Jump to content


Police


Prepodobni Hifije

Recommended Posts

Vrlo elegantno reÅ¡enje, Äistih linija, izraÄ‘eno od kombinacije drveta i stakla predstavlja polica koja je bila u IB System/AV Impuls sobi na poslednjem Show-u:

Ne znam je li DIY, ili neko gotovo rešenje (Sonic?)?

Policu je pravio Igor bas namenski za sajam. Koliko znam, eno je kod njega u firmi. Stoje na njoj neki gramofoni. :)

Link to comment
Share on other sites

pogodio je bujodrag :) 1.upgrade moje police onaj donji deo police sto sam jace oborio ivicu planiram da taj deo ofarbam u crnu boju

2 upgrade.... kod strugara nosim navojne sipke da dole napravi siljke

3 upgrade.... ispod svakog uredjaja docice MDF ploca sirine i dubine ko komponenta,ofarbana u crno...i ispod MDF ploca stavicu neke silikonske apsorbere da jos vise ubijem vibracije//// :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Napravio bih policu koja bi sluzila za smestanje jednog pojacala koja bi bila zakacena na zid. Policu sam zamislio reletivno prosto - napravio bih je od drveta (puno,iverica,medijapan....) u obliku 2 cirilicna P profila,bocno postavljena (ako me razumete...ovako

[ ] ) i medjusobno odvojena. Dimenzije bi bile, okvirno, za bocne stranice 20cm a gornje i donje po 15cm.

Ovo je ideja,i podlozna je promenama u bilo kom delu ali gde je glavni problem :

Potrebna "dubina" ove police mora biti cca 45cm i nemam resenje kako ovakvu policu cvrsto zakaciti na zid a da izdrzi 15-20kg tereta bez dodatnih stubova,oslonaca.

Znaci cilj je da se ne vidi bilo kakva veza sa zidom a da bude cvrsta i stabilna. Imao sam raznih zamisli ali nista nisam doterao do kraja.

Ako neko ima valjan predlog kako ovu ideju modifikovati.....izvolite.Sve je u opticaju i svaki savet dobrodosao...

Link to comment
Share on other sites

Napravio bih policu koja bi sluzila za smestanje jednog pojacala koja bi bila zakacena na zid. Policu sam zamislio reletivno prosto - napravio bih je od drveta (puno,iverica,medijapan....) u obliku 2 cirilicna P profila,bocno postavljena (ako me razumete...ovako

[ ] ) i medjusobno odvojena. Dimenzije bi bile, okvirno, za bocne stranice 20cm a gornje i donje po 15cm.

Ovo je ideja,i podlozna je promenama u bilo kom delu ali gde je glavni problem :

Potrebna "dubina" ove police mora biti cca 45cm i nemam resenje kako ovakvu policu cvrsto zakaciti na zid a da izdrzi 15-20kg tereta bez dodatnih stubova,oslonaca.

Znaci cilj je da se ne vidi bilo kakva veza sa zidom a da bude cvrsta i stabilna. Imao sam raznih zamisli ali nista nisam doterao do kraja.

Ako neko ima valjan predlog kako ovu ideju modifikovati.....izvolite.Sve je u opticaju i svaki savet dobrodosao...

Manji je problem to ankerisati a zid.Mnogo je veći problen napraviti tu konstrukciju dovoljno Ävrstu i krutu da izdrži teret ureÄ‘aja i sebe same a da se ne izvitoperi ili pukne.Uzgred od Äega je zid i zaÅ¡to je uslov da polica bude viseća a ne stojeća?

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice materijala,mislim da bi dovoljno cvrst materijal za to bio puno drvo (recimo hrast ili nesto sl) debljine 4-5cm dok bi spajanje bilo....srafovi su uvek opcija ali i "Bizon" - to je neka vrsta lepka koja (kao) lepi sve ali nisam je probao.Takodje mogao bih i da napravim mala ledja pozadi,do zida u sirini gornje/donje stranice kao dodatno ojacanje.

Polica je viseca jer ce ispod nje biti radni sto i na njemu monitor pa onda polica iznad njega.Ja mogu, naravno, da pojacalo drzim na stolu (to i jeste trenutna situacija) ali hteo bih to da preuredim ovom policom.

Zid je malterisan preko supljih blokova sirine oko 20ak cm (standardni,oni crveni).

Link to comment
Share on other sites

Lepak nije dobra opcija, moze se desiti da ti se odlepi malter sa sve policom i pojacalom.. Tesko da mozes uraditi ovo sto si zamislio, a da ne napravis neki zidni drzac..

Mogao bi da ankerujes zid, ako bas hoces da ploca ide upravno bez drzaca, ali to po meni nije dobro resenje.. Pitanje je da li to uopste moze da se izvede, morao bi da pustis komad armature kroz celu policu i min 10-15cm u zid, a pritom moras probusiti veliku rupu da to usrafis kako valja.. I jos je supalj blok, da je cigla bilo bi puno lakse..

