Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Evo malo presložene police sa mojim ljubimcima, naravno teška srca sam morao birati jer na žalost mjesta je malo a kandidata hvala bogu ima.

Bravo Retro,predivno je videti sve te Dekove na jednom mestu kod istinskog ljubitelja :thumbsup2 .Uskoro cu i ja da slikam dekove,cim mi stigne trideseti clan dekovske posade ;-):wave2 .

Link to comment
Share on other sites

Sćepane hvala, dekovi su mi velika ljubav i zadovoljstvo, samo da je gumica, rolera i idlera, sa takvom koliÄinom dekova nikada nije dosadno. Uvijek se naÄ‘e po koji ljuti dek koji nije dugo radio i kad ga konaÄno upalim a on kaže, Å¡ipak, e sad ja neÄu, izvoli promjeni mi remenje, podmaži me, poliranje plavim Prontom molim a i neÄu onu viÅ¡e onu groznu normalku, od sada ako hoÄeÅ¡ da radim samo kromerice i metalke dolaze u obzir, Å¡to Äu jadan ja nego posluÅ¡ati, nema ljepÅ¡e nagrade nego kad njegov ekran zasvijetli a pikovi tuku kao da Äe izletiti van. Netko tko ovo bude Äitao Äe možda pomisliti ovaj je skroz lud, tko zna možda i nije daleko od istine no to je samo jedna od bezbrojnih priÄica istinskog dekofila, pozdrav od Aiwe AD-F990 i njenih sekica.

post-15891-0-89428600-1350726854_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sćepane hvala, dekovi su mi velika ljubav i zadovoljstvo, samo da je gumica, rolera i idlera, sa takvom koliÄinom dekova nikada nije dosadno. Uvijek se naÄ‘e po koji ljuti dek koji nije dugo radio i kad ga konaÄno upalim a on kaže, Å¡ipak, e sad ja neÄu, izvoli promjeni mi remenje, podmaži me, poliranje plavim Prontom molim a i neÄu onu viÅ¡e onu groznu normalku, od sada ako hoÄeÅ¡ da radim samo kromerice i metalke dolaze u obzir, Å¡to Äu jadan ja nego posluÅ¡ati, nema ljepÅ¡e nagrade nego kad njegov ekran zasvijetli a pikovi tuku kao da Äe izletiti van. Netko tko ovo bude Äitao Äe možda pomisliti ovaj je skroz lud, tko zna možda i nije daleko od istine no to je samo jedna od bezbrojnih priÄica istinskog dekofila, pozdrav od Aiwe AD-F990 i njenih sekica.

Nisi jedini ovde , tesi se time.

Mene je upravo to i navelo da polako se oslobodim viska i ostavim samo par dekova koje mogu da drzim u pristojnom stanju .

Link to comment
Share on other sites

Nisi jedini ovde , tesi se time.

Mene je upravo to i navelo da polako se oslobodim viska i ostavim samo par dekova koje mogu da drzim u pristojnom stanju .

Одавно Ñам преломио и решио Ñе вишкова. За неверовати је али оÑтао Ñам Ñамо на четири дека.

