(jos uvek imam i clansku kartu sa br.35-a...par kataloga i dve transportne kutije)....Bili su feeenomenalni,sve sto je od sredine 60-ih izaslo imali su,s tim da su me na svakih mesec dana obavestavali katalogom o svim novim izdanjima...plus trake svakojake,bedzevi,majce,sitnija oprema....bruka koliko sam im para ostavio.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio u "CAB RECORD-su"(jos uvek imam i clansku kartu sa br.35-a...par kataloga i dve transportne kutije)....Bili su feeenomenalni,sve sto je od sredine 60-ih izaslo imali su,s tim da su me na svakih mesec dana obavestavali katalogom o svim novim izdanjima...plus trake svakojake,bedzevi,majce,sitnija oprema....bruka koliko sam im para ostavio.

To! Hvala!

O parama neću ni da mislim... Vredelo je svaki penny, vredelo je svaku šetnju do pošte u 70. bloku... Sve je vredelo...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio u "CAB RECORD-su"(jos uvek imam i clansku kartu sa br.35-a...par kataloga i dve transportne kutije)....Bili su feeenomenalni,sve sto je od sredine 60-ih izaslo imali su,s tim da su me na svakih mesec dana obavestavali katalogom o svim novim izdanjima...plus trake svakojake,bedzevi,majce,sitnija oprema....bruka koliko sam im para ostavio.

Ovde je jedan topli nostalgiÄni tekst o naruÄivanju ploÄa iz Engleske, onih lepih dana...

http://www.barikada.com/svastara/2010/2010-02-04_papworths_of_nottingham.php

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...