Najbolje bi ti bilo da napravis male drzace i njih normalno tiplovima zakacis o zid, a posle policu na drzace.. Samo sto u tom slucaju mozes da napravis od komada drveta neku maskicu pa da sakrijes te drzace.. Ili ako kazes da ti je polica iznad radnog stola, mozda mozes da je oslonos pomocu dve nogice na sto, da ne bude bukvalno viseca? U tom slucaju bi bilo dosta lakse uraditi to sto si zamislio..

Ja bih stabilnost postavio na prvo mesto, pa tek onda estetiku.. :order

Link to comment
Share on other sites

Napravio bih policu koja bi sluzila za smestanje jednog pojacala koja bi bila zakacena na zid. Policu sam zamislio reletivno prosto - napravio bih je od drveta (puno,iverica,medijapan....) u obliku 2 cirilicna P profila,bocno postavljena (ako me razumete...ovako

[ ] ) i medjusobno odvojena. Dimenzije bi bile, okvirno, za bocne stranice 20cm a gornje i donje po 15cm.

Ovo je ideja,i podlozna je promenama u bilo kom delu ali gde je glavni problem :

Potrebna "dubina" ove police mora biti cca 45cm i nemam resenje kako ovakvu policu cvrsto zakaciti na zid a da izdrzi 15-20kg tereta bez dodatnih stubova,oslonaca.

Znaci cilj je da se ne vidi bilo kakva veza sa zidom a da bude cvrsta i stabilna. Imao sam raznih zamisli ali nista nisam doterao do kraja.

Ako neko ima valjan predlog kako ovu ideju modifikovati.....izvolite.Sve je u opticaju i svaki savet dobrodosao...

Nisam siguran, ali rekao bih da zidne police i nisu baÅ¡ idealno reÅ¡enje zbog vibracija koje se lakÅ¡e prenose kroz zid nego kroz pod. Ovo sam naravno proÄitao negde na ovom forumu i blage veze sa graÄ‘evinom nemam, ali vredi i to istražiti ako si se već odluÄio za zidne police.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice materijala,mislim da bi dovoljno cvrst materijal za to bio puno drvo (recimo hrast ili nesto sl) debljine 4-5cm dok bi spajanje bilo....srafovi su uvek opcija ali i "Bizon" - to je neka vrsta lepka koja (kao) lepi sve ali nisam je probao.Takodje mogao bih i da napravim mala ledja pozadi,do zida u sirini gornje/donje stranice kao dodatno ojacanje.

Polica je viseca jer ce ispod nje biti radni sto i na njemu monitor pa onda polica iznad njega.Ja mogu, naravno, da pojacalo drzim na stolu (to i jeste trenutna situacija) ali hteo bih to da preuredim ovom policom.

Zid je malterisan preko supljih blokova sirine oko 20ak cm (standardni,oni crveni).

Ako sam dobro razumeo kako polica izgleda, dva slova "P" visine 20cm+2debljine materijala i Å¡irine 15cm dubine 45cm okrenuta jedno prema drugom.Problem je Å¡to je ova polica dosta duboka u odnosu na visinu, a ukupna težina, polica+pojaÄalo je velika, tako da je sila kojom je anker opterećen na izvlaÄenje jako velika.S obzirom na ovo i na strukturu zida najbolje reÅ¡enje je takozvani hemijski tipl.To je efikasan ali srazmerno skup naÄin ankerisanja i reÅ¡ava mnoge probleme i trpi jako velike sile.Ali možeÅ¡ da improvizujeÅ¡.Idi na nekoboljeskladiÅ¡te graÄ‘evinskog materijala, ona koja držeprogram za gipsere ili u neku prodavnicu Å¡rafovske robe i kupi takozvanu papilotnu(to je jedna cilindriÄna mrežasta plastika razliÄitih preÄnika) i već pomenuti montažni lepak(Bison, Henkel, Sikka, Titebond ili neki drugi brend) izbuÅ¡i rupu u zidu preÄnika papilotne, ubrizgaj malo lepka u rupu, nabij papilotnu, napuni je lepkom i u nju gurni parÄe navojne Å¡ipke(brezon) i uvrni u lepak da se dobro obloži.Otstrani viÅ¡ak i saÄekaj do sutra, možeÅ¡ da okaÄiÅ¡ Å¡ta hoćeÅ¡

Link to comment
Share on other sites

@Pustahija - Vibracije, i ako ih bude, nece biti problem, uvek mogu da stavim neke gumene podloske ili tome sl i to ce (po meni) biti dovoljno. Krevet je odmaknut na bezbednu udaljenost,mislio sam na vreme :heat ...