Мени је и то довољно, чак и превише.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma znam ja deÄki da ste vi u pravu ali kad ja to ne mogu, probao sam praviti oÅ¡tre rezove, a onda budem bolestan deset dana, stalno si govorim nemoj viÅ¡e kupiti ni jedan dek a onda se dogodi Äaroban susret, on me milo pogleda svojim VU metriÄima i ja mu oprostim Å¡to nije troglavi, Å¡to nema duple kapstane, doduÅ¡e uspio sam se posložiti u glavi da takvi dekovi budu istinski Vintage, ostalo Å¡to doÄ‘e su iskljuÄivo troglavaÅ¡i, izvrsno oÄuvani i ispravni. Ovo Å¡to sam zadnje radio je doÅ¡lo iz raznih donacija i od majstora koji su se na njima iživljavali, takve dekove vratiti u život mi je posebno zadovoljstvo. Sutra mi trebaju stiÄi tri deka, Grundig CT-905 Fine Arts, Dual C-828 i Bang&Olufsen Beocord 7000, ova zadnja dva su mi interesantna jer su autoreversaÅ¡i, ma doÄi Äu i ja jednom pameti :roll::wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se pohvalim, ponovio sam se za sto bi Vi rekli Hi-Krs ali meni je na neki svoj nacin ok.Nabavio sam Sony mhc-zx30av.Izmedju ostalog linija ima dva reversna deka koja po specifikacijama u zdravom stanju treba sa sony normalkama da snimaju 20hz-14khz, poseduje dolby b koji mi ne treba nizasta... Snimak sa Aiwe ad-f850 se cuje sasvim ok a najmilije mi je sto napokon mogu da se izvalim i slusam 2x90minuta bez pomeranja i moram da priznam da zvuk nije vrhunski ali je prihvatljiv na neki svoj nacin.Slike su sa neta ali moja je ista takva.

post-26397-0-23360700-1350757984_thumb.j

post-26397-0-80148100-1350757993_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Obećao sam pre par dana i evo sada stižu pradeda, deda, otac i sin.

post-9727-0-23491800-1350805259_thumb.jppost-9727-0-60036800-1350805264_thumb.jp

A evo ih u akciji nažalost bez tona ovaj put, mrzelo me da razvlaÄim žice, u stvari, kada sam ih složio na policu skontao sam da sam zaboravio da makar jedan spojim na pojaÄalo... :screwy

Pradeda CF-5500, deda CF-7500, otac CT-905 i sin CF-4.

Pozdrav

Sandro

p.s. hvala Retru i Zokiju za pomoć da Grundig familija zaživi u punom sjaju :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari, dobio sam od ćaletovog prijatelja Technics RS-M250, spolja ka' nov, al' sa "kvakom".... Naime, komande za premotavanje napred i nazad rade normalno, i ako prilikom premotavanja stisnem stop, premotavanje staje. Ali, ako stisnem play ili pause, dek poÄne da mota unapred, i tada viÅ¡e ne reaguje ni na jednu komandu. Moja bosanska logika mi kaže da je to verovatno do mikroprocesora (jer na vratima fino Äitko piÅ¡e "microprocesor logic control" :roll: ) pa me interesuje koliko je ovo (ne)moguće popraviti, jer mi dek zaista lepo izgleda.

Hvala unapred! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Zamalo , ja kucao takodje 399 ali prosla ponuda ukucana pre moje koja je mozda bila i veca od 399e

http://www.ebay.de/i...ue#ht_596wt_980

Ovo sam ja 2***ns.gif ( http://offer.ebay.de...em=261113170881

Pasce jedan dobar Nakam... kad tad ziv il mrtav . Nudi mi se Technics 9900 us za 700e , Trenutno ne radi jer mu treba servis. Mislim da je sprava vrh a da li je u rangu ovih Nakam... koji mene zanimaju zx7, zx9, 680, 681, 682zx i A 721, B 215 e to vec ne znam . http://www.vintagecassette.com/technics/rs-9900us

Link to comment
Share on other sites

Nudi mi se Technics 9900 us za 700e , Trenutno ne radi jer mu treba servis. Mislim da je sprava vrh a da li je u rangu ovih Nakam... koji mene zanimaju zx7, zx9, 680, 681, 682zx i A 721, B 215 e to vec ne znam .

Таман поÑла да је у рангу. То што је Ñпакован у две кутије ништа не значи. ОÑновно је да тај Ð¢ÐµÑ…Ð½Ð¸ÐºÑ Ð½ÐµÐ¼Ð° могућноÑÑ‚ употребе метал трака.

По мени је то колекционарÑки примерак и ништа више.

Једном речју канта.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sandro, koliko je zvucno 905 bolji od Cf 4 ?

