Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Pa, dobro, ako je tako, samo da nije peÅ¡Äana oluja.

Javio je tracking numbers 19. decembra, znaÄi proÅ¡lo je 3 dana. ProÅ¡li put su se rezultati na trackingu pojavili posle jednog dana. NiÅ¡ta mu viÅ¡e ne verujem, oprezan sam sa njegovim podacima, da izvinete na iskazanoj skeptiÄnosti :ph34r: .

Ja polako gubim nadu za Lampuceru - isti rezultat dobjam i ja kada ukucam tracking number za posiljku - info unavailable. Mislim da nas kitajac zavlaci samo tako no neka mu ju na cast - i neka se i njemu vrati istom merom. Daklem, ako do kraja meseca ne budu ubacili taj tracking number u sistem - slaba vajda mislim da je to kitajac mlatnuo neke brojeve iz njegove lokalne poste i nama prosledio da se malo 'zanimamo' dok cekamo prispece paketa. Idu praznici - ako uopste nesto i stigne do ce biti tek u Januaru 2012 (kazem ako uopste bude nesto stiglo). Toliko od mene.

Link to comment
Share on other sites

Poslednji put savetujem - Ringe da otvori ebay dispute, ako nije kasno, rok je 45 dana od uplate. Zatim eBay vrÅ¡i pritisak na Vincenta da dokaže da je poslao paket. Ako stigne - sve uredu, izvini Vince morao sam ovako, zatvaramo sluÄaj. Ako proÄ‘u tih 45 dana, Å¡to može biti Vincentov cilj ovim razvlaÄenjem, niÅ¡ta od odÅ¡tete jer se ne može uputuiti žalba te otpoÄeti dispute.

http://resolutioncenter.ebay.com/

http://pages.ebay.co...tml#notreceived

http://pages.ebay.co...t-received.html

Link to comment
Share on other sites

Onda ništa od ćeranja, tvoj negativni fidbek neće puno uplašiti Vinceta, niti bog zna kako uticati na njegovo poslovanje. Ono što je "strašno" je eBay penal koji mu može zatvoriti akaunt na neko vreme ili takvo što i trajno ulazi u eBay dosije, ali za to je prošao voz. Zato sam i predlagao da se otvori dispute u roku ali to pojasniti Vincetu u delovnom tonu.

Nadajmo se da ipak govori istinu i da su Lampice uistinu poslate.

Link to comment
Share on other sites

Svi rokovi su prošli, s obzirom da je nabavka Lampucere bila pre više od 60 dana.

Jbga, nisam hteo da idem na silu, s obzirom da je u pitanju bila grupna nabavka koja na eBayu nije bila notirana kao grupna, tj. postojala je jedna adresa za isporuku 24 kom, tako da, ako ćemo pravo, nikada ne bih mogao da dokažem da nisu stigla 4 paketa, pošto ne postoji na eBayu nikakav trag o 25 poslatih paketa i 4 nestalih.

Link to comment
Share on other sites

Ostaje nam da saÄekamo do ponedeljka, utorka i vidimo pokreće li se stvar sa trackingom. Ako poÅ¡iljke i tada budu nepoznate sistemu, onda su već slabi izgledi da ih ikada vidimo.

PoÅ¡to stalno samo kukam ovde moram da kažem da bih rado pomogao savetom Å¡ta da radimo, ali stvarno ne znam Å¡ta da predložim. Jedina varijanta koju ja vidim je (poÅ¡to su žalbe EB sada zastarele) da mu se dosaÄ‘uje svaki dan po 5 puta mejlovima. Tu varijantu, poÅ¡teno reÄeno, ja ne bih mogao da radim pa savetujem i Ringetu da se ne bakće sa tim, dovoljno smo ga već smarali.

Jebiga, ako nas je Vins izradio, uradio je to - i gotovo, izgubili smo, nije straÅ¡no. Možda mu je to i bila namera od poÄetka, možda nije, svejedno je.

Link to comment
Share on other sites

Treba mu tražiti da dokaže da je poslao 4 lampucere. Pitati ga za treking. Pomenuti ekonomsko odelenje Kineske Ambasade u Beogradu. Dati mu link na ovu temu, uz konstataciju da smo ga reklamirali i da lako možemo da ga zapljunemo...

Ako ništa ne pomogne u narednih mesec dana, treba solidarno da nadoknadimo štetu.

Link to comment
Share on other sites

Svi rokovi su prošli, s obzirom da je nabavka Lampucere bila pre više od 60 dana.

Jbga, nisam hteo da idem na silu, s obzirom da je u pitanju bila grupna nabavka koja na eBayu nije bila notirana kao grupna, tj. postojala je jedna adresa za isporuku 24 kom, tako da, ako ćemo pravo, nikada ne bih mogao da dokažem da nisu stigla 4 paketa, pošto ne postoji na eBayu nikakav trag o 25 poslatih paketa i 4 nestalih.

eBay traži dokaz od prodavca (tracking number) a Vince ne bi se usudio da njh zavrće sa lažnim brojevima, pa tako bi bio pritegnut da pošalje. Kad bi on imao tracking number mislim da je tvoja adresa nebitna eBayu. Ipak sasvim razumljiva je tvoja pretpazljivost.

Jebiga, ako nas je Vins izradio, uradio je to - i gotovo, izgubili smo, nije straÅ¡no. Možda mu je to i bila namera od poÄetka, možda nije, svejedno je.