@Alexandar - Nismo se verovatno razumeli potpuno....mislio sam da lepim stranice police jednu za drugu dok bih, kao sto si i ti pisao, samu policu ankerima spojio sa zidom. Naravno, to je jedna od opcija. I ne bih se libio uopste da busim i policu i zid koliko god da treba, ali ipak je veliki krak koji sa masom pojacala stvara veliku silu kako na policu tako i na njene nosace (napisao Surokvl).

Stubovi koje si naveo mi ne odgovaraju jer bi mi stajali na sredini stola i tako samo smetali.Uvek mogu da napravim kose metalne drzace koji bi policu podupirali (ili sa gornje strane drzali) a sami se oslanjali na zid, ali kao sto rekoh ajde da se posavetujem sa iskusnijima i pokusam to da sakrijem ako je moguce.

@Surokvl - odlicno si razumeo :thumbsup2 .

Sto se tice hemijskog tipla nisam upoznat bas sa tim ali evo deo onoga na sta sam naisao...

"nacin montaze je sledeci busi se rupa za dva milimetra veca nego sto je telo srafa ( mada do 4 mm nije problem ) otprasi se rupa ubaci se "ampula " i zabija se sraf .moze sraf ,brezon ,hangar sraf ...pored tih varijanti ima dvokomponenti cementi git koji se ubacuje kroz tubu u rupu a zatim sve isto.I da i Dramin radi materijal za tiplovanje na cementoj bazi a mesa se sa vodom .izbusi se rupa ubaci se smesa i zabije se brezon . drzi ko mutavo .

materijal se zove Ankerit"

Deluje kao odlicno resenje ali ako su ovi hem.tiplovi skupi (videcu koliko) onda ne bih ni pokusavao sa njima. Sto se tice papilotni o kojima pricas ne znam tacno o cemu se radi ali raspitacu se po radnjama da tacno vidim sta je to.

Sve sto si napisao i jeste bila pocetna ideja samo nisam bio siguran da ce izdrzati toliko opterecenje. Ok onda, potrazicu papilotne i pokusati sa njima.Debljina srafova bi bila recimo 12mm, mislim da bi to bilo dovoljno jedino da vidim koliko da ih "pustim" u zid i drvo. Stavio bih 3-4 srafa po jednom delu police. Ako ne nadjem papilotne uvek mogu da pokusam, kao sto kaze covek u onom tekstu gore, sa gitom ili ankeritom.

Sta mislis da li bi za policu mogla da se iskoristi iverica? 2 sloja od po 1.8 ili 2.5mm debljine materijala. Ili da idem na puno drvo ipak?

Link to comment
Share on other sites

post-29040-0-82680600-1336328133_thumb.j

hi end polica :) jeftina da se napravi, a bas funkcionalna

Ovo je definitivno polica, koja služi za smeštaj audio uredjaja, ali nikako ne može biti High End polica - što zbog konstrukcije, što zbog primenjenih materijala. Da je jeftina, sa tim se potpuno slažem.

Link to comment
Share on other sites

Ovo je definitivno polica, koja služi za smeštaj audio uredjaja, ali nikako ne može biti High End polica - što zbog konstrukcije, što zbog primenjenih materijala. Da je jeftina, sa tim se potpuno slažem.

kolega polica je jos u fazi zavrsavanja :) ce da bude hi end kad ja zavrsim sa njom.. . . .poz

Link to comment
Share on other sites

Napravio bih policu koja bi sluzila za smestanje jednog pojacala koja bi bila zakacena na zid. Policu sam zamislio reletivno prosto - napravio bih je od drveta (puno,iverica,medijapan....) u obliku 2 cirilicna P profila,bocno postavljena (ako me razumete...ovako

[ ] ) i medjusobno odvojena. Dimenzije bi bile, okvirno, za bocne stranice 20cm a gornje i donje po 15cm.

Ovo je ideja,i podlozna je promenama u bilo kom delu ali gde je glavni problem :

Potrebna "dubina" ove police mora biti cca 45cm i nemam resenje kako ovakvu policu cvrsto zakaciti na zid a da izdrzi 15-20kg tereta bez dodatnih stubova,oslonaca.

Znaci cilj je da se ne vidi bilo kakva veza sa zidom a da bude cvrsta i stabilna. Imao sam raznih zamisli ali nista nisam doterao do kraja.

Ako neko ima valjan predlog kako ovu ideju modifikovati.....izvolite.Sve je u opticaju i svaki savet dobrodosao...

http://www.kupujemprodajem.com/TARGET-TT-1-Wall-Mount-console-2315220-oglas.htm?filter_id=5771340

Preracunaj se, ako ispada vise od ovog, a odgovara ti estetski, zovi coveka neka montira. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...