Nisam ih joÅ¡ uporedno testirao ali planiram to da uradim uskoro sa sva Äetiri matora Grundiga. Å to mogu da kažem za 905-icu je da barem ovaj moj primerak ima blago naglaÅ¡en bas. Nije to onaj naj dublji Å¡to se Äuje retko a nije ni mutljikav već samo naglaÅ¡en kao da su hteli da dodaju veÅ¡taÄki toplinu, mekoću tona. Naravno odnosi se na suptilni debalans ne neÅ¡to nakaradno, neÅ¡to Å¡to bi uredjaj okarakterisalo kao neispravan. Tu sliÄnu foru Äini mi se, ima i 5500 i zato sam ih i zavoleo. CF-4 joÅ¡ nisam sluÅ¡ao pažljivije, nisam imao kada da budem iskren.

Pozdrav

Sandro

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari, dobio sam od ćaletovog prijatelja Technics RS-M250, spolja ka' nov, al' sa "kvakom".... Naime, komande za premotavanje napred i nazad rade normalno, i ako prilikom premotavanja stisnem stop, premotavanje staje. Ali, ako stisnem play ili pause, dek poÄne da mota unapred, i tada viÅ¡e ne reaguje ni na jednu komandu. Moja bosanska logika mi kaže da je to verovatno do mikroprocesora (jer na vratima fino Äitko piÅ¡e "microprocesor logic control" :roll: ) pa me interesuje koliko je ovo (ne)moguće popraviti, jer mi dek zaista lepo izgleda.

Hvala unapred! :wave2

Daj sliku deka!!!!

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja sam nabavio par sitnica: Sony TC-FX7, dvoglavi tanki dek, na slikama izgleda kao da ide na mikro kasete, ali ne ide...

Prednja ploca je visine kao kutija za kasetu i nekako su uspeli unutra da uglave i glavu koja ima vesanje na tri zavrtnja, kao kod troglavasa. Stos je u tome sto je donji poklopac deka dubine nesto manje od centimetra i tu se dobijaju dragoceni milimetri za smestaj glava i dela mehanike, ali se to ne vidi lako na slikama pa se dobija utisak nenormalno tankog deka.

Transport je sa DD motorom, zamajcem malog precnika i velike dubine - verovatno nije mogao da stane veci.

Napajanje koristi i Elna for Audio kondenzatore...

post-9475-0-21314100-1350934991_thumb.jp

post-9475-0-67297100-1350934993_thumb.jp

post-9475-0-92981200-1350934995_thumb.jp

post-9475-0-23939100-1350934997_thumb.jp

post-9475-0-74442600-1350934998_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Na ovoj slici je sa drugom "sitnicom" koja nema veze sa dekovima, ali je uslovno vintage... Texas Instruments TI-92 Plus kalkulator, ako se tako moze reci. Pojavio se sredinom devedesetih kao najnapredniji TI - u to vreme su Casio (bili su slabi), TI i HP pravili graficke kalkulatore, a HP48 je bio neprevazidjen (i sledeci model... zaboravih oznaku).

post-9475-0-38064300-1350935668_thumb.jp

Ja sam na buvljaku tada kupio relativno skromni TI81 koji mi je beskonacno pomogao zahvaljujuci skromnim mogucnostima programiranja, racunanju inverzne matrice i crtanju grafika funkcija. Mastao sam o ovom TI-92 (a ovo je plus verzija sa vise RAM-a i flash memorijom). TI92 koristi 16 bitski procesor, cuvenu Motorolu 68000 koja je u nekoj svojoj verziji radila u Amigama, a prvi kucni racunar u kojem je zasijao taj procesor bio je Sinclair QL... TI-92 Plus ima 256 KB RAM-a i 2 MB ROM-a! Kakve performanse :), ali odusevio sam se kao malo dete. Malo umetnosti cenkanja sa Ciganima donelo mi je uspesnu cenu od 800 dinara :).

TI-92 je pravi biser tadasnje tehnike i zelja svakoga ko je studirao neki tehnicki fakultet.

Eto, da ne kazu da se mi matori ljubitelji dekova razumemo samo u male vrtilice kaseta :banana .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...