Mislim da nije imao ideju prevare u startu ali kad je video da treba da plati još 4 Lampice možda mu proradio spašavaj-se-ko-može instinkt .

Link to comment
Share on other sites

Pratim ovu temu od prvog posta, pa hajd velim da nesto i napisem..

Nisam ubedjen da Vincent vara - s fiskalnog stanovista, ako nista drugo. Koja je logika varati i rizikovati ebay rejting za "profit" od samo 4 (cetiri) paketica opreme u kitu, u maloprodajnoj vrednosti od beznacajnih 200Eu, a da je o okviru iste narudzbe vec uredno isporucio istih kitova u vrednosti maltene deset puta vecoj od tih 200Eu? Da je hteo da vara, bilo bi puno vise od cetiri problematicna paketa. Bez brige, stoga - stici ce.

Link to comment
Share on other sites

@Woland

Sumnjam da će dopisivanje sa njim uroditi nekim rezultatom, period koji je prošao mi govori da je, da je hteo, ON to mogao da reši. Deluje mi da on to ne želi da reši u našu korist.

Žalba kineskoj ambasadi može da nam pruži možda neku satisfakciju u vidu njihovog "razumevanja i žaljenjazbog nastale situacije" Å¡to mi niÅ¡ta ne znaÄi.

Nadoknada Å¡tete sa strane kineske ambasade mi isto malo znaÄi jer ja hoću Lampion. Nadoknada Å¡tete sa vaÅ¡e strane ne dolazi u obzir, mrzi me viÅ¡e da piÅ¡em jedno isto.

Link to comment
Share on other sites

@Woland

Sumnjam da će dopisivanje sa njim uroditi nekim rezultatom, period koji je prošao mi govori da je, da je hteo, ON to mogao da reši. Deluje mi da on to ne želi da reši u našu korist.

Žalba kineskoj ambasadi može da nam pruži možda neku satisfakciju u vidu njihovog "razumevanja i žaljenjazbog nastale situacije" Å¡to mi niÅ¡ta ne znaÄi.

Nadoknada Å¡tete sa strane kineske ambasade mi isto malo znaÄi jer ja hoću Lampion. Nadoknada Å¡tete sa vaÅ¡e strane ne dolazi u obzir, mrzi me viÅ¡e da piÅ¡em jedno isto.

Treba mu pisati, tražiti - ne treba ga ostaviti u ubeÄ‘enju da se izvukao. Ekonomsko odelenje Kineske Ambasade zapravo radi svoj posao: svojevremeno sam se raspitivao za proizvoÄ‘aÄe klima ureÄ‘aja u Kini - dobio sam spisak, prospekte i ponuÄ‘en mi je vodiÄ/prevodilac.

Link to comment
Share on other sites

Treba mu pisati, tražiti - ne treba ga ostaviti u ubeÄ‘enju da se izvukao. Ekonomsko odelenje Kineske Ambasade zapravo radi svoj posao: svojevremeno sam se raspitivao za proizvoÄ‘aÄe klima ureÄ‘aja u Kini - dobio sam spisak, prospekte i ponuÄ‘en mi je vodiÄ/prevodilac.

ÄŒekaj, misliÅ¡ da bi kineska ambasada mogla da interveniÅ¡e kod Vinsenta ili kod kineske poÅ¡te da se sluÄaj ispita? Nisam znao da se bave time, pravo da kažem. Mislio sam da sa fiziÄkim licima ekonomska odeljenja ambasada nisu zainteresovana da rade.

Zapravo, ovde je pitanje kad bi im pisali, koga da krivimo - Vinsenta Vegu Mauricia ili kinesku poštu? Ili baš nas briga, nek se razjasne gde je problem?

Slažem se da Vinsenta ne treba ostaviti u ubeđenju da se izvukao, i da mu treba pisati, ali to pada na Ringeta a malo me blam da ga više maltretiramo.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li bi u konkretnom sluÄaju bili od pomoći, to je verovatno poslednja opcija. JoÅ¡ ranije sam Vam predlagao da Vincentu zapretite prijavom Ambasadi - obzirom da u Kini, osim Å¡to jedu pse, joÅ¡ uvek streljaju za sitne stvari, osnovano sumnjam da bi pretnja urodila plodom. Uostalom, zeratul je nudio pomoć u ambasadi.

P.S. kada Sofija odluÄi da objavi fotke moje Lampucere, ima da se iseÄete Å¡to je nemate - samo 'oću da Vas poÅ¡tedim stresa :D

Link to comment
Share on other sites

@Woland,

video sam tvoju, bice bas lepa :).

Nisam siguran da ambasada zeli da se bavi problemima ranga 200 Evra.

Takodje nisam siguran da pomoci uopste ima. Mi smo se odlucili za slanje u jeftinoj varijanti - 5$ preko pola sveta. Za te pare cesto ne mozete da kurirskom sluzbom dobacite ni u Srbiji. Jeftina varijanta = nema osiguranja nicega. Sva prica o tracking-u je pravo cudo s obzirom na cenu.

Sta se desava u Srbiji kada nesto posaljete obicnom postom pa nestane? Nista.

Pitanje je da li i Vincent snosi neku odgovornost s obzirom na uslove slanja. Nisam strucnjak, samo razmisljam...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...